پای صحبت‌های مردم «برخوردار»/ امام جمعه: مشکلات از مسیر قانونی پیگیری می‌شود

0 41
پای صحبت‌های مردم «برخوردار»/ امام جمعه: مشکلات از مسیر قانونی پیگیری می‌شود

به گزارش خبرنگار فارس از دلفان، اوایل هفته جاری روستای برخوردار واقع در بخش خاوه شهرستان دلفان به دلیل تجمع اهالی آن مورد توجه بسیاری از رسانه‌ها قرار گرفت.

ماجرای تجمع اعتراضی مردم این منطقه از این قرار بود که اهالی نسبت به فعالیت یک معدن شن و ماسه در حاشیه کوه گرین که در نزدیکی روستای برخوردار است گلایه داشته و معتقدند فعالیت این معدن ضمن آسیب رساندن به محیط زیست مشکلاتی برای آنها به وجود آورده است.

پس از اعتراضات صورت گرفته روز یکشنبه ۱۸ خرداد در این منطقه، مشکلات موجود از سوی مسوولان مورد توجه قرار گرفت.

در همین راستا امام جمعه جوان شهرستان دلفان امروز با حضور در روستای برخوردار به صورت حضوری پای صحبت اهالی این منطقه نشست و شنوای درد دل آنها شد.

«برخورداری‌ها» انقلابی بودنشان را اثبات کرده‌اند

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر جمیاری در این دیدار صمیمانه که در مسجد این روستا انجام شد، با تاکید بر اینکه مردم بخش خاوه و روستای برخوردار در برهه‌ها و مواقع حساس انقلابی بودن خود را اثبات کرده‌اند، گفت: مردم این منطقه شهید پرور، ولایت مدار انقلابی هستند و در بروز ماجرای اخیر هیچ گونه مساله سیاسی نبوده و نیست.

وی وظیفه مسوولان را ارائه خدمت بی‌منت به مردم دانست و افزود: خودم و مسوولین شهرستان نوکر مردم هستیم و من از شواری تامین شهرستان دلفان و از بزرگان و ریش سفیدان می‌خواهم که هر چه سریعتر این مسئله را حل و فصل نمایند.

امام جمعه دلفان اظهار داشت: همچنین از مردم عزیز و مومن برخوردار درخواست دارم با تکیه بر صبر و آرامش  شکایت از این مسئله ملکی جغرافیای را تنها از طریق مراجع قانونی پگیری نمایند و اجاره ندهند رسانه‌های غربی و ضد انقلاب از این ماجرا سوء استفاده کنند.

جمیاری گفت: این موضوع از طریق قانونی و مراجع ذی‌صلاح رسیدگی می‌شود و من نیز پیگیر آن خواهم بود.

مردم خاوه در مقابل ضد انقلاب می‌ایستند

در این دیدار یکی از اهالی روستای برخوردار نیز با بیان اینکه مردم این منطقه همواره پا در رکاب ولایت بوده و هستند، تاکید کرد: ما مردم بخش خاوه همواره در مقاطع مختلف نشان داده‌ایم انقلاب را دوست داریم.

وی افزود: هنگامی که سردار سلیمانی به شهادت رسید ما مردم این منطقه به صورت خودجوش و از روی ارادتی که داشتیم برای وی مراسم‌های سوگواری برگزار کردیم و امروز هم در مقابل دشمنان انقلاب می‌ایستیم و از مسوولان نیز می‌خواهیم مشکلاتمان را رسیدگی کنند.

در پایان این دیدار چند ساعته امام جمعه دلفان در کنار اهالی این روستا مغازه چند نفر از اهالی را که در یکی دو روز گذشته در راستای همین مشکلات بسته بود، بازگشایی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.