دشمن میخواهد ما را با مشکلاتمان سرگرم کند

گفتگو با عدنان غفله مسئول روابط خارجی در دفتر انصار الله یمن

0 85

فرهنگ اسلامی: پیام شما برای مخاطبان چیست؟

از جمهوری اسلامی تشکر می کنم برای برگزاری همایش هایی که قضیه اصلی امت اسلامی را یاد آوری می کند .

در این همایش ها باید نوک پیکان قطب نمای حقیقت جویی به سوی دشمنان (امت) باشد . آنچه که لازم است فلش این قطب نما است که به مسلمانان مسائل اصلی را یاد آوری می کند آنهم در این دوران سرنوشت ساز و خطرناک که امت اسلامی و عربی با امور بسیار زیادی در داخل کشورهایشان گرفتارند و با آنها دست و پنجه نرم می کنند . کشور هایی مثل : عراق ، سوریه ، لبنان ، یمن و ….

دشمن می خواهد که ملت ها را با مشکلات خود سرگرم کند در حالی که مسئله اصلی امت اسلامی که باید در ضمن آن مراقب وحدت اسلامی خود نیز باشیم تا بتوانیم حقوق خود را باز بستانیم. آنچه که مهم است و نقطه مشترک میان همه امتهای اسلامی ، همان مسئله فلسطین است و دشمن صهیونستی که خودش منشاء بسیاری از مشکلات در درون ملت های مسلمان شده است چه بر اساس ترویج طایفه گری یا قوم گرایی یا مسائل نژادی یا جغرافیایی . در نتیجه دشمن با این کارها میخواهد جهت گیری ما را از مبارزه با صهیونیسم و آزادسازی مقدساتمان از چنگال او ، به درگیری و دشمنی میان خودمان تغییر دهد.

در این گونه فعالیت های فرهنگی روی راه های مختلف نزدیکی فکر و اندیشه میان مسلمانان ، باید کار و تلاش شود. برگزاری سمینارها و نشست های هم اندیشی هم یکی از همین راه کارها است . که باعث نزدیکی و ارتباط هر چه بیشتر میان امت اسلامی می شود تا بهتر چهره واقعی تلاشهای فرهنگی دشمن را بدانیم، (باید گفت) که دشمن با تمام توان رسانه ای و غیر رسانه ای تلاش میکند تا تصویر زشت و کریهی از امت اسلامی خلق کند تا حدی که دشمنی ها و اختلاف ها بالا بگیرد و باعث برخورد شود . همانگونه که الان در بین ملت های اسلامی شده است .

فرهنگ اسلامی : نقش وحدت امت اسلامی در مبارزه با صهیونیسم چیست ؟

عدنان غفله : نقش وحدت امت اسلامی در این میان مانند همان داستان معروف وحدت است که پدری با چند تکه چوب به فرزندانش آموخت که اگر جمع شوید شکست می دهید و اگر تنها باشید شکست می خورید . ما مسلمانان می توانیم عزت و شکوه و کرامت و اصول و عقاید خود را باز گردانیم و از آنها محافظت کنیم ،می توان عظمت مقدساتمان را احیا کنیم ، می توانیم همزمان امتی و احد و زنده ، پویا ، قوی ، مستقل و پایدار باشیم . امتی که ذلت و خواری را نمی پذیرد چرا که تفرقه نتیجه ای جز این ندارد که ما برای دشمن خیلی ساده و قابل دسترس و سیطره باشیم تا بر ما چیره شود و سرزمین هایمان را غصب کند و بر مقدساتمان واصول و اعتقاداتمان دست بگذارد و نهایتا کرامتمان را که باعث می شود ما به عنوان مسلمان احساس عزت و سربلندی و قدرت کنیم را از ما سلب کند .

فرهنگ اسلامی: درباره معامله قرن و نقش وحدت اسلامی در مقابل آن چه نظر می دارید؟

عدنان غفله: معامله قرن ادامه توافقنامه های قبلی بعلت پایان یافتن تأثیرات معاهده سایکس پیکو بود که به مدت ۱۰۰ سال اعتبار داشت . پس می توان گفت که معامله قرن برای ۱۰۰ سال آینده تنظیم شده و (چنانچه مؤمنین و مسلمانان نباشند تا از اجرای این معاهده جلوگیری کنند) بر  اساس آن زمینه های تشکیل دولت یهود از نیل تا اروند رود فراهم می شود. بدنبال آن توافقنامه کارهای بسیار زیادی در پیش خواهد داشت تا این برنامه ها را جامه عمل بپوشاند . پس این توافقنامه که نه تنها قصد نابودی مسئله فلسطین را در اذهان عمومی دارد بلکه ما را در برابر اشغال سرزمین های دیگر نیز قرار میدهد. البته در مقابل ، محور مقاومت در برابر این معاهده هم وجود دارد که ان شاء الله نخواهد گذاشت این امر محقق شود.

فرهنگ اسلامی: شما از فرزندان کشور یمن هستید ، نظر شما درباره رویارویی کشور یمن با ائتلاف صهیونیستی – سعودی و جنگ آنها بر علیه کشور و کودکان چیست؟

عدنان غفله: سعودی مجری برنامه ها آمریکا ودر نتیجه مهره ای برای آمریکاست تا بتواند بر ملت ها تسلط یابد و زمینه ساز اشغالگری آمریکا در تمام کشور های منطقه و به دست گرفتن سرنوشت ملت های منطقه باشند .

در پایان آنچه عربستان و امارات همانند یک دست نشانده  انجام می دهند اجابت کردن خواسته های آمریکا و اسرائیل در لشکرکشی وحشیانه و گسترده و ناجوانمردانه بر علیه یمن است .

الان سه سال و نه ماه از این جملات وحشیانه را پشت سر می گذاریم . جنگی که همه چیز از سنگ و درخت و انسانها را در هم کوبیده است . جنگی که ساختمانهای مسکونی،بیمارستانها ،مدارس ،دانشگاه ها و بازار ها را بمباران کرده و بزرگترین فاجعه انسانی در ۱۰۰ سال اخیر را رقم زده است . سازمان ملل از بحران انسانی در یمن بعنوان یزرگترین فاجعه انسانی در حال حاضر نام برده است. نتیجه می گیریم آنچه عربستان انجام می دهد به فرمان آمریکا و پاسخی به خواسته های آمریکا در منطقه است تا کشور های اسلامی را به اشغال خود در آورد .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.