وحدت اسلحه جهان اسلام است

گفتگو اختصاصی با حسن حب الله عضو شورای سیاسی حزب الله لبنان

0 112

فرهنگ اسلامی: نظر شما در مورد وحدت اسلامی چیست؟

از تمامی جوامع مسلمان و جوانان امت و نسل پیشرو، دعوت می کنیم تا با تمام قوا و انرژی بر مسئله وحدت  امت اسلامی کار کنند تا هدف استراتژیک و مهمی  بدست آید و آن هم استقلال امت اسلامی است. بدین معنی که دست سلطه و چیرگی بیگانگان از جهان اسلام و عرب برداشته شود. سلطه ای که بر جهان اسلامی و عربی حاکم است سلطه امریکا و غرب است. استقلال یعنی این که اشغالگری بر امت و سرزمینهای فلسطین برداشته شود و از بین برود.

بهمین دلیل از امت و همه ملتها دعوت می کنیم تا بیدار و هشیار باشند و بدانیم در دستهای ما سلاحی بسیار مهم قرار دارد که باید از آن در این مبارزه استفاده کنیم. و آن سلاح نیروی وحدت است که قدرتش دست کمی از موشک و سلاحهای استراتژیک در خشکی و دریا و هوا ( و هر سلاح نظامی دیگری ) ندارد.

سلاح وحدت بسیار مهم است حتی اگر در اجتماعات کوچک به اندازه یک روستا باشد. از هم گسیختگی، قدرت جمع از بین می برد. خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: (و اطیعوا الله و الرسول و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم و اصبروا ان الله مع الصابرین ؛ و از خدا و رسولش اطاعت کنید و با هم نزاع نکنید که سست شوید و هیبت شما از بین برود و صبر پیشه کنید که خدا با صابران است)

در اینجا ریح به معنای شکوه و هیبت و قدرت است. پس همه ما بر اساس قران به وحدت کلمه دعوت شده ایم. من از این فرصت بهره می جویم و همه جوانان امت اسلامی را دعوت می کنم به اینکه اختلافات را چه سیاسی چه مذهبی و چه فکری کنار کذاشته و همه انرژی خود را یکپارچه کنند تا به عنوان امتی با شکوه و قوی بتوانیم بر مشکلاتمان غلبه کنیم و به تمام اهداف دست یابیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.