ریچل دختری بزرگ‌تـر از تمام مـردان آمریکا

0 151

سخن نخست

سال چهارم

سه سال از انتشار «فرهنگ اسلامی» گذشت و اینک در ابتدای سال چهارم انتشار این نشریه هستیم. نشریه فرهنگ اسلامی بر اساس احساس مسئولیت در مقابل خداوند متعال و خون شهدای انقلاب اسلامی قدم به عرصه حیات گذاشته‌است. خط‌مشی این نشریه پافشاری بر اصول انقلاب اسلامی و پرهیز از پرداختن به مسائل فرعی ـ از جمله جدل‌های بی‌نتیجه و بی‌فرجام سلیقه‌ای ـ کوشش بر تقویت بینش اعتقادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مخاطبان خود است.

تصور ما بر این است که این نشریه در طول سه سال گذشته توانسته‌است خط‌مشی اصولی خود را حفظ کند. جدال‌هایی که معمولاً نتیجه محدودیت در میدان دید سیاسی، جاه‌طلبی و گاه نفوذ عناصر نامحرم در صفوف نیروهای انقلاب هستند، نتیجه‌ای جز این نداشته‌اند که نیروهای انقلاب را از دشمنان اصلی انقلاب غافل ساخته و آن‌ها را وارد تعاملات فرسایشی با یکدیگر کنند و مردم و مسئولین را تا حدی از مسائل اصلی انقلاب و کشور غافل نمایند. برخی به‌جای آنکه استکبار جهانی را مرکز توطئه علیه انقلاب بشناسند و تمام نیروها را برای مقابله با آن متمرکز و متحد کنند، رقبای خود را خطر اصلی برای انقلاب و برای خود می‌دانند و بدین‌وسیله، تضاد خارجی را به تضاد داخلی تبدیل می‌کنند و وحدت را به تفرقه و امید را به یأس و رویش را به ریزش مبدّل می‌سازند. گروهی دیگر ناخواسته قدرت ملّی را در پای قدرت شخصی و گروهی و حزبی خود قربانی می‌کنند و نفوذی‌ها هم مأموریتی جز این ندارند که از نقاط ضعف چنین گروه‌هایی به نفع افزایش تضادهای گوناگون سیاسی، قومی، طبقاتی و صنفی استفاده کنند و زمینه را برای پیروزی دشمنان انقلاب و مردم آماده نمایند.

در چنین شرایطی است که ممکن است اصول انقلاب به‌وسیله برخی از نخبگان نادیده گرفته شود و قدرت‌طلبی حزبی، سودجویی شخصی و بندوبست‌های جناحی نیرو گیرند. در حالی‌که تمام نخبگان باید تمام کوشش خود صرف کنند تا انقلاب بتواند با هدایت رهبری و حمایت مردم، از این نقطه عطف تاریخی که ایران و دنیای اسلام در آن قرار گرفته‌اند عبور کند و فصل جدیدی را برای ایران و دنیای اسلام رقم بزند. حمایت از انقلاب، اطاعت از رهبری و همگامی با مردم سه ضلع مثلث خدمت در این مقطع از تاریخ ایران‌اند. روی‌گردانی از انقلاب، نافرمانی از رهبری و فاصله‌گیری از مردم سه ضلع مثلث خیانت را تشکیل می‌دهند. هر قدم که بر می‌داریم، باید هوشیاری خود را به‌کار گیریم که آیا در مثلث خدمت پا می‌فشاریم یا بر مثلث خیانت قدم می‌گذاریم؟ کدام‌یک؟

هیچ‌گاه نباید احساس کنیم که در این راه خطیر تنها هستیم؛ زیرا تأییدات الهی همواره حامی نیروهای اصیل انقلاب است، ولی با این‌همه، نیازمند حمایت و توجه مخاطبان خود هستیم که همه از یاران و دوستان انقلاب هستند. اگرچه هیچ‌گونه حمایت جدی و تأثیرگذار از این نشریه از سوی صاحبان فرصت‌های مالی و سیاسی دیده نشده‌است؛ در حالی که رسانه‌هایی که به حواشی مشغول‌اند هریک حامیان خاص خود را دارند.

حامیان ما ـ پس از خداوند بزرگ ـ شما مخاطبان ما هستید؛ شما مردم کوچه و بازار که نه تعلقات حزبی دارید و نه تمنیّات سیاسی و شمایید که قطره قطره اقیانوس انقلاب اسلامی را به وجود آورده‌اید. شمایید که ما را یاری می‌کنید.

ما از هیچ کسی جز شما انتظار نداریم. اگر نشریه ما در دکه‌های روزنامه‌فروشی‌ها به آسانی یافت نمی‌شود، اگر در کتابخانه‌ها این نشریه به‌راحتی توزیع نمی‌شود و حتی از میزان توزیع ناچیز آن نیز به‌تدریج کاسته می‌گردد، اگر هیچ حمایت مالی تأثیرگذاری از این نشریه به‌وسیله صاحبان امکانات گوناگون صورت نمی‌گیرد، شما با خرید نسخه نسخه این نشریه می‌توانید از آن حمایت کنید. می‌توانید آن را برای خودتان، فرزندان‌تان، دوستان‌تان، مسجد و کتابخانه و فرهنگ‌سرای محله خود مشترک شوید، می‌توانید این نشریه را برای دانشکده خود مشترک شوید، می‌توانید حتی یک دوره آن را برای اماکن عمومی محله خود مشترک شوید یا نسخه‌ای از آن را تهیه کنید و در مجامع عمومی قرار دهید تا بدین‌وسیله در این حرکت انقلابی سهیم شوید.

تا هنگامی‌که احساس می‌کنید ما در راه انقلاب حرکت می‌کنیم و از اسلام ناب محمدی حمایت می‌کنیم و پاسدار حرمت خون شهدای انقلاب اسلامی هستیم، با تلاش در جهت توسعه دایره انتشار این نشریه از ما حمایت کنید و هر لحظه که احساس کردید این نشریه در آن مسیر مقدّس نیست، بدون هیچ تردیدی، هیچ‌گونه حمایتی از آن هم جایز نیست. دست شما را به گرمی می‌فشاریم و امید داریم همه با هم، بتوانیم از جمله زمینه‌سازان ظهور قائم آل محمد(عج) باشیم. چنین باد!

برای دانلود مستقیم نسخه PDF مجله برروی لینک زیر کلیک کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.