حمایت فلسطین وظیفۀ شرعی ماست

گفتگو اختصاصی با جناب شیخ غازی حنینه از لبنان

0 99

فرهنگ اسلامی: نظر شما درباره وحدت اسلامی وآرمان فلسطین چیست؟

توجه به مسئله فلسطین و بدوش گرفتن بار این قضیه در درجه اول وظیفه شرعی مسلمین است . ما با برادران فلسطینی نقاط مشترک ایمانی ، اعتقادی ، برادری و احساس مظلومیت مردمان فلسطینی داریم . همه این روابط ما را به پذیرش مسئولیت در مقابل قضیه اسلامی فلسطین در هر شرایطی که در آن باشیم وا می دارد و شاید اولین عاملی که بر توجه ما تاکید می کند این باشد که مشکلات و گرفتاری های مردم فلسطین را در کشور های عربی در کل جهان بعهده می گیریم و با در نظر گرفتن این قضیه که آنها ملتی مظلوم و ستمدیده و آواره هستند که به دوستان و برادران خودشان در کشور های عربی و اسلامی پناه آورده اند ، و در سراسر دنیا پراکنده شده اند ، با مشکلات و ما ناراحتی های آنها احساس همدردی می کنیم .

مسئله دیگر که توجه به برادرانمان در داخل سرزمین فلسطین است ، توجه به فلسطینیان در سرزمین های اشغال شده در سال ۱۹۴۸ اگر گفتنش درست باشد و در سرزمین های ۱۹۶۷ اگر گفتنش درست باشد ، و نیز کسانی که در غزه ساکنند و این مناطق شامل کرانه غربی ، غزه ، عکا ، یافا ، رام الله ، الرمله ، تل ربیع و عسقلان می باشد .

ما به فلسطینی هائی که در درون سرزمین های اشغالی صبر کردند بر دست اندازی های رژیم صهیونستی بر سرزمینشان و سالهای سال رنج کشیدند و می کشند ، توجه دارم و sمشکلات آنها را درک می کنم به ویژه در این زمان که وسایل ارتباطی مستقیم حتی میان افراد عادی هم وجود دارد و می توان از آن برای تماس و حمایت سود جست و  دیگر منتظر دولت ها و مؤسسات رسمی یا غیر رسمی نبود. الان هر مسلمانی می تواند با برادران فلسطینی خود در داخل سرزمین های اشغالی در تماس باشد و بر پشتیبانی از برادران خود به گونه های مختلف سیاسی ، مالی و رسانه ای تلاش کند. چرا که برادران ما در داخل فلسطین در سرزمین خود از احساس غربت رنج می برند به همین دلیل باید در کنار آنها بایستیم و با رسانه های مجازی با آنها در تماس باشیم . تماس های ما با شبکه های اجتماعی به آنها یک انرژی معنوی خواهد داد . علاوه بر این ، حمایت مادی خواه به عنوان فرد، گروه ، جوامع مختلف و کشور ها هم می تواند حمایت خوبی بشمار بیاید .

و من به این مناسبت می گویم که جمهوری ایران هیچ فرصتی را برای کمک به فلسطینیان و مردم غزه از دست نداده است. همچنین موسسات فلسطینی که پشتیبانی برای خانواده های ما ( که در کرانه غربی و در داخل سرزمین های اشغالی هستند )، تدارک می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.