بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان

با آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس در ایران، رسانه‌های مختلف به پوشش خبری این رخداد باشکوه پرداختند.

0 144

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهانبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی المسیره یمن همزمان با روز جهانی قدس تصاویری از راهپیمایی مردم شهر‌های مختلف ایران را به این مناسبت پخش کرد. در این تصاویر، راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی علیه آمریکا، اسرائیل و معامله قرن شعار می‌دادند.

این شبکه افزود: «در جمع راهپیمایان اقشار مختلف مردم اعم از زنان، مردان، کودکان و افراد سالخورده دیده می‌شود که پرچم ایران و پلاکارد‌ها و پارچه نوشته‌هایی حاوی شعار‌های ضد صهیونیستی و ضد امپریالیستی در دست دارند. تاکید بر ”مقاومت“ از جمله شعار‌هایی است که روی پلاکارد‌های راهپیمایان نوشته شده است.»

شبکه تلویزیونی العالم نیز در ویژه برنامه‌ای به مناسبت روز جهانی قدس در ایران و دیگر کشور‌های جهان تصاویری از آغازین ساعات راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر مقدس مشهد را پخش کرد. بسیاری از زائران خارجی حرم امام رضا (ع) نیز که برای زیارت به مشهد مقدس آمده‌اند و حضور آن‌ها در این شهر با روز جهانی قدس تلاقی کرده است، در این راهپیمایی شرکت داشتند.

حضور جامعه کلیمیان ایران در راهپیمایی روز جهانی قدس نیز بازتاب گسترده ای در نشریات محافظه کار جهان بخصوص نشریه فری بیکن داشت. این نشریه در گزارشی نوشت: جامعه کلیمیان تهران امروز جمعه همگام و همراه با ملت ایران، بار دیگر با شرکت در راهپیمایی روز قدس، رفتارهای غیرانسانی و حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را محکوم کردند.

فری بیکن جمعه شب در گزارشی نوشت: رهبران جامعه کوچک یهودیان ایران در راهپیمایی ضداسرائیلی روز جمعه که خواستار محو اسرائیل است شرکت کرده و به راهپیمایان ایرانی گفتند که طرح صلح اسرائیل و فلسطین که دولت ترامپ به تازگی رونمایی کرده، محکوم به شکست است.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان + تصاویر

این نشریه محافظه کار آمریکایی همچنین به حضور «همایون سامیح نجف آبادی» رئیس انجمن کلیمیان تهران در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و به نقل از او در مصاحبه با رسانه‌های ایران نوشت: امروز جامعه کلیمیان تهران در کنار برادران مسلمان خود در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کرد تا حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کند.

آسوشیتدپرس: همزمان با تلاش ترامپ برای رونمایی از معامله قرن، ایرانی‌ها در روز قدس به خیابان‌ها آمدند
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد ایرانی‌ها راهپیمایی سراسری در این کشور را برای گرامیداشت روز قدس آغاز کردند. این خبرگزاری افزود: تظاهرات امسال در حالی برگزار می‌شود که دولت ترامپ در تلاش برای ارائه یک طرح صلح است که جزییات آن هنوز مشخص نیست. دولت ترامپ قصد دارد در ارتباط با این طرح، یک نشست اقتصادی را در ماه ژوئن در بحرین برگزار کند، اما مقامات فلسطینی می‌گویند در این نشست شرکت نخواهند کرد.

شبکه یورونیوز نیز با بازتاب راهپیمایی روز جهانی قدس نوشت: ایرانی‌ها و عراقی‌ها امروز در حمایت از فلسطینی‌ها و مخالفت با طرح صلح ترامپ برای خاورمیانه، دست به راهپیمایی زدند.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان + تصاویر

شبکه فاکس‌نیوز آمریکا هم در گزارشی اعلام کرد: ایرانی‌ها همسو با مردم سراسر خاورمیانه همزمان با تلاش ترامپ برای ارائه طرح صلح خود در آخرین جمعه ماه رمضان به خیابان‌ها آمدند.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز با بازتاب راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: شرکت‌کننندگان در راهپیمایی‌های روز قدس در شهرهای مختلف ایران، معامله قرن و نشست بحرین در خصوص فلسطین را محکوم و اعلام کردند تنها راه آزادسازی فلسطین، مقاومت است.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان

الجزیره مباشر: در راهپیمایی گرامیداشت روز قدس، گروه‌های مختلف مردم ایران شرکت کردند
الجزیره مباشر نیز با پخش تصاویری از راهپیمایی مردم ایران اعلام کرد زنان، مردان، کودکان و نوجوانان امروز جمعه در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

خبرگزاری شینهوای چین هم گزارش داد صد‌ها هزار ایرانی در سراسر این کشور روز قدس را گرامی داشتند.

روسیا الیوم نیز نوشت راهپیمایی امسالِ روز قدس با شعار “شکست معامله قرن، تثبیت آرمان فلسطین” در تهران و سایر شهر‌های ایران برگزار شد.

پایگاه خبری لبنان ۲۴ هم با بازتاب حضور یهودیان ایران در راهپیمایی روز قدس نوشت: یهودیان در ایران امروز جمعه در کنار دیگر شهروندان ایرانی در مناطق مختلف کشور در راهپیمایی‌های روز قدس شرکت کردند.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان

ینی شفق: ایرانی‌ها به معامله قرن ترامپ «نه» گفتند
روزنامه ینی شفق ترکیه با پوشش اخبار روز قدس در ایران گزارش داد، ایرانی‌ها در تظاهرات خود ضمن حمایت از فلسطین، معامله قرنِ ترامپ را رد کردند.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد صد‌ها هزار ایرانی با گرامیداشت روز جهانی قدس، طرح صلح رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن را محکوم کردند.

تایمز اسرائیل: ایرانی‌ها آدمک ترامپ و نتانیاهو را به آتش کشیدند
راهپیمایی روز قدس همچون گذشته در رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز بازتاب گسترده‌ای داشت. در همین ارتباط، پایگاه اینترنتی «تایمز اسرائیل» با اشاره به راهپیمایی روز قدس در ایران نوشت: راهپیمایان ایرانی آدمک‌های ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل را در تظاهرات سالانه ضد اسرائیلی، به آتش کشیدند.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان + تصاویر

روزنامه اسرائیلی نیز جروزالم‌پست در گزارشی اعلام کرد صد‌ها هزار نفر از مردم ایران با شعار “نه به معامله قرن” در راهپیمایی سالانه روز قدس شرکت کردند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت هم نوشت ایرانی‌ها امروز با برپایی راهپیمایی روز قدس، بار دیگر نابودی اسرائیل را خواستار شدند. این روزنامه اسرائیلی همچنین در گزارش خود اشاره کرده است که ایران از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ هر سال این راهپیمایی را به ابتکار آیت‌الله خمینی در آخرین جمعه ماه رمضان برگزار کرده است.

بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه‌های جهان

همچنین، پایگاه صهیونیستی اسرائیل هیوم در گزارشی نوشت صدها هزار نفر در ایران با شرکت در راهپیمایی روز قدس، ضمن انتقاد از طرح صلح دولت ترامپ برای اسرائیل و فلسطینیان، پرچم‌های آمریکا و اسرائیل را آتش زدند.

 

بنظر شما شرکت میلیون ها نفر در سراسر جهان بدعوت جمهوری اسلامی ایران در راهپیمائی روز جهانی قدس نشانه محبوبیت در میان مردم جهان بویژه مسلمانان جهان است یا شرکت رؤسای چند کشور در کنفرانس مکّه بدعوت رژیم سلطنتی سعودی؟

لطفاً نظر بدهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.