مبلغان باصطلاح مسلمان و توطئه علیه اسلام

0 285

پدیده ای که امروز جهان عرب با آن روبروست مسئله مبلغانی است که در لباس روحانیت علیه اسلام توطئه کرده اند و ضمن فجایع بسیاری که بیاد آوردند، چهره اسلام را ملکوک کرده اند.

سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم نوشت: بسیاری از مبلغان ابزار دست کشورهایی هستند که شیفته طرح آمریکا برای نابودی امت اسلام شده اند اما اکنون این مبلغان  باید از مخفیگاههای خود بیرون بیایند و به صورت علنی توبه کنند و از کشورهای عربی و اسلامی بخواهند که عذرخواهی شان را بپذیرند.

عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم در یادداشتی که در پایگاه این روزنامه منشتر شد نوشت: «المغترب» مشهورترین  مفسر و تحلیلگر خبری است که همواره تحلیل های روزنامه “رای الیوم” را رصد می کند. او  تحلیلی درباره “فتوای”  وسیم یوسف مبلغ  اماراتی در برنامه ای در کانال رسمی “ابوظبی”, منتشر کرده است.

وسیم یوسف در این برنامه تلویزیونی گفت:‌ ما طرفدار “ارتش آزاد” و جبهه النصره در سوریه بودیم زیرا  شبکه تلویزیونی “الجزیره” و رسانه های قطر،  ما را به این سمت و سو کشانده بودند. همچنین ما به بشار اسد  رئیس جمهور سوریه و ارتش این کشور  توهین می کردیم و دشنام می دادیم، اما اگر من هم اکنون در سوریه بودم سلاح به دست می گرفتم و در کنار ارتش سوریه با  گروه های تروریستی که به نام دین سوریه را نابود کردند می جنگیدم. زیرا آنچه اتفاق افتاده بود فتنه بود و ما آن را جهاد می نامیدیم.

«المغترب» اسم مستعار یکی از مسئولان سابق اردن است که مسئولیتی بزرگ و اطلاعات زیادی داشته است بنابراین ما نوشته او را عینا منتقل می کنیم: او در یادداشتی نوشت: «من می خواهم داستان بادمجان را برایتان نقل کنم. گفته می شود که شاه فخر الدین الشهابی به وزیرش که در کنار سفره نشسته بود گفت من بادمجان دوست ندارم.. وزیر گفت حق با شماست زیرا بادمجان پوست سیاهی دارد و طعم تلخی دارد. پس از مدتی شاه آشپز خود را تغییر داد. آشپز غذای خوشمره از بادمجان درست کرده بود شاه آن را پسندید؛ وزیر به شاه گفت: بادمجان در هر نوع غذایی پخته شود, خوشمزه است و نور چشم را تقویت و از استخوان ها محافظت می کند. پس از پایان ناهار یکی از حضار به وزیر گفت:  ای منافق! آیا عاقلانه است که دو نظر متفاوت را درباره بادمجان بگویی؟ وزیر پاسخ داد: طبیعی است که چنین کاری کنم زیرا من وزیر شاه هستم نه وزیر بادمجان!».

عبدالباری عطوان در ادامه مقاله خود نوشت: من به اکثر فیلم هایی که وسیم یوسف مبلغ اماراتی به ویژه در آغاز بحران سوریه در آن سخنرانی کرده است مراجعه کردم؛ اظهارت وی با سخنان مبلغانی که برای سوریه و ویرانی این کشور فتوای جهاد می داند, تفاوتی نداشت . این اشخاص فتوا می دادند که باید مردم سوریه علیه نظام حاکم قیام کنند و البته در اظهارات خود از توهین ها و توصیفاتی  استفاده می کردند که نه تنها نمی توان نوشت بلکه حتی نمی توان آن را بر زبان آورد. بنابراین در اینجا این سئوال مطرح می شود که آیا این دگرگونی و تحول در افکار و عقاید این مبلغ اماراتی به طور خودجوش روی داده است یا اینکه با دستور  مقامات امارات این تحول اتفاق افتاده است ؟! البته ما احتمال می دهیم گزینه دوم درست باشد به ویژه اینکه  عبدالحکیم ابراهیم النعیمی کاردار سفارت امارات در دمشق  در اوایل ماه جاری در مراسمی به مناسبت روز ملی سوریه گفت:‌ «بسیار امیدواریم که در سایه رهبری حکیمانه بشار اسد امنیت بار دیگر به سوریه بازگردد». بنابراین این نوع اظهارات و موضعگیری ها بیانگر رویکرد یک کشور است نه تحول یک مبلغ که به طور مستقل توبه کرده باشد!

