اهتمام ویژه وزارت بهداشت بر اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام خوابگاهی تا پایان سال

0 12

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت گفت: خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی در شان دانشجویان علوم پزشکی نیست، دانشجویان به امکانات بیشتری نیاز دارند و داشتن خانه فرهنگ، کتابخانه خوب، خوابگاه مطلوب و سلف سرویس سالم، حق مسلم آنهاست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از  وبدا، دکتر سیما سادات لاری، در مراسم آغاز بهره برداری از پروژه های خوابگاه بوستان ۶ و کتابخانه مرکزی واقع در کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران که صبح امروز برگزار شد، بیان کرد: دغدغه ما در معاونت فرهنگی و دانشجویی ایجاد امکانات رفاهی و فرهنگی برای دانشجویان است. دانشجویانی که متولی سلامت کشور هستند.

وی افزود: بحران کرونا، عملکرد خانواده بزرگ بهداشت و درمان کشور را به تصویر کشید، البته این قشر از قبل نیز دغدغه مردم را داشتند، اما کرونا باعث شد این دغدغه بیشتر نمایان شود. در این شرایط کرونا که همگی می دانیم بودجه ها بسیار کم بوده و کرونا باعث شده درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها کاهش پیدا کند، فقط عشق به خدمت، عزم جدی و درواقع شجاعت کمک کرد که کارها پیش رود.

وی با بیان اینکه خوابگاه های دانشجویی وضعیت مطلوبی ندارند، ادامه داد: خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشکی در شان این عزیزان نیست، دانشجویان به امکانات بیشتری نیاز دارند و داشتن خانه فرهنگ، کتابخانه خوب، خوابگاه مطلوب و سلف سرویس سالم، حق مسلم آنهاست. اما متاسفانه در وزارت بهداشت به دلیل دغدغه هایی که در زمینه بهداشت و درمان وجود داشت، به بخش دانشجویی آن طور که باید و شاید، رسیدگی نشد. اما اکنون با وجود مسئولینی همچون، دکتر کریمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران، به مسائل دانشجویی به طور ویژه پرداخته می شود.

دکتر لاری تصریح کرد: در زمینه اتمام پروژه های خوابگاهی تا پایان سال اهتمام ویژه داریم تا تمام پروژه های نیمه تمام را به کمک وام های بانکی، خیّرین و کمک های وزارت بهداشت، تا پایان سال به ثمر برسانیم. دکتر نمکی، وزیر بهداشت نیز بر این موضوع اهتمام دارند. خیّرین باید به کمک ما بیایند. همان اندازه که ساختن یک درمانگاه اهمیت دارد، ساختن خوابگاه و کتابخانه برای دانشجویان علوم پزشکی نیز اهمیت دارد. نیاز است که بینه علمی دانشجویان کشور را با آرامش، قوی کنیم.

وی با تاکید بر لزوم همراهی خیّرین در ساخت و تجهیز خوابگاه ها، عنوان کرد: یکی از از دغدغه های ما خوابگاه های متاهلی است، همه شعار می دهند که جوانان باید متاهل شوند و فرزندآوری افزایش پیدا کند، اما متاسفانه شرایط فراهم نیست. حقوق دستیاران پایین است و خوابگاه متاهلی نداریم. لذا باید شرایط مهیا شود تا فرد پس از طی دوران طولانی تحصیل، آرامش و خانواده را نیز داشته باشد. یکی از اهداف ما این است که تمامی دانشگاه های این شاخص را رشد دهند.

دکتر لاری بیان کرد: در برخی شهرستان های کوچک، اگر امکانات رفاهی داخل خوابگاه ها وجود نداشته باشند، دانشجویان نمی توانند تفریح کنند و ممکن است بر روحیه آنها تاثیر منفی بگذارد.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت اظهار کرد: امیدوارم با همکاری خیّرین بتوانیم در راستای توسعه امکانات رفاهی دانشجویان علوم پزشکی کشور گام های بیشتری برداریم.

دکتر لاری تاکید کرد: در راستای راه اندازی سلف سرویس و خوابگاه های متاهلی نهایت تلاش خود را خواهیم کرد.

گفتنی است، کتابخانه مرکزی کوی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مساحتی بالغ بر ١٠٠٠ متر مربع و ظرفیت ۳۰۰ تا ۳۵۰ نفری، مورد بهره برداری قرار گرفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.