اتهامات سیاستمدار لبنانی علیه حزب‌الله و تأکید بر خلع سلاح

0 22
اتهامات سیاستمدار لبنانی علیه حزب‌الله و تأکید بر خلع سلاح

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «سمیر جعجع» رئیس حزب «القوات اللبنانیه» در واکنش به اعتراضات اخیر، از این موضوع و رفتن لبنان به سمت آینده‌ای «نامعلوم» ابراز تأسف کرد.

و در گفت‌وگو با روزنامه مصری «الاهرام» به مسأله سلاح حزب‌الله هم پرداخت و مدعی شد: این سلاح از سال ۲۰۰۰ باید در دست ارتش لبنان می‌بود و لا غیر؛ اما ادامه یافت و یکی از دلایل اصلی وضعیت اقتصادی و معیشتی بد کنونی همین است.

جعجع که از افراد وابسته به حزب ۱۴ مارس و نزدیک به آمریکا و عربستان سعودی است، در ادامه اتهاماتی به حزب‌الله زد و گفت: شکی نیست که شرایط منطقه و تمام جهان سخت است اما این مسأله، متشنج شدن وضعیت در لبنان را توجیه نمی‌کند. مشکل آن است که قوای سیاسی بویژه حزب‌الله و گروه وزیر خارجه سابق «جبران باسیل» تصمیمات را در دست دارند، این قوای سیاسی به هیچ وجه شایسته نیستند.

وی سپس ادعا کرد: حزب‌الله در حد خودش و از نظر نمایندگانش در پارلمان و حجم سیاسی، در اقلیت است. در پارلمان فعلی ۱۳ نماینده از ۱۲۸ نماینده را به خود اختصاص داده است، پس حزب‌الله برای بقا و اجرای پروژه‌اش نیازمند یک لیست طولانی از متحدان در خاورمیانه است که بارزترین آنها جبران باسیل می‌باشد… قدرت باسیل از جانب حزب‌الله و «میشل عون» رئیس‌جمهور است… .

جعجع گفت: اگر حزب‌الله، دیدگاه خود درباره دولت لبنان را تغییر دهد امکان تغییر مثبت در روابط با این جنبش وجود دارد.

شنبه هفته جاری ، تظاهراتی برای خلع سلاح حزب‌الله در لبنان برگزار شد و این تظاهرات با تنش‌هایی نیز همراه بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.