وقتی نانسی پلوسی متن سخنرانی ترامپ را پاره کرد+ تصاویر و فیلم

0 7

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ دونالد ترامپ برای انجام سخنرانی سالیانه رییس جمهور آمریکا به کنگره رفته بود؛ اما سخنرانی سالیانه رییس جمهور هم که نماد وحدت در میان سیاستمداران آمریکایی محسوب می‌شود باعث نشد تا اختلافات عمیق به رییس دمکرات کنگره و رییس جمهوریخواه دولت نمایان نشود. درحالیکه ترامپ یک نسخه از سخنرانی سالیانه خود را به نانسی پلوسی رهبر دمکرات‌های کنگره داد، او بلافاصله پس از تحویل نسخه، آن را پاره کرد. مایک پنس معاون ترامپ نیز درست در کنار پلوسی ایستاده بود.

پاره کردن نسخه سخنرانی ترامپ درحالی است که پلوسی یکی از اصلی‌تری عاملان استیضاح ترامپ بر سر ماجرای اوکراین بوده است. پلوسی حتی خوشامدگویی معمول را که برای روسای جمهوری انجام می‌شود را هم بر زبان نیاورد و خیلی زود سر جایش نشست. پلوسی و ترامپ از ۴ ماه پیش اصلاً با هم حرف نزده بودند.

رئیس مجلس نمایندگان همچنین هنگام صحبت کردن ترامپ درباره موفقیت‌های خود که با تشویق ایستاده‌ی اعضای جمهوری‌خواه کنگره همراه شد از روی صندلی خود بلند نشد و با حالات چهره‌اش سخنان ترامپ را به تمسخر گرفت.

کنگره آمریکا که در کنترل دمکرات‌ها است ترامپ را به جرم جلوگیری از اجرای قانون و به خطر انداختن امنیت ملی این کشور استیضاح کرد. پرونده محاکمه ترامپ هم به سنا رفت اما به دلیل اکثریت بودن جمهوریخواهان در سنا، انتظار می‌رود ترامپ از این محاکمه جان به در برد.

این تنها حاشیه سخنرانی ترامپ در کنگره نبود. در میانه سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره پدر دختر نوجوانی که در حادثه تیراندازی در یکی از دبیرستان‌های این کشور کشته شد در میان تماشاگران بود که به اعتراض برخاست. ماموران امنیتی وی را به بیرون کردند اما تعدادی دیگر از حاضران در جلسه سخنرانی پدر این دختر نوجوان را تشویق کردند.

نانسی پلوسی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره این که چرا برگه‌های متن سخنرانی ترامپ را پاره کرد، گفت: با درنظر گرفتن دیگر گزینه‌ها، این مودبانه‌ترین کار بود.

خبر اصلی را در خبرگزاری فرانسه ببینید

      

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.