هشدار فرزند شیخ زکزاکی درمورد وخامت حال وی

0 42

فرزند علامه زکزاکی در پیامی هشدار داد که شرایط جسمانی پدرش به شدت وخیم شده و تقریبا همه گزینه‌ها برای حفظ جان ایشان عملا از دست رفته است.

به گزارش تابناک به نقل از  فارس، «محمد ابراهیم زکزاکی» فرزند شیخ «»، رهبر شیعیان نیجریه در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته هشدار داده تقریباً همه گزینه‌ها برای نجات جان پدر ایشان از دست رفته است.

شیخ ابرهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه (IMN) از دی ماه ۲۰۱۵ به این سو و به دنبال تهاجم پلیس به اقامتگاه وی در ایالت «کادونا» در شمال نیجریه در زندان است. دادگاه عالی نیجریه در سال ۲۰۱۶ حکم آزادی فوری زکزاکی را صادر کرد، اما دولت این کشور تاکنون از پذیرش این مسئله سرباز زده است.

متن کامل این یادداشت به شرح زیر است:

شنبه یعنی ششم جولای ۲۰۱۹ با پدر و مادرم ملاقات کردم؛ همانطور که قبلا نیز به صورت عمومی اعلام شده است، مقادیر بسیار زیاد و خطرناک و کشنده‌ای از سرب و کادمیوم در خون پدرم وجود دارد. بر همین اساس و در نتیجه مشورت‌های متعدد با نخبگان، بستری فوری پدرم در یک بیمارستان مناسب و تخصصی با تجهیزات لازم برای انجام فرآیند‌های درمانی به منظور حفظ جان ایشان توصیه شده است. اما تقریبا یک ماه است که هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

درباره مادرم نیز که مسائل متعدد درمانی او مشخص و اعلام شده است، هیچکدام از توجهات و درمان‌های توصیه شده، انجام نشده است. حمله‌های شدید درد که سابقا ماهیانه رخ می‌داد، اکنون به صورت روزانه اتفاق می‌افتد و تا الان هیچ اقدامی برای درمان‌های اساسی لازم برای این حمله‌ها صورت نگرفته است.

اکنون بدتر شدن اوضاع پدرم کاملا مشهود است؛ دندان‌های پدرم از حدود یک ماه قبل که قهوه‌ای تیره شده بودند الان کاملا سیاه شده اند و پدرم اطلاعاتی را درباره بدتر شدن حالش به من داده است. چیزی که بیشتر مایه اضطراب و نگرانی است این است که نشانه‌های ایشان اکنون خیلی شبیه به حمله عصبی‌ای است که ژانویه سال ۲۰۱۸ رخ داد (و منجر به فلج شدن ایشان شد). سابقا ایشان درد‌های مزمن متناوبی داشتند، ولی اکنون دائماً درد دارند.

هرچند نمی‌خواهم ناامید باشم، ولی اکنون حس می‌کنم که دیگر کار زیادی نمی‌توانم برای ایشان انجام بدهم و تلاش‌های اندکی که انجام دادیم، تعمدا خنثی شده و یا به راحتی نادیده گرفته شده اند. واقعیت این است که تلاش ایشان برای زنده ماندن تا الان، حقیقتا یک معجزه است.

بر اساس همه آن چیزی که من طی هفته گذشته از متخصصین پزشکی شنیده‌ام و با قلبی آکنده از درد می‌خواهم بیان کنم این است که: در این شرایط، تقریبا همه گزینه‌ها برای حفظ جان ایشان عملا از دست رفته‌اند و هیچ چیزی که بشود به آن دل بست اکنون وجود ندارد! می‌شود گفت: پدرم شیخ ابراهیم زکزکی را دارند می‌کشند. “یک قتل هم اکنون در حال انجام و تقریبا رو به پایان است و عاملین، مصمم اند که این امر اتفاق بیفتد”

محمد ابراهیم زکزاکی
جولای ۲۰۱۹

نظر بدهید

بنظر شما علّت سکوت مجامع بین المللی طرفدار حقوق بشر در این باره چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.