قصه ما به «سر» رسید!

(نگاهِ گذرا بر جنایات دلخراش گروه تروریستی داعش)

0 1,295

هر یک از ما داستان‌های خونینی از تاریخ بشریت را خوانده یا شنیده ایم که چگونه هزاران هزار نفر در جنگی میانِ دو کشور جانشان را از دست می دادند و مثله می گشتند و زنانشان به اسارت گرفته می شدند و فرزندانشان بعنوان برده مورد آزار و اذیت قرار می گرفتند. آتش این جنگ ها همیشه دامنگیر بنی آدم بوده و هست. مسلمانان نیز پس از رحلت رسول مهربانی دچار این چنین خشونت ها قرار گرفتند که بهترین مثال آن واقعه کربلاست که در روز عاشورا سید الشهداء (علیه السلام) همراه یاران باوفای خود به شهادت رسیدند و سر آنها بالای نیزه قرار گرفت و فرزندانشان به اسارت یزیدیان در آمدند.

▪️ ابوبکر البغدادی از زندان بوکا همکاری خود با سرویس های اطلاعاتی آمریکا را آغاز کرد

▪️ گلوله باران کردن ، با سنگ کشتن ، سر بریدن ، غرق کردن ، سوزاندن ، چرخ کردن در چرخ گوشت ، پختن ، جنازه ی قربانیان را در خیابان ها گردانیدن ، با سر بریده ی قربانیان فوتبال بازی کردن انواع روش های ارعابی داعش برای مرعوب کردن ساکنان مناطق متصرف شده و ایجاد ترس در میان مردم جهان از اسلام بود .

▪️ در حالی که آمریکا ، انگلیس ، فرانسه ، عربستان سعودی و ... نمایش مبارزه با داعش را بازی می کردند ، داوطلبانی از ایران ، سوریه ، عراق ، افغانستان و پاکستان به فاجعه داعش پایان دادند .

▪️ داعشی ها به عوامل خود آموزش می دادند که از بریدن سر انسان ها لذت ببرند .

▪️ با پیشروی داعش به سوی موصل دویست هزار نفر ایزدی آواره شدند و هزاران نفر از آنها بدست داعش جان خود را از دست دادند .
▪️ یک زن ایزدی که از چنگ داعش جان به در برده می¬گوید : نیرو های داعش حتی سر کودکان شیر خوار را نیز می بریدند .

▪️ بوسیله ی داعش ۱۳ دفتر از فعالان شبکه های اجتماعی در موصل زنده به گور شدند .

▪️ یک قلم و در یک مورد سیصد نفر از مردم موصل به اتهام همکاری با دولت قانونی عراق ، بوسیله ی داعش گلوله باران شدند .

▪️ داعش در شهر مرزی ابوکمال دو مرد را سنگسار کرد .

▪️ داعش در یک فیلم ویدیوئی که در رسانه منتشر کرد نشان داد که چگونه عواملش همزمان ۱۵ نفر را سر می برند.

▪️ بنا بر گزارش ها حتی تعدادی کودک مسیحی توسط داعش سر بریده شدند .

▪️ رد شدن با تانک از روی قربانبان از جمله روش های ارعابی داعش بوده است .

▪️ زنده زنده سوزاندن قربانیان در قفس از جمله روش های ارعابی داعش بوده است .

▪️ عناصر داعش یک جوان بی گناه را پختند و به خورد مادر پیرش دادند .

▪️ داعش زنان مسلمان اسیر را به عنوان برده خرید و فروش می کرد .

▪️ پانصد نفر از مردم سوریه به وسیله ی تروریست ها به شهادت رسیده اند .

علی اکبر لاهوری فرهنگ اسلامی

در روزگار ما نیز این داستان همچنان ادامه دارد، و خود را در کشورهای اسلامی مانند عراق، افغانستان، پاکستان، سومالی و… تکرار می کند. گروهک های تروریستی مانند القاعده، طالبان، لشکر جهنگوی و اخیرا داعش (که تمامی این گروه ها ساخته آمریکا، صهیونیسم و عربستان بوده و با پول و سلاح آنان حمایت و پشتیبانی می شوند) در کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، سومالی، سوریه وغیره دست به کشتار دسته جمعی زده و مردمان مظلوم و بی دفاع این کشورها را قتل عام می کنند.

در این میان داعش که ساخته و پرداخته سرویس‌ های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است، یکی از بی رحم ترین گروه های تروریستی به شمار می آید. “ابوبکر بغدادی” سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود و در همانجا همکاری با سرویس های اطلاعاتی آمریکا را آغاز کرد و با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی ‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و هم پیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند.

جنایات داعش که بدتر از بقیه گروههای تروریست بوده و به طور فجیع دست به کشتار مردان و زنان، کودکان، پیرمردان و… زدند. جنایات این گروهک به حدی زیاد است که یک مقاله اصلا گنجایش پرداختن به همه جنایات آن را ندارد و متحمل ذکر این همه کشتار بی دریغ نمی شود. داعش نه تنها به زنان و کودکان رحم نمی کند بلکه آنان را به انواع مختلف شیوه ها شکنجه وسپس اعدام کرده و از این کار ابتکارات خود در کشتن را به رخِ تروریست های بقیه گروهک ها می کشد.

