تروریسم، مردم منطقه و آینده خاورمیانه

0 74

بنام خدا

درحالیکه عذاب و شکنجه شبانه روزی فلسطینی ها حتی وجدان برخی از یهودیان را بدرد آورده، و آنها را ناگزیر به عکس العمل نموده، سران مرتجع و سرکوبگرکشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی دست در دست سران فعلی رژیم صهیونیستی سخن از مبارزه و جنگ با انقلاب اسلامی می گویند و درصدد قتل عام مسلمانان در یمن، عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان بوسیله گروههای تروریستی مورد حمایت خود هستند.

***

در حقیقت خاورمیانه به دو پاره بزرگ تقسیم شده: اردوگاه تروریسم و توده های مردم. در اردوگاه تروریسم رژیم های سعودی، امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی به همراه گروههای تروریستی نظیر القاعده، داعش، جبهه النصره و… قرار دارند و دولت های کنونی آمریکا و انگلیس از این اردوگاه حمایت می کنند ودر طرف دیگر مردم خاورمیانه قرار دارند که خواهان عدالت، صلح و پیشرفت و احترام به حقوق بشر هستند.

***

موضع گیری های اخیر تمارزاند برگ رهبر حزب مرتز در اسرائیل در کنار اظهارات او شرات کوتلر مجری شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل نشان می دهد که حتی یهودیانی که در اسرائیل در مناصب ارتباطی و سیاسی قرار دارند از ستمی که بنام یهود در حق مردم فلسطین روا داشته می شود و تجاوزی که به حقوق بشر می شود نگران و ناراضی اند. شدت نارضایتی بعضی از یهودیان در فلسطین اشغالی به اندازه ایست که پس از ماجرای بهار عربی و خودسوزی محمد بوزید در تونس که بوسیله رسانه های غربی بطور گسترده ای پوشش خبری داده شد سیزده نفر یهودی در فلسطین اشغالی خود را آتش زدند تا به دنیا نشان دهند که از شرایط موجود در فلسطین اشغالی و رژیم حاکم برآن ناراضی هستند ولی رسانه های اسرائیلی، آمریکائی و انگلیسی به سادگی از کنار اخبار مربوط به مرگ آنان گذشتند و از رژیم حاکم بر فلسطین اشغال شده بعنوان یک رژیم دموکراتیک حمایت نمودند. اخیراً مجری شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل در یک برنامه تلویزیونی با صراحت از سربازان رژیم صهیونیستی تحت عنوان «حیوانات انسان نما» یاد کرد. بگزارش خبرگزاری ها:

اظهارات مجری اسرائیلی درباره سربازان بازگشته از خدمت در سرزمین‌های اشغالی و توصیف آنها به «حیوانات انسان‌نما» طوفانی از واکنش‌ها را در محافل راست‌گرایان افراطی و صهیونیست‌ها به پا کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از الوحده، «اوشرات کوتلر» مجری اسرائیلی در جریان پخش برنامه‌ای از شبکه ۱۳ تلویزیون این رژیم گفت: «سربازان ما که از خدمت باز می‌گردند،‌ حیوانات انسان‌نما هستند و این بهای اشغال است».

وی با این اظهارات مورد حمله شدید مقامات دولت صهیونیستی، برخی احزاب و اداره محل فعالیت خود قرار گرفت.

کوتلر هنگام ارائه گزارشی از محاکمه سربازان برای اقدام به شکنجه سربازان فلسطینی گفت: «فرزندان ما به ارتش و پس از آن به سرزمین‌های اشغالی فرستاده می‌شوند اما مانند حیوانات انسان‌نما باز می‌گردند و این نتیجه اشغالگری است».

سربازان اسرائیلی تعدادی از اسرای فلسطینی را چشم و دست‌بسته بدون علت شکنجه کردند که موجب زخمی شدن آنها و انتقال به بیمارستان شد و این قبیل حوادث در فلسطین اشغالی دهها سال است که ادامه دارد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این اظهارات گفت: «ما به سربازانمان افتخار می‌کنیم و من آنها را خیلی دوست دارم. سخنان اوشرات باید محکوم شود».

بعضی از نهادهای حقوقی در اسرائیل از جنایت‌های فجیع سربازان این رژیم در طول خدمت در سرزمین‌های اشغالی پرده بر داشتند

«تمار زاندبرگ» رهبر حزب میانه «مرتز» در بیانیه‌ای ضمن دفاع از کوتلر نوشت: « شما نمی‌خواهید واقعیت اشغال و خشونت را تغییر دهید، باید تغییر کند، چشم‌پوشی راه حل نیست»

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل با توجه به فشار دولت اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «کوتلر خبرنگار صاحب‌رأیی است که مانند خبرنگاران دیگر گاهی دیدگاه‌های خود را بیان می‌کند. وی فقط دیدگاه شخصی خود را بیان کرده است»

این مجری تلویزیون پیش از پایان برنامه‌اش گفت: «انتقاد من فقط متوجه سربازانی بود که سیطره آنها بر مردم فلسطین موجب آزار و اذیت انسان‌های بی‌گناه شده است»

کوتلر در پایان افزود: «هر کس که به درستی به سخنان من گوش داد و شتابزده در فضای مجازی به من حمله نکرد، به درستی دریافته است که من از کاهش مجازات سربازان متهم حمایت می‌کنم چرا که این ما هستیم که آنها را در این واقعیت غیر قابل تحمل قرار می‌دهیم، آیا این برای شما خوب است؟»

در این شرایط پیچیده که در خاورمیانه وجود دارد ظاهراً اندک اندک افق حوادث روشن تر می شود و بتدریج صفوف مردم خاورمیانه اعم از مسلمانان سنی، مسلمانان شیعه، مسیحی ارتودوکس، مسیحی مارونی، و حتی یهودی از صفوف تروریست ها اعم از عوامل رژیم صهیونیستی، سعودی، اماراتی، آمریکائی و انگلیسی جدا می گردد و این احتمال وجود دارد که در آینده مردم خاورمیانه دست در دست هم تاریخ را از نو بسازند.

لازمه این نوسازی انسان دوستانه حمایت از گروههای مترقی و پیشروست که در سطح منطقه با تروریسم و خشونت و استبداد و صهیونیسم مبارزه می کنند و در رأس این نیرو ها سپاه قدس، حزب الله لبنان، جهاد اسلامی فلسطین، حماس و انصار الله یمن قرار دارند یعنی همان گروههای که با تروریسم می جنگند ولی حامیان تروریست ها آنان را تروریست می خوانند.

 

بهزاد بهوند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.