حمایت ترامپ از خشونت پلیس آمریکا علیه سالمند ۷۵ ساله

0 22
حمایت ترامپ از خشونت پلیس آمریکا علیه سالمند ۷۵ ساله

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با طرح ادعاهای اثبات‌نشده از خشونت پلیس این کشور علیه یک مرد سالخورده ۷۵ ساله حمایت کرده است.

دونالد ترامپ بدون ارائه شواهد در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته که درگیری پلیس با این مرد سالخورده در شهر «بافلو» در ایالت نیویورک احتمالاً «ساختگی» بوده است.

ترامپ در توئیتر نوشت: «معترضی در بافلو که توسط پلیس هل داده می‌شود ممکن است عامل اغتشاش گروه آنتیفا باشد.»

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از پیامش نوشته که این صحنه را تماشا کرده و متوجه شده که شدت زمین خوردن او قوی‌تر از نیرویی بوده که پلیس به او وارد کرده است. او در پایان نوشته است: «یعنی ساختگی است؟»

مجله تایم این ادعای ترامپ را «توهم توطئه» توصیف کرده و نوشته او که در تلاش است خودش را «رئیس‌جمهور نظم و قانون» معرفی کند یک بار دیگر از خشونت پلیس در برابر معترضان حمایت کرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا با این توئیت تلاش کرده در صحت ویدئویی که یک افسر پلیس شهر «بافلو» را در حال هل دادن یک مرد سالخورده نشان می‌دهد تردید ایجاد کند. این فرد مسن بعد از خشونت پلیس به روی زمین افتاد و سرش به زمین برخورد کرد.

تایم نوشته این دو افسر پلیس بابت این صحنه به حمله درجه دو متهم شده‌اند و در صورتی که مجرم شناخته شوند به تحمل حبس تا ۷ سال محکوم خواهند شد.

رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی قبل‌تر هم در واکنش به انتقادها برای استقرار گارد ملی آمریکا جهت مقابله با اعتراضات در این کشور گفته که باید زودتر این نیروها را وارد عمل می‌کرد.

ترامپ با بازنشر پیام یک کاربر در توئیتر که حاوی تصاویری از خرابی‌های ادعایی به بار آمده در نتیجه تظاهرات‌های اخیر آمریکا است نوشت: «باید به پلیس اجازه می‌دادیم کارشان را انجام بدهند و گارد ملی را روز اول [به میدان] می‌آوردیم نه روز چهارم.»

تصمیم ترامپ برای استفاده از نیروی نظامی، گارد ملی و ارتش جهت متوقف کردن تظاهرات ضد خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین‌پوستان این کشور، انتقادات زیادی را متوجه وی ساخته است. تا جایی که حتی «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا طی یک نشست خبری علناً مخالفت خود با این طرح را اعلام کرد.

آمریکا در روزهای گذشته، پس از انتشار فیلمی از قتل نژادپرستانه یک مرد سیاه‌پوست به دست افسر پلیس به صحنه اعتراض یکپارچه علیه نژادپرستی و خشونت پلیس تبدیل شده است.

چند هفته پیش فیلمی منتشر شد که نشان می‌داد یک افسر سفیدپوست زانویش را روی گردن یک مرد سیاه‌پوست گذاشته است. این حادثه به مرگ مظنون سیاه‌پوست که «جورج فلوید» نام داشت منجر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.