چه جنایاتی که این گروهک خبیث در این کشورها بخصوص عراق و سوریه نکردند و چه روشهایی که برای کشتن مظلومان و بی گناهان اختیار نکردند، مانند: کشتن با گلوله، با سنگ کشتن، سربریدن، غرق کردن در آب، سوزاندن، چرخ کردن در چرخ گوشت، پختن و صرف کردن همراه غذا وغیره و حتی پس از کشتن بی گناهان دست از سر آنان بر نداشتند و جنازه های معمولا بی سر آنان را در خیابان ها می کشیدند، با سر بریده آنها فوتبال بازی می کردند و گوشتشان را به سگ ها می خوراندند. داعش با جذب نیرو از هر کشور مسلمان و غیر مسلمان و از هر قوم و قبیله (بجز شیعه که هرگز گرایشی به این گروه خبیت از خود نشان نداده اند) و حتی از میان ورزشکاران و مدال آوران بین المللی، بازیگران سینمایی و مدل های معروف آنان را به قتل عام مردم بخصوص شیعیان تشویق می کنند. اما درآخر پیروزی از آن حق است و باطل نابود شدنی است که این وعده خداوند است و آیه قرآن کریم که می فرماید:

جاء الحق و زهق الباطل، ان الباطل کان زهوقا

و به لطف الهی این وعده در عراق و سوریه وفا شد و با رشادت های مردم، دولت، ارتش، و نیز مدافعان حرم از لشکرهای فاطمیون و زینبیون و حیدریون و سپاه پاسداران و حزب الله لبنان وغیره دست گروهک ملعون داعش از این دو کشور کوتاه گردید، اما در حضور چند ساله خود در این دو کشور جنایتهایی که داعش انجام داده، بسیار دلخراش و غیرانسانی بوده که هرچند ذکر تمامی آنها ممکن نیست، اما باید مردم تمامی کشورها از بخشی از این جنایتها آگاهی و اطلاع پیدا کنند و بدانند که داعشیها چه موجودات پلید و حیوانهای خونخواری هستند!  و متاسفانه هنوز هم آمریکا مصمم است و از آنها در پاکستان، افغانستان و آسیای مرکزی استفاده کند و خشم آمریکائی ها از حزب­الله لبنان و سپاه قدس ایران بدلیل شکست هائی است که این نیروها به گروههای تروریستی مورد حمایت آمریکا بویژه داعش و جبه النصره وارد آورده اند. اینک داعش موقعیّت قبلی خود را در عراق و سوریه از دست داده است و آمریکا و متحدانش با حساب سود و زیان به این واقعیّت پی برده اند که از بازی با برگ داعش قمار سود آوری نبوده است ولی جای فکر دارد که بیندیشیم چه چیزی داعشی ها را به کشتن انسان های بی دفاع و بی گناه وا می دارد و آنها چگونه بدون کوچک ترین توقف این کار به شدت غیر انسانی را به این راحتی انجام می دهند؟! هیچ شکی در این نیست که مفتی های بی سواد و تندروی آنان که همگی بردگان اسرائیل و آمریکا هستند و حرفهای آنان را در قالب فتوا درمیان افراد داعش منتشر می کنند، در این کار نقش به سزایی دارند. مثلا مبلّغی وهابی برای آموزش بریدن سر و گردن زدن، از عبارات و واژه هایی استفاده می کند که زبان از بیان آن شرم دارد؛ و مصیبت بارتر آن که از آیات و عبارات قرآنی که برای جنگ میدانی با کافران حربی نازل شده استفاده می کند و با تحریف و تغییر، آنها را برای اسیران مسلمان بی دفاع تعمیم می دهد برای شاگردان خود بیان می کند که بریدن سر افراد (همان بی گناهان بی دفاع که به دست امثال داعش اسیر می شوند)، باید با شدت و در عین حال با لذت بردن همراه باشد!

وی در تشریح منظور خود، بی شرمانه تاکید دارد که بریدن سر یک گوسفند، با زدن گردن اسیران تفاوت دارد و نباید گردنِ آنها با “بی تفاوتی” و مانند سر بریدن گوسفند، بریده شود! بلکه این کار باید با شدت و لذت بردن همراه باشد، نه این که حرکت دادن خنجر یا شمشیر طوری باشد که شاید خونی بیرون نیاید!…

ترویج خشونت و ارتباط دادن آن با تعالیم آسمانی و انسانی اسلام، برای بینندگان منصف و بی طرف، کوچکترین تردیدی باقی نگذاشته که گسترش این قبیل تفکرات وحشیانه، از سوی اتاق های عملیات روانی موساد و سی آی ای و با هدف مخدوش کردن چهره اسلام مدیریت می شود و مفتیان افراطی عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی، تنها نقش “پیاده نظام” و “آتش بیار” این معرکۀ جهنمی و ضد اسلامی را بازی می کنند.

