خیرین مدرسه ساز ساختمان نمی سازند بلکه انسان می سازند

0 36

وزیر آموزش و پرورش در آئین بزرگداشت سالروز درگذشت مرحوم محمدرضا حافظی  بنیانگذار جامعه خیرین کشور، کار مدرسه سازی را تنها یک ساختمان سازی نیست بلکه خیرین فرهنگ ساز و انسان ساز هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز محسن حاجی میرزایی درآئین بزرگداشت اولین سالروز درگذشت مرحوم محمدرضا حافظی بنیانگذار جامعه خیرین مدرسه ساز کشور که باحضور  محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امو ایثارگران و تنی چند از نمایندگان مجلس، در تالار سینمای اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حافظی و تقدیر از جامعه خیرین مدرسه ساز، اظهار کرد: هنگامی به رمز و راز هستی می‌نگریم بی‌درنگ وجودمان مستور وجودی می‌شود که تمام هستی برای او خلق شده و خداوند در وصفش  فرمود فتبارک الله احسن الخالقین.

وی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، تصریح کرد:  انسان موجودی است که هرچه در آسمان‌ها و زمین وجود دارد مسخر اوست، وقتی به این موضوع می‌نگریم این سوال در ذهن می‌آید که چرا جایگاه انسان اینقدر بالاست.

حاجی میرزایی ادامه داد: البته همین انسان با وجود دارا بودن ظرفیت‌های اساسی، هنگامی که متولد می‌شود چیزی نمی‌داند و خداوند به او توانایی؛ دیدن، شنیدن، گفتن، حرکت کردن و … می‌دهد و این موضوع نقطه به دست آوردن همه چیز است و این ابزاری برای آموختن است.

وی گفت: آگاهی و دانش رمز  اطلاع یافتن از پیچیدگی‌های شکل گرفته در جهان هستی است.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اینکه خداوند خود معلم است و پیامبران را نیز معلم قرار داده است فلسفه‌اش این است تا انسان از ظرفیت‌های بالقوه به ظرفیت‌های بالفعل برسد.

وی مدرسه را کانون یادگیری برشمرد و افزود: مدرسه جایگاه اوج گیری انسان‌هاست لذا خیر مدرسه ساز تنها یک ساختمان نمی‌سازد بلکه فرهنگ و انسان می‌سازد. بنابراین ما امروز جمع شدیم تا از  فردی تقدیر کنیم که بنیاد فرهنگ سازی را در کشور بنا گذاشت بنیانی که ماندگار شد.

عضو کابینه تدبیر و امید تصریح کرد: اگر بنیانی خدایی باشد ماندگار و پایدارخواهد شد و این دلیل پایداری جامعه خیرین مدرسه ساز است لذا مرحوم حافظی این بنیان درست را بنا نهاد.

وی ادامه داد: امیدوارم به همت همه خیرین این نهال هر روز تناورتر شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: همواره معتقدم بیش از آن که به مدرسه سازی نیازمند باشیم به نهادینه کردن فرهنگ مشارکت و مدرسه سازی در کشور نیازمندیم.

وی در پایان اظهار کرد: با اجرای طرح آجر به آجر زمینه مشارکت همه جامعه را در امر خداپسندانه مدرسه سازی  فراهم کردیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.