سازمان سنجش و وزارت علوم تمهیدات خود در حوزه ایمن‌سازی و تامین سلامت کنکور را تشریح کنند

0 14

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فاطمه محمدبیگی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با همراهی فرماندار قزوین و رئیس دانشگاه پیام نور استان از محل برگزاری آزمون ورودی دکتری در حوزه امتحانی دانشگاه پیام نور قزوین و نحوه اجرای فرایندهای بهداشتی و پروتکل های ستاد ملی مبارزه با کرونا در این آزمون بازدید و با تعدادی از داوطلبان گفت و گو کرد.

 فاطمه محمدبیگی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه در این مرکز  رعایت پروتکل ها صورت گرفته است، گفت: با وجود اینکه ظرفیت برگزاری حضور شرکت‌کنندگان از ۹۰۰ نفر به حدود ۴۰۰ کاهش پیدا کرده بود، با این حال حضور این تعداد نیز  باید با تمهیدات خاص باشد چرا که درحال حاضر به داوطلبان و خانواده‌های آنها استرس وارد می شود؛ متاسفانه  اطلاع‌رسانی ناقص و کم وزارت علوم و سازمان سنجش نیز منجر به چالش‌های بسیار در جامعه شد به گونه‌ای که استرس ناشی از آن شرکت‌کنندگان وخانواده‌های آنها را آزار داد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: سازمان سنجش و وزارت علوم باید با شفافیت با مردم سخن گفته و تمهیدات خود را در حوزه ایمن‌سازی، تامین سلامت کنکور و استانداردسازی آن تشریح کنند.

محمدبیگی یادآور شد: کمیسیون بهداشت و درمان در طی هفته‌های اخیر چندین جلسه با محوریت بررسی جوانب مختلف کرونا داشت که از جمله آنها بررسی شرایط برگزاری کنکور در شرایط کرونایی بود، نتیجه جلسات در قالب نامه‌ای از سوی ریاست کمیسیون به رئیس جمهور در ۱۰ بند ارسال و طی آن اعلام شد کمیسیون بهداشت موافق برگزاری کنکور در شرایط بهتر و بعد از کنترل کرونا است؛ با وجود تذکرات جدی دولت و وزارت علوم تصمیم به برگزاری کنکور دکترا در شرایط فعلی گرفتند.

وی تاکید کرد: هرگونه گزارش مبنی بر تخلف و عدم اجرای پروتکل‌های بهداشتی در جلسات برگزاری آزمون باعث خواهد شد که نمایندگان وزیر علوم و تحقیقات را به مجلس فرا بخوانند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز اعلام کرد: پیگیر طرح دو فوریتی با موضوع بررسی جوانب مختلف برگزاری یا تعویق کنکور، همچنین بررسی زوایای برگزاری کنکور دکترا هستیم که در هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.