نکته ای دیگر اینکه چرا در همه ویدیوها قربانیان داعش هنگام اعدام بسیار آرام هستند و هیچ واکنشی از خود نشان نمی دهند؟ برای دلیل این کار چندگونه حدس و احتمال وجود دارد، مثلا: دارالافتای مصر به تازگی پژوهشی را منتشر کرده است که توضیح می دهد چرا افرادی که داعش قصد گردن زدن آنان را دارد، هنگام ذبح شدن آرام اند و هیچ واکنشی نشان نمی دهند. در حالی که آرامش و تسلیم بودن ویژگی اصلی همه کسانی است که داعش قصد گردن زدن آنان را دارد، روانپزشکان می گویند که داعش برای مدتی مشخص، به نوعی حس قربانیان به ویژه حس شنوایی و بینایی را از آنان می گیرد. درنتیجه آن ها کاملاً تسلیم می شوند و بدون مقاومت به استقبال مرگ می روند. آن ها می گویند که درچنین شرایطی، انسان مرگ را به انتظار کشیدن ترجیح می دهد. روانشناسان، همچنین، احتمال دیگری را مطرح کرده اند و آن تزریق مواد آرام بخش قوی به قربانیان است. “عبیر مرسی” روانشناس مصری، درباره تسلیم شدن قربانیان داعش می گوید: “انسان درهمه حال، دو نوع هوشیاری دارد؛ نوع اول، هوشیاری عادی است که درمقابل هر عملی، عکس العمل نشان می دهد و نوع دوم، حالت گیجی و سرگردانی است که بر فرد غلبه می کند، به گونه ای که قادر به درک وضعیت نیست و باعث می شود که دروضعیت تسلیم شدید قرار گیرد”. وی افزود: “افرادی که به اسارت داعش درمی آیند، مورد دوم درباره آنان صدق می کند. افزون بر اینکه این احتمال نیز وجود دارد که مواد آرام بخش قوی به قربانیان تزریق شود که آن ها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.”

دکتر “عبد الحلیم منصور” نیز درباره تسلیم شدن قربانیان داعش هنگام فرا رسیدن لحظه کشته شدنشان می گوید: “مساله قابل توجه این است که کشته شدن قربانیان درآرامش و تسلیم کامل و بدون مقاومت آنان صورت می گیرد و این حالت، یا به این دلیل است که نقاطی از بدن قربانیان، شکنجه شده و یا آنان به شدت مضروب شده اند. این مساله باعث می شود آن ها کاملاً تسلیم باشند و از بیم شکنجه، و ضرب و شتم از سوی داعشی ها سکوت را ترجیح می دهند، به ویژه که می دانند سرنوشتی جز مرگ درانتظار آنان نیست”.

وی افزود: “احتمال دوم این است که قربانیان، تحت تاثیر داروهای آرام بخش قرار گرفته باشند و درنتیجه مصرف این داروها، هیچ مقاومتی از خود نشان ندهند”. منصور ادامه داد: “احتمال مطرح شده ازسوی برخی ها مبنی براینکه قربانیان ممکن است به امید عفو شدن از سوی داعش، آرام باشند و مقاومتی از خود نشان ندهند، به نظر من، به هیچ وجه درست نیست؛ زیرا داعشی ها قدرت و ابزارهای مختلف شکنجه و وسایل علمی جدید را دراختیار دارند و هیچ امیدی نیست که بخواهند کسانی را که دراختیار آنان هستند، ببخشند.”

جنایاتِ داعش بر کسی پوشیده و پنهان نیست و این گروه تروریستی خودشان از جنایت ها خود با مدرن ترین تجهیزات فیلم گرفته و در فضای مجازی پخش می کنند، اما باز هم بسیاری از جنایات آنها از چشمهای ما نادیده مانده اند که این جنایات را کسانی که توانسته اند از چنگال داعش فرار کرده و جان سالم بدر ببرند، اقرار کرده اند مثلا: شهروندی عراقی به نام ” تحسین ” که روزی زن و دو بچه سه و چهار ساله داشت و در روستای شنکال استان نینوا عراق زندگی می کرد، هم اکنون خانواده اش را به علت جنایات داعش از دست داده است و نیروهای داوطلب از روستای محل تولدش برای دفاع حملات داعش محافظت میکنند. روزنامه انگلیسی دیلی میل نوشت: نزدیک به ۲۰۰ هزار ایزدی با پیشروی داعش در شهر موصل استان نینوا؛ از محل زندگی خود فرار کردند و هزاران نفر از آنها کشته شدند و ده ها زن نیز برای بردگی اسیر شدند.

دیلی میل به نقل از تحسین می نویسد: هنگام نزدیک شدن داعش به روستای شنکال با خانواده ام تماس گرفتم تا روستا را فوراً ترک کنند و آنها در مسیر حرکت خود به سوی منطقه کوهستانی سنجار گرفتار نیروهای داعش شدند و همگی کشته شدند . تحسین با چشمانی پر از اشک می افزاید: نیروهای داعش برادر بزرگم ، پدر و مادر ، همسر و دو کودک خردسالم را کشتند و از آنها فقط یک عکس برایم باقی مانده است .

تحسین می گوید : داعش وحشی است، و هیچ اهمیتی برای ارزش های دینی و انسانی قائل نیست و حیوانات مهربان تر از داعشی ها هستند . دیلی میل همچنین از دختر بچه ای هشت ساله به نام آزین نیز می نویسد. آزین در شهر زوهار زندگی می کند و پدر و مادرش در حمله تروریست ها به روستایش اسیر شدند و این دختر بچه برای نجات جان خود مجبور شد هفت روز با پای پیاده فرار کند . آزین می گوید: پدر و مادرم در سنجار اسیر شدند و من فرار کردم و خبری از سرنوشت آنها ندارم .

” ریزال ” مادر بزرگ آزین نیز می گوید : ما شب و روز راه می رفتیم . بسیاری از مردان روستای ما کشته شدند و بسیاری از زنان اسیر شدند و برخی از کودکان به علت گرمای زیاد که گاه به ۵۰ درجه می رسید ، جان خود را از دست دادند.

