تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مشارکت بیشترانجمن های مردم نهاد در ساماندهی کودکان کار

0 19

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت حضور و مشارکت بیشترانجمن های مردم نهاد(NGO) ها در اجرای طرح فرایند ساماندهی کودکان کار و رفع نواقص احتمالی این طرح تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست تخصصی «حل معضلات کودکان کار و ساماندهی آنها» در آستانه فرا رسیدن روزمقابله با کار کودکان اظهار کرد: در اجرای طرح های ساماندهی کودکان کار، حرکت و حضور فعال انجمن های مردم نهاد و گروه های داوطلب در حوزه های مربوط به افزایش توانمندی بسیار ضروری است؛ به همین منظور، زمانبندی برای مشارکت و حضور فعال این انجمن ها در جلسات بعدی با موضوع “کودکان کار” در دستور کار قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه دسته بندی کلی از وضعیت کودکان کار و عوامل ایجاد این آسیب اجتماعی پرداخت و گفت: یک دسته از کودکان کار دارای وضعیت خانوادگی مشخصی هستند که متاسفانه به دلیل مسائل مرتبط با فقر و درآمد پایین به این ورطه کشیده شده اند. عده ای دیگر که عمدتا هم از اتباع خارجی هستند به صورت سازماندهی شده و تحت هدایت گروه های مافیایی در خیابان حضور دارند.

شریعتمداری با تاکید بر ضرورت حمایت از خانواده های کودکان کار، اضافه کرد: گاهی در پس حضور کودکان کار در خیابان به یک خانواده فقیر می رسیم که باید به صورت مشخص به حل مسائل آنها پرداخته شود.

وی کمک های معیشتی، حرفه آموزی و آماده سازی شغلی را از جمله راهکارهایی دانست که می توان به صورت کارشناسی شده برای کودکان کار استفاده کرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین تاکید کرد که این وزارتخانه تلاش می کند امکانات لازم برای حمایت از خانواده های کودکان کار را فراهم سازد.

شریعتمداری به حضور و تکدی گری اتباع خارجی در خیابان های کشور اشاره و همکاری وزارت امور خارجه برای ساماندهی این پدیده را اساسی توصیف کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.