اوباما، ترامپ و آدلف هیتلر

3 425

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا نسبت به افزایش نژاد پرستی و به خطر افتادن دموکراسی در کشورش هشدار داد.

به گزارش پایگاه اینترنتی هیل، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا تصریح کرد که در دوره فعلی دموکراسی در کشورش با خطرات و تهدیدهایی مواجه شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در این زمینه گفت: ما باید از دموکراسی مراقبت کنیم زیرا در غیر این صورت از بین خواهد رفت.

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در اظهارات خود به آدولف هیتلر اشاره کرد.

اوباما گفت: به رغم دموکراسی موجود در جمهوری وایمار، آدولف هیتلر قدرت گرفت.

وی با اشاره به تلفات جنگ جهانی دوم، گفت: ۶۰ میلیون تن کشته شدند. از این رو شما باید توجه داشته باشید و رأی دهید. گروه بسیاری از منتقدان، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را به مقایسه هیتلر با دونالد ترامپ متهم کرده‌اند.

از طرف دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا طی نشست خبری در کاخ سفید در واکنش به انتقادات باراک اوباما، رئیس جمهور سابق این کشور از اقدامات او در مبارزه با کرونا گفت: اوباما «بی کفایت» و «یکی از بدترین روسای جمهور تاریخ ایالات متحده» بود.

ترامپ همچنین درباره اظهارات ویلیام بار، دادستان کل آمریکا مبنی بر اینکه این احتمال وجود ندارد تا اوباما و جو بایدن، معاونش در تحقیقات پرونده روسیه مورد تحقیق و بررسی قرار گیرند، تاکید کرد این موضوع باعث تعجب من شد.

وی با بیان اینکه اوباما و بایدن هیچ گونه دلیل و مدرکی برای اثبات جرم علیه او ندارند، تصریح کرد: شکی ندارم که اوباما و بایدن در بازی علیه من نقش دارند. این بدترین‌ رسوایی سیاسی تاریخ ماست.

لازم به یادآوری است که مقایسه ترامپ با هیتلر از جهت میزان برخورداری از حمایت مردمی بی معنی است زیرا مردم آلمان از هیتلر حمایت کردند در حالیکه مردم آمریکا علیه ترامپ تظاهرات می کنند.

بنظر شما وجه تشابه و تمایز این سه نفر: اوباما، ترامپ و هیتلر در چیست؟

3 نظرات
  1. جمشید ع از تهران می گوید

    وجه تشابه این سه نفر آن است که هر سه تغییرات بزرگی ایجاد کردند ولی اگر نتیجه جنگ جهانی دوّم چیز دیگری شده بود امروز بجای آنکه ترامپ را به هیتلر تشبیه کنند به چرچیل تشبیه می کردند

  2. محسن ک می گوید

    درمیان این سه نفر، ترامپ تافته جدا بافته ایست. او قهرمان از بین بردن آبروی آمریکاست.

  3. فریبا ش می گوید

    ترامپ بهترین رئیس جمهور آمریکاست چون ماهیت واقعی آمریکا را برای تمام مردم آشکار کرد. من امروز بهتر می توانم نظام حاکم بر آمریکا را بشناسم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.