دیلی میل می نویسد : ایزدی هایی که در اردوگاه آوارگان ” لالش ” نزدیک روستای شنکال زندگی می کنند ، از سرما رنج می برند و برخی بیمار شدند و هیچ چیزی نداشتند زیرا همه چیز خود را گذاشته و فرار کرده اند .

یکی از زنان ایزدی که از چنگال داعش جان به در برده است ، می گوید : نیروهای داعش حتی سر کودکان شیرخوار را نیز می بریدند .

گروه تروریستی داعش برای عادی جلوه دادن اوضاع و قدرت‌نمایی هر از چندگاهی از فارغ التحصیلی نیروهایش از آموزش نظامی خبر می‌داد تا سرپوشی بر روی ضعف‌ها و شکست‌های میدانی گذاشته و روحیه نیروهای خود را بالا برده باشد. در همین راستا آنها از تکمیل دوره های آموزش گروهایی از اعضایش در اردوگاه ابومصعب زرقاوی به خبر داده و می گوید که آنان برای جنگیدن فارغ التحصیل شده‌اند. تروریست‌های فارغ التحصیل که آنان را اتباع خارجی تشکیل می‌دهند پس از پیوستن داعش طی مدت تعیین شده فنون جنگی و تمرین‌های نظامی و آموزش‌هایی از قبیل ترور، قتل و انفجار را فرا میگیرند. بخش دیگری از دوره آموزشی داعش شامل سر بریدن و شکنجه است و افراد تحت آموزش بدون ارتکاب این جنایات نمی‌توانند دوره آموزشی را به پایان ببرند. فارغ التحصیلان داعش علاوه بر آموزش نظامی، آموزش اصول وهابی و تکفیری را نیز می گذارنند تا با اقدامات تروریستی و انتحاری زنان و مردان مسلمان را به خاک و خون بکشند. آنها اینک بوسیله آمریکا مرکز فعالیت های خود را به کشور افغانستان منتقل ساخته اند.

اینک به برخی از جنایات داعش با روش های مختلف اشاره می کنیم:

دوختن دهان مردِ سوری:

عناصر گروه تروریستی داعش دهان یک شهروند سوری را به اتهام شوخی نابجا دوختند و او را در شهر المیادین گرداندند. این شهروند سوری در شهر المیادین در حومه دیرالزور هنگام خرید ساندویچ یک شوخی لفظی با فروشنده کرد و به همین دلیل به مجازات سختی از سوی داعشی ها گرفتار شد. احمد رمضان، فعال سوری و مدیر پویش (کمپین) “دیرالزور در سکوت سر بریده می شود” در توضیح این مساله گفت که شهروند مزبور به فروشنده ساندویچ گفت: “زودتر ساندویچ مرا بده که کردها آمدند”. از بدشانسی او یکی از عناصر امنیتی تروریست ها که در آن محل بود این سخن را شنید و فورا وی را بازداشت کرد و با ضرب و شتم و کشان کشان تا یکی از پایگاههای نزدیک برد تا در آنجا دهانش را بدوزند و به صلیبش بکشند و پشت یک خودرو در شهر بچرخانند تا برای دیگران مایه عبرت شود!

داعش دو نفر را هم در روستای الطابیه الشامیه در حومه دیرالزور به اتهام دشنام به ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده داعش، اعدام کرد.

زنده به گور کردن فعالان شبکه های اجتماعی:

داعش ۱۳ تن از فعالان شبکه های اجتماعی را در شهر موصل زنده به گور کرد.

پایگاه شبکۀ السومریۀ عراق، به نقل از منبعی محلی در نینوا نوشت که داعش ۱۳ تن از کاربران شبکه اجتماعی را در غرب شهر موصل مجبور به حفر سیزده قبر کرد و سپس آنها را زنده در گورهایی که خود کَنده و حفر کرده بودند، دفن کرد.

این منبع افزود: “این ۱۳ قربانی بعد از دستگیری به زندانی در مرکز شهر موصل منتقل و سپس در محلی بین موصل و شهر تلعفر زنده به گور شدند”.

کشتن با گلوله:

شهادت مرد عراقی توسط پیرمردِ داعشی:

گروه تروریستی داعش علاوه بر جوانها از پیرمرد ها و کودکان نیز بعنوان نیروی خود استفاده می کند. داعش یک مرد عراقی را به اتهام  جاسوسی برای حکومت عراق به ضرب گلوله یک پیرمرد تک‌تیرانداز اعدام کرد. فرد اعدام شده که خود را “بشار جاسم حسن سلیمان” معرفی کرده بود، با حکومت عراق همکاری می‌کرده است. داعش با انتشار اعترافات بشار مدعی شد که او با یک افسر عراقی به نام “بسام” در ارتباط بوده و آن افسر از بشار خواسته بود که در ابتدا چند خانه که نیروهای داعش در آن هستند شناسایی کند. حکم اعدام این شهروند عراقی توسط “ابواسامه عراقی” تک تیرانداز این گروه تروریستی در نینوا اجرا شد. بشار جاسم که لباس نارنجی مخصوص محکومان به تن داشت به یک درخت بسته شده بود و به ضرب گلوله این تروریست تکفیری به شهادت رسید

اعدام ۳۰۰ نفر در عراق:

یکی از اعضای شورای استان نینوا اعلام کرد: داعش ۳۰۰ تن از غیر نظامیان را که در موصل به اسارت گرفته بود، اعدام کرد. حسام الدین العبار، به پایگاه السومریه عراق گفت: داعش ۳۰۰ نفر را به اتهام همکاری با دستگاه های امنیتی عراق اعدام کرده است و بیشتر این افراد از کسانی بوده اند که پس از ورود داعش به استان نینوا، به «توّابین» شهرت یافتند. داعش این افراد را که مدتی در زندان های این گروه تروریستی بوده اند، در روستای  المشیرفه در شمال موصل با شلیک گلوله اعدام کرد.

