بخشی از فضای حرم امام حسین مسدود شد+عکس و فیلم

0 5

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، مراسم عزاداری دهه اول محرم در کربلا به خوبی برگزار شد و روز گذشته نیز دسته عزاداری بنی اسد تشکیل و بانوان در حرم‌های مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) عزاداری کردند. پس از دسته بنی اسد، قبایل مختلف عراق در سالروز تدفین شهدای کربلا به این قطعه از بهشت مشرف شده و به عزاداری می‌پردازند.

تمیز کردن حرم امام حسین (ع) پس از برپایی عزاداری روز سیزدهم محرم

مسؤولان امنیتی عراق امروز با موفقیت در ایجاد امنیت برای برپایی مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) در کربلا، اعلام کردند که هیچ مشکلی در این مراسم‌ها وجود نداشت و خفگی و ضربه‌ای به زائران نیز گزارش نشده است.

پس از برگزاری مراسم‌های پرشور عزاداری سیدالشهدا (ع) در کربلا، خادمان حرم‌های مطهر اقدام به تمیز کردن شبستان حرم‌ها کرده و پس از برداشتن خاک‌ها و کفپوش‌های قرمز، اقدام به شست‌وشوی حرم کردند تا فرش‌ها را در حرم مجدد پهن کنند.

البته برای این منظور، بخش قابل توجهی از حرم‌ها مسدود شد تا بخش‌هایی که محل تردد دسته‌های عزاداری بود، پاکسازی شده و مجدد برای تشرف زائران مهیا شود. در ادامه فیلمی از حرم امام حسین (ع) پس از برپایی عزاداری و بسته شدن مسیرها برای جلوگیری از انتقال خاک‌ها به سایر بخش‌های حرم را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.