بهبود  اقتصاد کشاورزان در خراسان جنوبی با خرید تضمینی  طلای سرخ محقق می شود

0 1

 جلیل  رحیمی جهان آبادی  در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید طلای سرخ درباره وضعیت  تولید زعفران در خراسان جنوبی،گفت:بیش از ۳۰۰تن در  کشور  زعفران تولید می شود که بخش عمده ای  از  زعفران  در  خراسان جنوبی  تولید می شود  بنابراین جا دارد، دولت تمهیدات مناسبی برای حمایت از  تولید کنندگان در  نظر  بگیرد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درسال گذشته  خرید تضمینی زعفران  موجب شد که نرخ  زعفران دربازار کنترل شود  تا  به نوعی با کاهش قیمت  روبرو نشده ایم تا دلالان بتوانند به بازار طلای سرخ ورود کنند.

 رحیمی جهان آبادی  افزود: تاکنون  نزدیک به ۱۷۰ میلیارد تومان  زعفران خریداری شده توسط  دولت  بطور  کامل پرداخت نشده است و این در حالی است که باپیگیری انجام شده توسط  نمایندگان مجلس شورای اسلامی،۱۰۰ میلیارد تومان نیز در حال پرداخت  است اما در  نهایت ۷۰میلیارد تومان باقی مانده  اما اقداماتی برای پرداخت این مبلغ صورت نگرفته است.

 وی ادامه داد: ارزش دلار هم اکنون افزایش یافته است اما این افزایش دلار به سود تولید کننده زعفران تمام نمی شود بلکه  دلالان سود این  گرانی را کسب می کنند که این امر به هیچ وجه عادلانه نیست.

  نماینده مردم تربت جام در  مجلس افزود: گرانی  نرخ زعفران  در بازار جهانی با توجه به گرانی دلار به جیب کشاورزان نمی رود بلکه به نوعی مافیا و دلالان سود زعفران را کسب می کنند.

 عضوکمیسیون  امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه بهبود  اقتصاد کشاورزان در خراسان جنوبی با خرید تضمینی و پرداخت به موقع  بهای طلای سرخ به کشاورزان  تضمین می‌شود یادآورشد: کسب سود گرانی دلار توسط  مافیایی زعفران ناعادلانه است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.