اعدام سه نفر توسط دو کودک داعشی:

به گفته برخی منابع پس از کاهش حقوق عناصر داعش بسیاری از آنان یا فرار کردند به همین دلیل داعش مجبور شد از کودکان برای پیشبرد اهدافش استفاده کند. به همین دلیل مدارسی برای آموزش صدها کودک برپا کرد تا از آنان برای انجام عملیات تروریستی علیه نیروهای مردمی عراق استفاده کند.

گروه تروریستی داعش همزمان با آغاز عملیات آزادسازی موصل توسط نیروهای ارتش و مردمی عراق سه جوان عراقی را در منطقه‌ای موسوم به ولایت جزیره در شمال بغداد اعدام کرد و گفت این افراد به ائتلاف صلیبی برای کشتن مجاهدان کمک کرده بود.  “احمد خضیر بلعو العبیدی” از اهالی شهر موصل، “قصی عبدالغفور خضر” از اهالی القیروان و “باسم علی عباس الاحمدی” از اهالی منطقه الحضر سه جوانی هستند که به دست کودکان داعشی اعدام شدند. دو کودک داعشی این جوانان را که لباس نارنجی مخصوص اعدامیان به تن داشتند به ضرب گلوله از پشت سر اعدام کردند.

اعدام پنج اسیر توسط کودکان داعشی:

پنج کودک داعشی که ظاهرا یکی از آنها بریتانیایی بود، زندانیان را کشتند. این پسربچه‌ها به نظر بین ۱۰ تا ۱۳ سال سن داشتند و “ابواسحاق مصری”، “ابوعبدالله البریطانی”، “ابوالبراء تونسی”، “ابوفؤاد الکردی” و “یوسف ازبکی” نام داشتند. این پسربچه‌ها پنج مرد را که گفته شده است از نیروهای کرد بودند که به اسارت گرفته شده بودند، با تیر کشتند. این پسران لباس کامل نظامی بر تن داشند و زندانیان که زانو زده بودند، لباسی نارنجی رنگ پوشیده بودند یکی از این پسران که ابوالبراء تونسی نام داشت، خطاب با نیروهای کرد که به اسارت گرفته بودند، وعده خشونت‌های بیشتری را داد و گفت نبرد علیه آنها هنوز آغاز نشده است.

اعدام ۴ نفر سوری بدست داعش:

۴ نفر از نیروهای نظامی سوری به دست عناصر سالخوردۀ داعش اعدام شدند. این اعدام‌ها به وسیله گلوله انجام شد، و همه زندانیان لباس نارنجی پوشیده بودند.

سنگسار کردن:

سنگسار کردن دو مرد:

عناصر گروه تکفیری داعش در یکی از جنایات خود در شهر مرزی البوکمال واقع در استان دیرالزور دو مرد را به سنگسار محکوم و به فجیع‌ترین شکل ممکن به قتل رساندند. در این جنایت دو مرد با دست‌ها و چشمانی بسته به میان جمعیت زیاد آورده شده و بر خلاف تمامی معیارهای اسلامی در اثبات جرم، بدون شهادت شهود و نظر قاضی عادل، به سنگسار محکوم گردیدند. پس از قرائت دستوراعدام تروریست‌های بی‌رحم داعش در مقابل دیدگان دهها نفر از مردم البوکمال که بخش زیادی از آنان را کودکان تشکیل می‌دهند با سنگ‌هایی به اندازه تکه آجر به جان این دو مرد افتاده و سنگسارشان کردند.

سنگسار شدن یک بانوی عراقی توسط عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش:

بانوی ۳۲ ساله عراقی پس از محکوم شدن در دادگاه گروه تروریست تکفیری داعش، در یکی از مناطق شرقی موصل سنگسار شد. دادگاه داعش با صدور بیانیه ای مدعی شد این زن عراقی متهم به فساد اخلاقی است و اطلاعاتی بیش از این ارائه نکرد. در هنگام اجرای این حکم ناعادلانه، عناصر داعش شهروندان عراقی شهر موصل را مجبور به تماشا و نیز شرکت در سنگسار کردند. در حالی دادگاه داعش این بانوی عراقی را متهم به فساد اخلاقی کرد که یک منبع مطلع در این شهر پرده از واقعیت این ماجرا برداشت. این منابع آگاه که خواست نامش فاش نشود اعلام کرد: پیش از این یکی از سرکردگان داعش قصد ازدواج اجباری با این بانوی عراقی را داشت و او را از پدرش خواستگاری کرده بود ولی این امر با مخالفت قربانی مواجه شد و در نهایت منجر به فرار وی از منزل پدرش گردید. عناصر داعش نیز پس از مدتی جستجو این زن را یافتند و در نهایت بدون آنکه وی هیچگونه خطایی مرتکب شده باشد، به این اتهام واهی متهم، محکوم به اعدام و سنگسار شد.

