قدس محور اتحاد مسلمانان جهان است

گفتگوی اختصاصی با دکتر عبدالله محمد کتمتو از فلسطین (مقیم سوریه)

0 85

فرهنگ اسلامی: مهمترین وظیفه امروز چیست؟

دکتر عبدالله محمد کتمتو : مهمترین وظیفه درباره فلسطین با در نظر گرفتن وحدت امت اسلامی و دیدگاه آن نسبت به کشمکش های کنونی این است که چگونه می توان قدس را بعنوان یک اعتقاد مقدس نزد تمام مسلمین از هر مذهب و طایفه ای معرفی کرد . چرا که اگر خوب دقت کنید می بینید قدس به عنوان محل عروج پیامبر اکرم (ص) مورد توجه قرار دارد و بنا به امر خداوند به ایشان قدس رشته وحدتی میان مسلمانان جهان تا روز قیامت شناخته می شود .

بر این اساس قدس می تواند یعنوان بزرگترین محور وحدت مسلمین باشد .(با توجه به این قضیه) اگر اسرائیل اشغالگر در دورن این سرزمین ها باشکست روبه رو شود ، می تواند شروع شکستهای تمام دست نشانده هایی باشد که آنها را بکار گرفته است. پس اگر دشمن در این خط مقدم شکست بخورد ، آغازی می شود بر آزاد سازی کل منطقه.

فرهنگ اسلامی: چگونه می توان با این دسیسه های دشمن که هدفش ایجاد جنگ و تنش در منطقه و دور ساختن دولت های اسلامی از موضوع اصلی مورد نظرشان است ، برخورد کرد ؟

دکتر عبدالله محمد کتمتو: هنگامی که امت اسلامی سعی در یکی شدن اهداف داشته باشد و به وحدت و یگانگی در دیدگاه خود برسد زیرا اگر یکپارچگی در هدف نداشته باشند نمی توانند به آن هدف دست یابند . وحدت اهداف باعث می شود که امت اسلامی شاکله محکم و غیرقابل نفوذ پیدا کند .

اما اگر هر کسی به امور خود سرگرم شود ، مسئله قدس فقط برای برخی از مردم اهمیت خود را حفظ می کند و برخی دیگر سرگرم مشکلات و مسائل خود می شوند . در این صورت است که نفوذ در این جامعه آسان خواهد بود و هر کشور مشغول اولویت های خود خواهد بود که این مسئله باعث نابودی تمام کشورها و این مجموعه و افراد خواهد بود . بر این اساس، سخنرانیهایی از گوشه و کنار می شنویم که می گویند اولویت در این زمان با مبارزه با انقلاب اسلامی ایران است ؛ برخی دیگر می گویند یمن و برخی دیگر بحرین و یا لبنان را اولویت دنیای عرب می دانند . این گفته ها که از سوی بیگانگان حمایت می شود باعث ایجاد تفرقه و تشتت در برنامه ریزی ها و نقطه نظر ها درباره توحید کلمه و وحدت امت اسلامی می شود .

فرهنگ اسلامی: نظرتان درباره معامله قرن چیست ؟

دکتر عبدالله محمد کتمتو: این معاهده نسخه تجویزی ترامپ است که یا خودش آن را آماده کرده و یا از پیش با تمام طرفهایی که اسرائیل را به رسمیت می شناسند این برنامه را آماده کرده اند . آنها به دنبال منتفی کردن مسئله بازگشت فلسطینی ها به سرزمینشان هستند و اگر بتوانند این کار را بکنند به طور کلی مسئله فلسطین به فنا خواهد رفت . اما آیا امکان دارد این امر به واقعیت بپیوندد ؟ این خواب و خیال ترامپ و اطرافیان اوست چرا که اگر هدف آنها بخواهد حذف قدس از نقشه منطقه و یهودی کردن آن باشد امت اسلامی موضعگیری دیگری خواهد داشت و نقشه های آنها به طور کامل شکست خواهد خورد .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.