فیلم| درگیری طرفداران ترامپ با مخالفان وی در واشنگتن

0 192

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تجمع هواداران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در واشنگتن به درگیری آنها با گروهی از مخالفان ترامپ که لباس سیاه به تن داشتند، منجر شد.

به نوشته وبگاه شبکه «راشاتودی»، دقایقی بعد از آغاز راهپیمایی چند هزار نفری طرفداران ترامپ در واشنگتن، آنها سپس به سمت ساختمان دیوان عالی آمریکا حرکت کرده و شعار «سرقت [انتخابات] را متوقف کنید» سر دادند.

بر این اساس، جو تظاهرات طرفداران ترامپ – درست مانند چیزی که پیش‌بینی شده بود – چندان هم مسالمت‌آمیز باقی نماند و این افراد با گروهی سیاه‌پوش – که برای ابراز مخالفت با ریاست‌جمهوری ترامپ تجمع کردند – درگیر شدند.

تصاویر منتشر شده از درگیری‌ها، زد و خورد بین طرفین را نشان می‌دهد که پلیس واشنگتن را مجبور کرد وارد عمل شود. مأموران امنیتی سپس تلاش کردند تا دو طرف را از یکدیگر جدا نگه دارند.

پیش از این، ترامپ که گویا از حضور چند هزار نفری طرفداران خود در واشنگتن هیجان‌زده شده، شروع به توئیت‌های متوالی کرده و نظام انتخاباتی آمریکا را فاسد و مملو از تقلب خواند. (جزئیات بیشتر)

«کیلی مک‌انانی» سخنگوی کاخ سفید شامگاه شنبه مدعی شد که بیش از یک میلیون نفر از طرفداران رئیس جمهور آمریکا در واشنگتن حضور یافته‌اند، این در حالی است که خبرگزاری فرانسه در برآورد میزان تجمع طرفداران ترامپ در اطراف میدان آزادی واشنگتن نوشت که این تجمع هزاران نفری بوده است.

گروه‌های راست‌گرای افراطی نظیر «پسران مفتخر» که اکثراً مسلح هستند، «دزدیدن دی‌سی‌ (واشنگتن) را متوقف کنید» و «نگه‌دارندگان پیمان» برای شرکت در این تجمع اعلام آمادگی کرده‌اند.

علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به‌خاطر «تقلب گسترده در انتخابات»، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.