شایان ذکر است طبق احکام اسلامی حکم سنگسار، تنها در صورتی ثابت می شود که زنی شوهردار دست به اقدامی منافی عفت زده و چهار شاهد مرد عادل نیز به طور همزمان و به یک نحو، بر این امر شهادت دهند. این در حالی است که این بانوی عراقی مجرد بوده و داعش هیچ شاهدی و مدرکی درباره ادعای خود مطرح نکرده است.

اعدام به روش بریدن سر:

بریدن سر پانزده سرباز سوری:

گروه تروریستی داعش فیلم جدیدی را از سربریدن شماری از سربازان سوری منتشر کرد.

در این فیلم، عناصر داعش پس از حرکتی نمایشی جلوی دوربین با حدود ۱۵ اسیری که لباس تیره به تن داشتند، به صورت همزمان اسرای خود را سر می‌برند؛ و سر آنان را روی بدنشان قرار می دهند.

همه عناصر داعش در این فیلم لباس نظامی به تن دارند و صورت آنها به خوبی مشخص است، به جز یکی از آنان که علاوه بر پوشیدن نقاب،  لباس سیاهی به تن دارد.

از چهره عناصر داعش در این فیلم کاملا مشخص است که این تروریستها اتباع کشورهای مختلف هستند.

این فرد سیاهپوش برای اینکه نشان برای اسنکه نشان دهد گروهک داعش ساخته دست آمریکا نیست خطاب به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به زبان انگلیسی گفت که امروز سربازان سوری را سر می برد و فردا سربازان آمریکایی را قصابی خواهد کرد.

وی افزود، همانطور که دیوید کامرون (نخست وزیر انگلیس) گفت به زودی داعش قصابی مردم آمریکا را در خیابانهای این کشور آغاز می کند.

این جنایت در منطقه “دابق” واقع در ریف شمالی حلب انجام شد.

بریدن سر دختر کرد توسط داعش:

یکی از تروریستهای داعش، عکسی را از خود پس از بریدن سر یکی از دختران کرد منتشر کرده است.

انتشار این عکس با واکنشهای بسیاری در شبکه های اجتماعی همراه شده است.

یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی به شدت این اقدام تروریست داعشی را محکوم کرده و به لبخند و چهره معصومانه این دختر اشاره کرده است. “احمد کواز” درباره این عکس در صفحه خود نوشته است: گویا این دختر پس از شهادت، در حال خندیدن به سرنوشت این تروریستی است که هم دنیا را از دست داده است و هم آخرت را. احمد کواز افزود: بدون شک این دختر یکی از خواهران اهل سنت ما بود؛ تروریستهای داعش همانطور که شیعیان را می‌کشند، در حال کشتار اهل سنت هم هستند. آنان هیچ دین و مذهبی ندارند و برای هیچ قومیتی احترام و ارزش قائل نیستند. یکی دیگر از کاربران در شبکه های اجتماعی با اشاره به نمایشی بودن حملات ائتلاف آمریکا و چند کشور عربی و غربی علیه داعش، تأکید کرد که اعضای این ائتلاف در واقع همان حامیان داعش هستند، و آنها به دست اعضای این گروه تروریستی برای کشتار زنان و کودکان و مردان بی دفاع سوریه و عراق امکانات و آموزش لازم را داده اند. مالک القنصل هم نوشته است: داعش همان القاعده شماره ۲ است که توسط آمریکا برای ضربه زدن به چهره اسلام به وجود آمده است. کاربر دیگری به نام “فولیولیزر” هم تأکید کرده است: داعش ساخته و پرداخته آمریکا است؛ و کاملا آشکار است که آمریکا تصمیمی برای بستن پرونده تروریسم ندارد؛ به صورتیکه مسؤولان آمریکایی از طولانی بودن این جنگ خبر می دهند.

بریدن سر کودکان مسیحی:

“اندرو وایت” یکی از کشیش‌های کلیسای انگلیکن عراق اعلام کرد که گروه تروریستی و تکفیری داعش، تعدادی از کودکان مسیحی را به عنوان خودداری از پذیرفتن دین اسلام، سر بریده است .روزنامه انگلیسی “میرور” به نقل از این کشیش عراقی نوشت: داعش هنوز هم مسیحیان عراق را می کُشد و حتی مسیحیانی را که به استان نینوا فرار کرده اند و این استان را برای خود امن می دانند، تعقیب می کند و می کُشد.

بریدن سر مردی در افغانستان:

جنایات داعش تنها در عراق و سوریه محدود نمانده و در کشورهای دیگر مانند لیبی و افغانستان نیز کشیده شده است. مثلا این گروه تروریستی سه مرد افغان را به جرم مبارزه با این گروه تروریستی اعدام کرد. یکی از مردان به روش ذبح کشته شد. این اعدام دسته جمعی داعش در منطقه «مامند» در استان «ننگرهار» در شرق افغانستان صورت گرفت. داعش فیلم این جنایت خود را به صورت گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.

