دانشجویان خارجی از نیمه دوم شهریور باز می‌گردند

0 18

شفقنا- مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: دانشجویان خارجی از نیمه دوم شهریور ماه مجاز به بازگشت به کشور هستند، بخشنامه های لازم دراین خصوص ابلاغ شده است.

مهر نوشت: عبدالحمید علیزاده درباره بازگشت دانشجویان خارجی با توجه به بازگشایی دانشگاه‌ها گفت که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، دانشجویان خارجی از نیمه دوم شهریور ماه مجاز به بازگشت هستند.

وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با دانشگاه‌ها انجام شده، بخشنامه‌های لازم نیز ارسال شده است تا این دانشجویان از نیمه دوم شهریور ماه با عادی شدن شرایط بتوانند برای ادامه تحصیل به دانشگاه‌های خود بازگردند.

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان افزود: دانشگاه‌ها برای برگزاری امتحانات این دانشجویان همکاری لازم را با دانشجویان خواهند داشت.

وی ادامه داد: دانشجویان خارجی که می‌توانند در آزمون‌های غیرحضوری شرکت کنند مانند بقیه دانشجویان در آزمون‌ها شرکت می‌کنند ولی اگر امکان شرکت در این آزمون‌ها را نداشته باشند زمانی که بازگشتند با همکاری که دانشگاه‌ها با آنها خواهند داشت در امتحانات شرکت می‌کنند.

به گزارش مهر، در نخستین روزهای شیوع کرونا در ایران، با همکاری و هماهنگی صورت گرفته میان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی و برخی مراجع ذیصلاح، زمینه‌ای فراهم شد تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند در کمترین زمان ممکن و بدون تشریفات مرسوم اداری از کشور خارج شوند.

با اقدامی که در هفته اول اسفندماه سال ۹۸ برای تسهیل خروج دانشجویان غیر ایرانی صورت گرفت، حدود ۱۵۰۰۰ نفر دانشجو به کشور خود بازگشتند که رضایت خاطر مسئولان کشورهای مبدا و خانواده‌های این دانشجویان را در پی داشت.

ایام تعطیلات دانشگاهی به مناسبت مقابله با بحران کرونا تعداد ۱۵۶۸۰ دانشجو به کشور خود بازگشته‌اند که همانند دانشجویان ایرانی در حال حاضر به صورت مجازی و آنلاین آموزش‌های دانشگاهی خود را دنبال می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.