آشنایی با آیت الله هاشمی رفسنجانی

با عقلانیت می توان به جامعه طراز قرآنی رسید

0 236

سخن نخست

دو بهار

ملت ایران ۳۵سال است که دو بهار را باهم جشن می‌گیرد: بهار انقلاب اسلامی و بهار طبیعت.

سال ۱۳۹۲ در شرایطی پایان می‌پذیرد که تمام تلاش‌های غرب برای سرنگون ساختن بشار اسد از سریر قدرت، به شکست منتهی شده‌است و چهرۀ شریر تروریسم چنان برای همۀ مردم جهان آشکار شده که آمریکا را بر سر یک دوراهی خطرناک قرار داده‌است: یا پذیرش مسئولیت مداخلات نظامی غرب در سوریه و حمایت همه‌جانبه از تروریسم و به خطر افتادن حیثیت جهانی آمریکا و غرب، یا قربانی کردن عربستان سعودی و معرفی کردن زمامداران این کشور به عنوان حامیان اصلی تروریسم.

هر دو گزینه البته برای غرب، نتیجۀ واحدی را در پی خواهد داشت. حتی اگر غرب بتواند از طریق نظامی، بشار اسد را ساقط نماید و همه نوع تسلیحات ممنوعه را در اختیار تروریست‌ها قرار دهد ـ از جمله سلاح شیمیایی ـ بازهم پیروزی نظامی غرب در سوریه نمی‌تواند شکست اخلاقی غرب در جهان را جبران کند.

مردم جهان فراموش نکرده‌اند که غرب، ماجرای ۱۱ سپتامبر را به تروریست‌های عرب نسبت داد و به عنوان مبارزه با آن‌ها، به عراق و افغانستان حمله کرد و میلیون‌ها انسان بی‌گناه را به خاک و خون کشید و آن‌ها را شهید، مجروح یا بی‌خانمان کرد یا در غم عزیزانشان داغدار نمود و حالا دست در دست تروریست‌های عرب و دقیقاً با پرچم القاعده و با استفاده از میراث اسامه بن لادن، مشغول مبارزه با ملتی است که از دیدگاه غرب، یک جرم مشخص داردو آن، دفاع از تمامیت ارضی خود در مقابل تجاوزات مکرر اسرائیل است.

ولی با این همه سرمایه‌گذاری، آمریکا در سوریه با بن‌بست روبه‌رو شده‌است؛ زیرا می‌بیند که اکثریت مردم سوریه هنوز هم پشت سر بشار اسد ایستاده‌اند و از او حمایت می‌کنند و اگر امروز در سوریه انتخابات شود و بشار اسد در انتخابات شرکت کند، بی‌تردید مردم سوریه به او رأی خواهند داد؛ از این رو می‌گوید انتخابات بشود، ولی بشار اسد کاندید نشود تا ما بتوانیم یکی از مهره‌های خود را از صندوق انتخابات بیرون بیاوریم و بر مسند قدرت بنشانیم.

نیز سال ۱۳۹۲، در شرایطی پایان می‌پذیرد که آمریکا در طرح خود برای جلوگیری از پیشرفت علمی و فناورانۀ کشور ایران کاملاً شکست خورده‌است. می‌دانیم جنگ جهانی دوم اساساً جنگ فناوری بود. آلمان و ایتالیا و ژاپن خارج از کنترل انگلوساکسون‌ها صنعتی شده بودند و از این رو، انگلوساکسون‌ها با آن‌ها جنگیدند و آن‌ها را از پا درآوردند و از ظرفیت علمی و صنعتی آن‌ها در جهت استیلای خویش بر جهان استفاده نمودند.

اینک غرب شاهد است که یک ملت مسلمان در خاورمیانه، در مرکز جزیرۀ جهانی و محل اتصال سه قارۀ اروپا، آفریقا و آسیا و خارج از کنترل غرب، راه پیشرفت علمی و صنعتی شدن را می‌پیماید، به علوم هسته‌ای دسترسی پیدا کرده‌است، موجودات زنده را شبیه‌سازی می‌کند، ماهواره‌های ساخت خود را به فضا پرتاب می‌کند، موجود زنده را به فضا می‌فرستد و آن را سالم و زنده، به زمین بر می‌گرداند. از این رو، خود را ناگزیر می‌بیند که با ارادۀ این ملت بجنگد.

غرب از یک طرف می‌کوشد مسئولان جمهوری اسلامی را فریب دهد و با تبلیغات فراوان بر سر محاصرۀ اقتصادی، با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌آید؛ شرکت‌های چندملیتی می‌کوشند بازار ایران را از اجناس خود اشباع کنند و در عین‌حال، آمریکا اعلام می‌کند ما این شرکت‌ها را تحریم می‌کنیم؛ زیرا آن‌ها خطوط قرمز ما را شکسته‌اند، تا بدین طریق مسئولان ما را تحریک کند که بیش از گذشته، بازارهای ایران را به دست شرکت‌های خارجی بسپارند؛ در حالی که این رهگذر، موج بیکاری و فقر را در کشور گسترش می‌دهد و به این ترتیب، غربی‌ها مانع پیدایش یک اقتصاد ملی، خودشکوفا و خودباور می‌شوند. ما نشان داده‌ایم که گاهی با همۀ هوشی که داریم، ممکن است خیلی زود فریب بخوریم و اگر نبود هشدارهای پیاپی مقام معظم رهبری، چه بسا پیش از این، غربی‌ها به کام دل خود در ایران رسیده و توانسته بودند ما را از مسیر انقلابمان جدا سازند.

سال ۱۳۹۲ در شرایطی به پایان می‌رسد که رؤیای آمریکایی در خاورمیانه به کابوس تروریسم منتهی شده‌است و مشت آهنین آمریکا از پشت دستکش سفید و حریر دموکراسی خواهی نمایان شده‌است؛ میلیون‌ها انسان در عراق و سوریه و لبنان و لیبی و افغانستان و مصر و یمن و الجزایر و… شاهدند که چگونه سیاست‌های غربی گلوی ملت‌های مسلمان را می‌فشارد و راه تنفس را بر آنان می‌بندد.

… و سال ۹۳، در شرایطی آغاز می‌شود که انقلاب و ارتجاع در خاورمیانه در مقابل هم صف‌آرایی کرده اند و بدیهی است اگر کوشش شود تا ملت‌ها با حقوق اساسی خود آشنا شوند، پیروزی نهایی با انقلاب اسلامی خواهد بود.

برای دانلود مستقیم نسخه PDF مجله برروی لینک زیر کلیک کنید


[real3dflipbook id=”10″]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.