گردن زدن افراد خود توسط داعش:

گروه تروریستی داعش حتی به افراد خود هم رحم نکرده و ۵۰ تن از عناصر خود را در یکی از پایگاه های نظامی غرب استان نینوا، به اتهام فرار از صحنه درگیری‌ها، گردن زد. یک منبع بومی در استان نیوا گفت: دادگاه داعش، حکم گردن زدن ۵۰ تن از عناصر مسلح این گروه را به اتهام فرار از رویارویی با نیروهای عراقی، صادر کرد و این حکم، در پایگاه نظامی الغزلانی واقع در غرب نینوا، اجرا شد. این منبع که خواست نامش فاش نشود، به وبگاه شبکه السومریه گفت: عناصر مسلحی که به اتهام فرار از رویارویی با نیروهای عراقی گردن زده شدند، از مهاجرانی بودند که به نینوا آمده بودند و داعش آن ها را مجبور کرده بود به این گروه بپیوندند. وی افزود: داعش، از طریق خطیبان مساجد نینوا، مردم این شهر را مجبور می کند که برای جنگ با نیروهای عراقی، به عضویت این گروه درآیند.

رد کردن تانک از روی سرباز سوری:   

یکی از خصوصیات داعش این است که تنها یک روش کشتن را برای مدت طولانی نمی پذیرد و همواره دنبال روش های جدید برای کشتار مردم است. داعش این بار سربازی سوری را به شکل وحشیانه ای اعدام کرده و با تانک از روی آن عبور کرد. این گروه تروریستی که روز به روز توحش خود را بیشتر نمایان میکند در یک فیلم ویدیوئی زیر گرفتن یک نظامی سوری به نام فادی عمار زیدان را توسط تانک منتشر کرده است ، این روش اعدام یکی از جدیدترین اقدامات این گروه تکفیری ، تروریستی میباشد. تروریست های داعشی پس از این اقدام برای توجیح جنایت خود ادعا کردند که فادی عمار زیدان اعتراف کرده است که راننده تانک بوده است و بارها به داعشی ها حمله کرده است ! فعالان سوری در بیانیه‌ای اعلام کردند در این فیلم، نظامی سوری لباس نارنجی بر تن دارد و بر روی زمین خوابانده شده است و عناصر داعش با یک تانک از روی وی رد می شوند. فعالان سوری افزودند نظامی سوری به نام «فادی عمار زیدان» ۱۹ ساله از اهالی روستای سیان در منطقه کوهستانی در حومه شمالی لاذقیه بود. گفتنی است عناصر تکفیری صهیونیستی داعش تاکنون تصاویر متعددی از اعدام گروگان‌ها به شیوه‌های گوناگون مانند آتش زدن، انفجار و یا سربریدن پخش کرده‌اند. اما این نوع از اعدام در بین آنها کم سابقه بوده است.

زنده زنده سوزاندن:

سوزاندن ۱۰ کودک توسط داعش:

در یک اقدام وحشیانه سربازان گروه داعش تعداد ۱۰ دختر و پسر زیر ۱۰ تا ۱۲ سال را در قفس کوچکی مبحوس کردند و سرانجام همه  آنان را زنده زنده به آتش کشیدند.

سوزاندن زنان و کودکان توسط داعش:

حمید الهایس رئیس شورای نجات الانبار اعلام کرد طبق اطلاعات بدست آمده ، اعضای گروه داعش چهار زن و نه کودکان انان را به علت خارج شدن از خانه برای فرار از فلوجه بدون پرداخت مبلغ هر نفر ۸۰۰ دلار ، زنده در یک قفس در آتش سوزاندند. هایس افزود پس از محاصره گروه های تروریستی به دست نیروهای امنیتی و تنگ شدن محاصره و قطع مسیرهای امدادی اعضای داعش اهالی فلوجه را مجبور کردند برای ترک این شهر هر نفر باید ۸۰۰ دلار پرداخت کند.

زنده زنده سوزاندان چهار عراقی توسط داعش:

منابع عراقی اعلام کردند گروه تروریستی داعش در ادامه جنایت‌های خود چهار تن از نیروهای داوطلب مردمی عراق را در استان الانبار سوزاند.

داعش با انتشار فیلم زنده در آتش سوزاندن این افراد اعلام کرد  این افراد در جریان مبارزه با داعش، با نیروهای دولتی عراقی همکاری می کردند.

داعش دست و پای هر کدام از ۴ متهم را به وسیله زنجیر آهنی به یکدیگر بسته و سپس هر یک از آن ها را به ستون چوبی آویزان کرد در حالی که آتش در زیر آنها زبانه می کشد. سه نفر از چهار اعدامی، برادر هستند.

سوزاندن خلبان اردنی:

داعش “معاذ الکساسبه” خلبان اردنی را به طور زنده در آتش سوزاند. داعش در جریان آتش زدن معاذ لباسی نارنجی به وی پوشاند، او را درون قفسی آهنی قرار داد و سپس او را به طور زنده آتش زد.

پختن گوشت انسانی:

خوراندنِ گوشتِ کودکِ یکساله به مادرش:

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دیلی میل، یک سیاستمدار عراقی به نام “ویان دخیل” در مصاحبه با یک شبکه مصری اعلام کرد: یکی از زنان ایزدی که به اسارت گروه تروریستی داعش در آمده بود و ما او را نجات دادیم گفت گروه تروریستی داعش وی را مجبور کرده است گوشت فرزند یک ساله‌اش را بخورد.

این سیاستمدار عراقی در ادامه افزود: گروه تروریستی داعش به این برده جنسی خود به مدت سه روز غذا و آب نداده بود. اما پس از سه روز، تروریستها یک بشقاب برنج و گوشت برای وی آوردند. این زن ایزدی که به شدت گرسنه بود مشغول خوردن غذا شد و زمانی که غذایش تمام شد، تروریستها به وی گفتند: “ما آن کودک یک ساله‌ای که از تو گرفته بودیم را پختیم و گوشت آن را به تو دادیم.”