از سوی دیگر درست است که شبکه الجزیره  در راس شبکه هایی بود که برای ویرانی سوریه و حمایت از گروه های افراطی در سوریه به ویژه جبهه النصره تبلیغ می کرد و این اقدامات و فعالیت های شبکه الجزیره به طور  مستند موجود است، اما شبکه  سعودی «العربیه» و شبکه اماراتی «ابوظبی» و اغلب  شبکه های عربی خلیج (فارس) – اگر نگوییم همه شبکه ها- همین سیاست را در پیش گرفته بودند. شاید هم عقب نشینی این مبلغ اماراتی و تغییر در مواضع وی -که برخی ها آن را موضعی شجاعانه توصیف می کنند – مقدمه ای برای تغییر  موضع ۵۰۰ مبلغ اهل سنت باشد؛ مبلغانی که تنها چند روز قبل از سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر در قاهره دور هم جمع شدند و  فتوای جهاد در سوریه و لیبی را صادر کردند. در این نشست مبلغان که ریاست آن را شیخ یوسف القرضاوی به عهده داشت فتوای ریختن خون رؤسای نظام های سوریه  و لیبی و دستور بسته شدن سفارت سوریه در قاهره صادر شد در حالی که سفارت اسرائیل در قاهره همچنان باز است!

عطوان در ادامه افزود: این عذرخواهی ضمنی امارات یا کشورهای دیگری که سیاست های  امارات را اتخاذ کرده بودند از جمله عربستان سعودی و قطر، -که  صدها میلیارد دلار برای حمایت از کشتار و ویرانی سوریه هزینه کرده اند،- کافی نیست ، زیرا این حمایت های مالی در طول هشت سال گذشته به کشتار پانصد هزار شهروند سوری در جنگها و درگیری های ایجاد شده در این کشور  منجر شده است.

عطوان به این حقیقت آشکار اشاره نکرد که رژیم های کشورهائی که از تروریسم حمایت کردند نظیر رژیم سعودی خود بر اساس تروریسم و کشتار بوجود آمده و به بقای خود ادامه داده اند و از نظر کیفیت پیدایش تفاوتی با رژیم صهیونیستی ندارند. تروریسم عنصر ذاتی در پیدایش این رژیم هاست. بعقیده عطوان این اشتباهات بسیار پرهزینه با مشارکت سایر کشورهای عربی حوزه خلیج (فارس) و کشورهای عربی مانند مصر ،در زمان ریاست جمهوری  حسنی مبارک، اتفاق افتاد. این اشتباهات به همراه مشارکت در توطئه آمریکا برای نابودی عراق و در حمایت از جنگی که  ناتو برای نابودی لیبی آغاز کرد، باز هم ادامه یافت. همچنین این اشتباهات سبب شد تا  اتحادیه عرب این جنگها را مشروع و قانونی اعلام کند.

بنابراین این اشتباهات، غلط های املایی یا اشتباهات نحوی نیست که  بتوان به راحتی آن را تصحیح و سپس  معذرت خواهی کرد؛ چرا که چنین اشتباهاتی منجر به فجایع  نابودی کشورها ، کشتار و آوارگی ملتها و هدر دادن ثروتهای یک امت شده است.

البته آنها هم  اکنون نیز در یمن مرتکب اشتباه بزرگتری  شده اند. آیا می توانند بعد از گذشت ۵ سال از بمباران و ویرانی ،  بگویند ما اشتباه کردیم و می خواهیم صفحه جدیدی باز کنیم؟! و آیا می توانند بگویند که خداوند گذشته ها را خواهد بخشید؟ پس این  صد هزار نفری که کشته شدند و حدود سیصد و پنجاه هزار نفری که زخمی شدند در این میان چه می شوند؟ این در حالی است که   نسل های جدید برای محو اثرات مخرب این جنگ از ذهن شان، باید تحت درمان روان پزشکی قرار گیرند.

