استعمارگران کشور های اسلامی را پاره پاره کرده اند

گفتگوی اختصاصی با شیخ شرید الشولی (عضو هیات اداری مجلس علمای فلسطین در لبنان )

0 108

فرهنگ اسلامی: نظر شما درباره وحدت اسلامی چیست؟

شیخ شرید الشولی: درباره وحدت جامعه اسلامی ابتدا باید گفت لازم است اختلاف میان مسلمانان با گفت و گو حل شود و نباید برای حل این اختلافات (چه میان کشور ها ، بین قبیله ها ، افراد و یا خانواده) به خشونت متوسل شد (این مسئله اول)

این همان دستور خداست :« إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ » “به حقیقت مؤمنان همه برادر یکدیگرند پس همیشه بین برادران ایمانی خود صلح دهید و خداترس و پرهیزکار باشید، باشد که مورد لطف و رحمت الهی گردید.”

مومن برادر مومن است و مسلمان برادر مسلمان، اما در سطح سیاسی هم مسلمانان باز هم قضیه ای به نام فلسطین و قدس را در پیش رو دارند . قدس اولین قبیله مسلمانان و سومین حرم شریف است که درباره آن در قرآن سخن گفته شده . قدس محل معراج پیامبر اکرم (ص) است و در قلبهای تمام مسلمین جایگاه خاصی دارد . لازم است که مسلمانان برای آزاد کردن قدس توجهی ویژه به آن داشته باشند . چرا که استعمارگران کشورهای اسلامی و عربی را پاره پاره کردند و اسرائیل را در این میان جای داد تا از این تقسیم بندی محافظت کند .پس برای دستیابی به وحدت امت اسلامی باید اسرائیل را از میان برداشت . وجود این دولت نامشروع نه تنها برای فلسطین و اعراب بلکه برای کل جهان خطرناک است چرا که یهودیان معتقدند که دیگران بویژه هر کس با آنها مخالفت کند انسان و بشر نیست .(همانگونه که خداوند در قرآن کریم می فرماید : یهودیان میگویند ( ذَلِکَ بِأَنَّهُمْ قَالُوا لَیْسَ عَلَیْنَا فِی الْأُمِّیِّینَ سَبِیلٌ وَیَقُولُونَ عَلَى اللَّهِ الْکَذِبَ وَهُمْ یَعْلَمُونَ ). بر ما در مورد امیّین ( کسانى که از نژاد اسرائیل نیستند ) راهى مقرّر نیست که حقوقى را براى آنان به رسمیت بشناسیم . و بر خدا دروغ مى بندند و خود مى دانند .

آنها عقیده دارند همه مردمان جانوران و حیواناتی هستند که برای خدمت به آنها خلق شده اند و آنها ، فرزندان خدا و دوستان او هستند و دیگران بشر نیستند .

فرهنگ اسلامی: می توانیم بگوییم استعمار می خواهد با ایجاد جنگ در منطقه جامعه اسلامی را از مسئله فلسطین دور سازد ؟

شیخ شرید الشولی: البته. بزرگترین لابی صهیونستی دنیا در آمریکاست و هر دولت و حکومت آمریکایی اگر بخواهد موفق باشد باید امتیازاتی به این لابی تقدیم کند و یا توافقی با آنها داشته باشد که بر مبنای آن از دولت جعلی اسرائیل پشتیبانی کند .

بنابراین دولت غاصب صهیونستی از جانب آمریکا به شدت حمایت می شود و آمریکا همواره به آن یاری می رساند. و ما شاهد بودیم که (آمریکا) چگونه به ابو عمار فشار می آورد و امروز چگونه به رئیس عباس برای معاهده صلح پایدار و معامله قرن، فشار آورد و تلاش کرد تا این معاهده را بپذیرند . معاهده ای که حق بازگشت آوارگان را لغو می کند و پایتختی قدس را از مسلمین سلب می کند تا آن را به یهودیان اعطا کند تا دولت نژاد پرست یهود را در آن پایه گذاری کنند و همه مسلمانان را از فلسطین بیرون براند . حتی آنهایی که در سرزمینهای ۴۸ زندگی می کنند . دولت آمریکا مانند نتانیاهو و همپالکی هایش مثل وزیر جنگش لیبرمان ، دولت کثیفی ست . از این رو جامعه عربی باید دشمن اصلی و واقعی خود را بشناسد . امام خمینی اولین کسی بود که این دشمن را تشخیص داد و خطرش را شناخت و این گونه بود که سخن معروفش را بیان کرد که : آمریکا دشمن ملتهاست و آمریکا شیطان بزرگ است .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.