شورای عالی حفاظت فنی برفعالیت کارفرمایان درمواجهه با کرونا نظارت می کند

0 19

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی اعلام کرد : تامین سلامت نیروی کار و نظارت بروظایف کارفرمایان در اجرای پروتکل های بهداشتی درمواجهه با با بیماری کرونا از اولویت های شورای عالی حفاظت فنی است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی در یکصدوشصتمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی افزود : با همکاری وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی  بازرسی های مشترک در واحدهای تولیدی و صنعتی انجام می شود . 

 وی یاد آورشد :  توسعه سلامت نیروی کار مستلزم توسعه و ارتقای ایمنی، حذف عوامل مخاطره آمیزو سالم سازی محیط کار است. 

معاون روابط کار وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی گفت : سال گذشته درشورای عالی حفاظت فنی  گام های بنیادینی در زمینه سلامت و ایمنی نیروی کار برداشته شد .  

شاکرمی با اشاره به نام گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام سال “جهش تولید” اظهارکرد:  برنامه کاری شورای عالی حفاظت فنی در سال جاری باید در راستای سلامت نیروی کار ،تامین ایمنی محیط کار و تحقق شعار جهش تولید تدوین شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون  ،کارورفاه اجتماعی  افزود:  تصمیمات سال گذشته این شورا و مصوبات آن  به خصوص در دستورالعمل ها و آیین نامه ها زمینه را  برای حرکت در مسیر جهش تولید مهیا کرده است.

وی  افزود: بنابراین ضروری است شورای عالی حفاظت فنی به گونه‌ای عمل کند که در پایان سال بتواند کارنامه قابل قبولی داشته باشد.

شاکرمی با اشاره به تحولات آینده کار در سطح جهان گفت: یکی دیگر از اولویت های کاری این شورا پیش بینی تدابیری متناسب با تحولات ، تغییرات و آسیب های ناشی از کار است که در این رابطه با جمع آوری اطلاعات و استفاده از منابع بین المللی به خصوص ILO  ( سازمان بین المللی کار) و ظرفیت های شورای عالی تامین اجتماعی ، موسسه کار و تامین اجتماعی و سایر دستگاه های دولتی انجام می شود.

  در ادامه این جلسه علی مظفری، دبیر شورای عالی حفاظت فنی با تأکید بر ارتباط مشخص ارتقای بهره‌وری نیروی کار و سلامت کارگران گفت : این موضوع یکی از مبانی محوری سازمان بین المللی کار در توسعه بنگاه‌های اقتصادی و کسب و کار است .

در ادامه دستورکار جلسه شورای عالی عملکرد آن شورا در سال ۱۳۹۸ و همچنین گزارش مقایسه‌ای و تحلیلی حوادث ناشی از کار و آیین‌نامه‌های در دستورکار شورا برای حاضرین اعضا توسط دبیر شورای عالی حفاظت فنی ارائه شد. 

همچنین به پیشنهاد معاون روابط کار و رییس شورای عالی حفاظت فنی و به منظور ایجاد هم افزایی بیشتر میان اعضا و اتخاذ تصمیمات دقیق تر مقرر شد برنامه‌ریزی های انجام شود و اعضا نیز نقطه نظرات خود را به دبیرخانه شورا اعلام کنند .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.