ادعاهای کمیته چهارجانبه علیه ایران

0 24

کمیته چهارجانبه متشکل از عربستان، امارات، انگلیس و آمریکا در ادعایی بی اساس ایران را به دست داشتن در حملات اخیر انصارالله یمن به عربستان متهم کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا از اسکای نیوز عربی، کمیته چهارجانبه متشکل از عربستان، امارات، انگلیس و آمریکا در بیانیه‌ای با اشاره به حملات اخیر به نفتکش‌ها در بندر الفجیره و دریای عمان نسبت به تنش به وجود آمده در منطقه ابراز نگرانی کردند.

این کمیته اعلام کرد که این حملات گذرگاه‌های آبی بین المللی که همه ما برای تأمین کالاهای خود به آنها تکیه داریم را تهدید می‌کند بنابراین کشتی‌ها باید به طور آزاد و با امنیت کامل در آب‌های بین‌المللی حرکت کنند و از ایران می‌خواهیم هرگونه فعالیتی که عامل بی‌ثباتی در منطقه است را متوقف کند و همه طرف‌ها را برای ایجاد راه حل‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش تشویق می‌کنیم.

کمیته چهار جانبه عربستان، امارات، انگلیس و آمریکا با اشاره به حملات اخیر انصارالله یمن به عربستان مدعی شد که این حملات با موشک‌ها و پهپادهای ساخت ایران انجام شده است.

نظر بدهید

پرسش روز:

چرا حمله به مردم بی دفاع یمن با تسحیلات آمریکائی و انگلیسی مجاز است ولی از نظر آمریکا و انگلیس  دفاع مردم بی گناه یمن از خودشان جرم است و از این رو ایران را بااتهام کمک به مردم جنگ زده یمن سرزنش می کنند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.