شاید بزرگترین گناهی که کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) هم اکنون نیز به شدت در حال ارتکاب آن هستند، عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل است؛ زیرا این کشورها بدون هیچگونه شرم و حیایی, با سرعت به دنبال عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل هستند.  روزنامه های عبری زبان اسرائیلی این روزها سرشار از مقاله ها و گزارش های خبری هستند که موید آن است زمان افتتاح سفارتخانه های اسرائیل در پایتخت های این کشورها بسیار نزدیک است؛ شاید هم درسال آینده این سفارتخانه ها افتتاح شود.

البته ما با بازنگری در تصمیمات اتخاذ شده و پذیرش گناه و سپس عذرخواهی و جبران خسارات مادی موافقیم و اینها تنها کمترین  کاری است که این رژیم ها باید به آن اقدام کنند؛ همچنین  اعتقاد داریم که  “بهترین گناهکاران، کسانی هستند که توبه کنند” اما همچنان بر این باوریم که از شرطهای توبه نصوح، تکرار نکردن گناه یا مرتکب نشدن گناهی بدتر از آن است.

از سوی دیگر, علاوه بر عادی سازی روابط با اسرائیل، مقدمات یک جنگ بزرگ نیز در حال آماده سازی است که مردم لیبی با آن مواجه خواهند بود، بنابراین اجازه دهید مبلغان درباری که در لیبی هم اعلام جهاد کرده اند و خون حاکمان را مباح دانستند دلایل این جنگ را برای ما توضیح بدهند. و بگوید چرا هزاران جوان مسلمان را به سمت این جنگ می کشانند؟ حاکم لیبی (معمر قذافی) کشته شده است حتی  جسد او را طوری مُثلِه کردند که نه تنها مسلمانان بلکه کفار نیز از این نوع رفتارها شرم می کنند.

عطوان خطاب به این مبلغان گفت: شما که فتوای جنگ لیبی را صادر کرده اید خواهش می کنم هم اکنون درباره جنگ قبلی در لیبی که در جریان آن, جنگنده های ناتو  لیبی را به کشوری شکست خورده تبدیل کردند و شبه نظامیان بر آن تسلط یافتند و نیمی از ملت این کشور آواره شدند و ثروتهای این کشور چپاول شد, توضیح بدهید!! برای ما تفسیر کنید چه اتفاقی افتاد و چه چیزی قرار است اتفاق بیفتد؟ آیا مردم لیبی نیز  مستحق عذرخواهی نیستند؟

وسیم یوسف این مبلغ درباری نیز تفاوتی با دیگر مبلغان ندارد، زیرا اغلب آنها – البته اگر نگوییم همه آنها-، ابزار دست کشورهایی بودند که برای اجرای توطئه آمریکا همکاری کردند؛توطئه ای که  برای از بین بردن امت اسلامی و کشتن جوانان و از بین بردن و چپاول ثروت های آنان به اجرا درآمده است. بنابراین این مبلغان  باید از سوراخ های که در آن مخفی شده اند بیرون بیایند و عذرخواهی  و توبه خود را علنی کنند و از مردم کشورهای عربی و اسلامی بخواهند که عذرخواهی شان را بپذیرند.

بنابراین شبکه های ماهواره ای مانند “الجزیره” و “العربیه” و دیگر شبکه ها، این افراد را گمراه نکردند، بلکه  آنها خود را  برای این شبکه ها آماده کرده بودند و این شبکه ها از این افراد به عنوان ابزاری استفاده کردند تا دستورات حاکمان کشورهای عربی را به اجرا درآورند و با شعارهایی دروغین مانند دموکراسی و حقوق بشر که خود هیچگاه به آن اعتقادی نداشتند، مردم را فریب می دادند؛ زیرا ما تاکنون هیچگاه نشنیده ایم که فرزندان این مبلغان به فتواهای پدرانشان عمل کرده باشند و مانند دیگر جوانانی که فریب این فتواها را خورده اند به جنگ بروند.

البته حاکمان کشور های مرتجّع عربی نیز خود بر اساس دستور آمریکا این نقش را علیه کشور هائی نظیر افغانستان، سوریه، لبنان، عراق، لیبی و یمن ایفا کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.