دادستانی مصر خواستار اعدام مُرسی شد

0 43
دادستانی مصر با ادعای ارتباط رئیس‌جمهور سابق این کشور با سپاه پاسداران ایران، جنبش حماس و حزب الله خواستار صدور حکم اعدام برای وی و بیست و یک تن دیگر از اعضای اخوان المسملین شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم دادگاه جنایی قاهره محاکمه محمد مرسی رئیس‌جمهور سابق مصر و ۲۳ تن دیگر از رهبران و اعضای جماعت اخوان المسلمین در پرونده معروف به جاسوسی برای حماس را به بیست و هشتم آوریل موکول کرد.

دادستانی کل مصر خواستار اعدام مرسی و ۲۱ تن دیگر از اعضای و رهبران جماعت اخوان المسملین در این پرونده شده است.

نماینده دادستانی مصر در جلسه دادگاه مدعی شد که محمد مرسی مزدور سپاه پاسداران ایران است و متهمان اسرار کشور را برای یک کشور بیگانه فاش کرده اند.

از زمان عزل مرسی از قدرت در سال ۲۰۱۳ میلادی، نیرو‌های پلیس و ارتش این کشور دست‌کم ۱۴۰۰ تظاهرات کننده طرفدار مرسی را کشته و بیش از ۱۵ هزار اسلامگرا را سرکوب و زندانی کرده‌اند.

تاکنون صد‌ها نفر از هواداران مرسی در پرونده‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند و سازمان ملل متحد نیز این احکام را «بی‌سابقه در تاریخ معاصر» توصیف کرده است.

سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر هم دولت السیسی را سرکوبگر‌تر از رژیم مبارک دانسته‌اند.

***

بنا بگزارش های منتشر شده دادستانی مصر خواهان اعدام محمد مرسی تنها رئیس جمهور منتخب مردم مصر شده که بوسیله کودتای نظامی برکنار شد و زندانی گردید دادستانی مصر اعلام کرده رئیس جمهور منتخب مصر با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ارتباط بوده است با توجه به اینکه محمد مرسی منتخب ملّت مصر بود ولی مرتبط با ایران نبود.
لطفاً به این پرسش پاسخ دهید.

آیا از نظر آمریکا و رژیم های وابسته به آن «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» نام دوّم ملّت های منطقه از جمله ملّت مصر است؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.