تکریم و معارفه مدیران کل زندان های قم با حضور رئیس کل دادگستری استان

0 20

تکریم و معارفه مدیران کل زندان های قم با حضور رئیس کل دادگستری استان

آئین تکریم از زحمات حجت الاسلام سید علی تهامی مدیرکل سابق و معارفه حجت الاسلام و المسلمین رضا رستمی به سمت سرپرستی اداره کل زندان های قم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان قم، آئین تکریم از زحمات حجت الاسلام سید علی تهامی مدیرکل سابق و معارفه حجت الاسلام و المسلمین رضا رستمی به سمت سرپرستی اداره کل زندان های قم با حضور حجت الاسلام و المسلمین مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم و فراهانی سرپرست معاونت قضائی و اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان های کشورو اعضای شورای قضائی استان در سالن اجتماعات دادگستری برگزار گردید.

 

حجت الاسلام و المسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به خدمات ارزنده انجام شده در اداره کل زندان های استان در زمان تصدی حجت الاسلام و المسلمین تهامی بیان داشتند با تعامل سازنده دستگاه قضایی استان و همکاری دادستان و همکاران قضایی در زمان شیوع کرونا ویروس با اعزام بالای ۵۲ درصد از زندانیان به خارج از زندان بحران به نحوه شایسته مدیریت والحمدالله شاهد هیچ گونه آسیبی نبودیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین مظفری افزود: در راستای اجرایی نمودن سیاسیت های کاهش جمعیت کیفری عملکرده فوق العاده ای  داشته ایم تا جایی که حتی یک نفر زندانی مهریه در زندان های قم نداریم.

 

رئیس کل دادگستری استان قم با اشاره به فلسفه زندان دراسلام و اهمیت جایگاه  اصلاح و تربیت و نقش بازدارندگی مجازات گفت : زندان باید به کسانی اختصاص پیدا کند که امنیت جامعه را به مخاطره می اندازند و کار با چنین اشخاصی سخت و طاقت فرساست لذا کار تربیت جامعه هدف کار دشواری است اما بدلیل احیای فلسفه احکام اسلام و نقش تربیتی انسانها به عنوان اشرف مخلوقات که به انبیا محول شده امر زندانبانی امر مقدسی است امیدوارم با حضور آقای رستمی شاهد تحولات عظیم در امرزندانبانی با ارائه برنامه های ویژه فرهنگی باهدف اصلاحی و بازدارندگی  باشیم تا انشالله در این دوره تحول اهداف متعالی نظام محقق بشود.

 

در ادامه فراهانی، سرپرست معاونت قضائی و اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندان های کشور با ابراز امیدواری از اینکه این تغییر و تحولات خیرو برکت داشته باشد با بیان داستانی از شهید نواب صفوی افزود: وقت، وقت عمل است و باید شاهد تحول در امر زندانبانی در تراز نام جمهوری اسلامی باشیم و باید همه به وظایف خود درست عمل کنیم.

 

وی با اشاره به سیاست های سازمان افزود: اهتمام قابل توجه به اصلاح وتربیت، فعال نمودن بحث اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ، کاهش موانع قضایی و امنیتی و شفاف سازی جهت دیده شدن زندان ها و باز شدن فضا برای درک عمیق تر مسئولین از وضعیت زندان ها، تکریم نیروی انسانی سازمان به عنوان مهمترین سرمایه های سازمان، پرهیز از تکلفات و اسراف کاری از جمله سیاست های رئیس سازمان در این دوره تحول است که امیدواریم با شناختی که از سوابق آقای رستمی و تهامی داریم سیاست های مذکور در امور محوله تحقق پیدا کنند .

 

متعاقبا تهامی با ارائه گزارش مختصری ازاقدامات صورت گرفته در دوران تصدی اداره کل زندان های استان از تعاملات سازنده دستگاه قضایی استان و تلاش همه جانبه همکاران در طی این مدت تشکر و طلب حلیت نمود. 

 

در پایان رستمی بااشاره به تحولات عظیم با رویکرد عملگرایی در قوه قضائیه و تا تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل نمودن زندان ها به آموزشگاه نیکی ها افزود: خوشحالم سکان جبهه اصلاح و تربیت در قم به فضل الهی به حقیر واگذار شده ان شالله به مددالهی امید دارم با تعاملات سازنده دادگستری استان و تلاش همکاران فعالیت جهادی در عرصه اصلاح و تربیت را تا تحقق کامل اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی شروع و به ثمر برسانیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.