عصائب الحق عراق، به دنبال تحرکات مشکوک دفاتر خود را بست

0 8
عصائب الحق عراق، به دنبال تحرکات مشکوک دفاتر خود را بست

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد که شماری از دفاتر و مراکز خود را در چند استان این کشور تعطیل کرده و بسته است.

شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل این جنبش سه‌‌شنبه شب طی بیانیه‌ای با اعلام این خبر اعلام کرد که این دفاتر تا اطلاع ثانوی در استان‌های مرکزی و جنوبی تعطیل خواهد بود.

او در توییت خود در باره چرایی این تصمیم و اقدام عصائب اهل الحق عراق از وجود سناریوهایی خبر داد که به دنبال «حذف حضور ملی‌ مدافع حاکمیت عراق و مخالف حضور بیگانگان از میدان» هستند؛ به ویژه اینکه به گفته وی زمان مذاکرات با ایالات متحده آمریکا بر سر خروج نیروهایش از عراق نزدیک شده است.

دبیرکل عصائب تأکید کرد که این سناریوها می‌خواهد گروه‌های مقاومت عراق را به سمت خشونت، خونریزی با هدف ایجاد جنگ داخلی سوق دهند.

شیخ خزعلی گفت که با در نظر گرفتن همه این موارد تصمیم به بستن دفاتر خود در این استان‌ها گرفته است ولی نیروهای عصائب اهل الحق عراق به فعالیت‌های خود از قبیل ارائه خدمات به شهروندان عراقی به ویژه در شرایط کنونی ادامه خواهند داد.

طی نزدیک به نه ماه گذشته که عراق شاهد تظاهرات مردمی به وضعیت بد خدمات رسانی و معیشتی بود، شماری از تخریب‌گران در اقدامی پر ابهام و مشکوک، به دفاتر الحشد الشعبی و عصائب اهل الحق حمله کرده و آن‌ها را آتش زدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.