پذیرایی داعش از مادری با گوشتِ پسرش:

یکی از رزمندگان علیه داعش، هنگام بازگشتش به لندن با روزنامه “دی سن” مصاحبه کرده و گفت که داعش یک جوان کرد را ربود و هنگامی که مادر میانسالش برای گرفتنِ سراغِ پسر جوانش به آنها مراجعه کردند، آنها گوشت پسر جوان را پخته و مادرِ پیر خوراندند.

این مبارز ضد داعشی بنام یاسر عبدالله که ۳۶ سال سن داشت، در مصاحبه خود گفت که هنگامی که داعش در عراق به سمتِ روستایی پیشروی می کرد، او برای مبارزه علیه داعش به عراق رفت. در همان روزها بود که زن میانسالی برای گرفتنِ سراغِ پسرِ جوانِ مفقود الاثرش به پایگاه داعش مراجعه کرده بود.

داعشی ها از او خواسته بودند که برای رفع گرسنگی و خستگی راه طولانی، اول استراحت کرده و غذا بخورد، تا پس از آن با پسرش ملاقات کند. مادر آن پسر جوان برای خوردن برنج و گوشت نشست و پس از خوردن غذا بود که به او گفتند که همین الآن او داشته گوشتِ پسر خودش را با برنج می خورده و اینکه آنها پسر او را کشته و قطعاتی از گوشت او را با برنج پختند. با شنیدن این حرف مادرِ پسر جوان از حال رفت!

کندن پوست جوانان عراقی توسط داعش:

سعید مموزینی گفت: داعش  برای کشتن ۲۷ جوان به اتهام جاسوسی در  مقابل دیدگان مردم پوست آنها را کند.

بازی فوتبال با سرهای بریده توسط داعش:

داعش حتی بعد از کشتن مخالفان خود، دست از سر آنان بر نمی دارد و به روش های مختلف جسد و یا سر آنان را به بازی می گیرد. مثلا: تروریست‌های فعال در سوریه تصویری را در صفحات مجازی خود منتشر کرده‌اند که باز هم تائیدی از بر اوج قساوت گروه‌هایی که حمایت‌های غرب به آن‌‌ها پر و بال داده است.

به گزارش مشرق به نقل از فارس، گروه‌های تروریستی فعال در سوریه تصویری را در صفحه توئیتر خود منتشر کردند که نشان می‌دهد اعضای این گروه‌ها تا چه حد از اصول اولیه انسانیت دور شده‌اند. در این تصویر، اعضای گروه «داعش» (دولت اسلامی عراق و شام) در حال فوتبال بازی کردن با سرهای بریده شده چند نفر از شیعیان سوری هستند.

داستان دختر فراری از دستِ داعش:

داعش در شمال عراق هزاران مرد ایزدی را جلوی زن و بچه هایشان به رگبار بستند و سپس همسران و دختران آنها را اول به شهر موصل در عراق و سپس به سوریه منتقل کردند. درمیان دختران ربوده شده دختر هجده ساله بنام لامیه بشر و بیست و سه ساله نادیه مراد نیز بودند که در اواسط سال ۲۰۱۴ میلادی به زندان موصل منتقل شدند.

در یکی از برنامه های تقسیم جوایز در کشور آلمان دختری به نام نادیه برای اولین بار داستان جانسوز خود را اینگونه گفت:

“روزی که روستای ما در تسلط داعش درآمد، شش تن از هشت برادر مرا جلوی چشمانم کشتند. صدها مردا روستایی را نیز کشتند و زنان و دختران را سوار ماشین ها کردند. مرا همراه ۱۵۰ دختر دیگر به شهرِ موصل انتقال دادند. هنگامی که داشتند مارا به موصل می بردند، درمیان راه افراد داعش شروع کردند به اذیت کردن ما. آنها به ما دست می زدند و قاه قاه می خندیدند. به محض ورود به شهر موصل همه دختران را فروختند. مرا نیز یک مرد خرید و آن شب مجبورم کرد لباس نو تن کنم و آرایش کنم. سپس تمام شب به من تجاوز کرد. این کار ادامه داشت و روزی که خواستم از دستش فرار کنم، یکی از نگهبان ها مرا گرفت. صاحب من که مرا خریده بود، مرا به شدت کتک زد و لخت به اتاق نگهبان فرستاد. آنها به من تجاوز می کردند تا وقتی که از حال می رفتم.”

“ممکن است اکثر مردم فکر کنند داستان من بسیار دردناک است اما می خواهم به آنها بگویم که همین کار را با دختران نه ساله نیز انجام می دهند. آنها را مانند گاو و گوسفند می خرند و می فروشند و به آنها تجاوز می کنند. شش تن از برادران من را کشتند، اما هستند دخترانی که ده تن از برادرانشان کشته شده اند و یا تمام خانواده شان را به کام مرگ فرستادند.”

نادیه یکی از آن دست دختران است که توانسته از دست داعش فرار کند.

اینها تنها برخی از جنایات داعش بود، وگرنه جنایات این گروه تروریستی بحدی است که در یکی دو مقاله نمی گنجد.

در مجموع پانصد هزار نفر از مردم سوریه بوسیله داعش وسایر گروههای تروریستی بشهادت رسیدند و مجموع کسانیکه بوسیله این گروهها در سوریه و عراق و افغانستان و پاکستان و… قربانی شده اند بیش از یک میلیون نفر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.