رئیس سازمان زندان ها در بازدید از زندان ماهشهرمطرح کرد: ضرورت توجه به اشتغال مولد در زندان ها

0 28

رئیس سازمان زندان ها در بازدید از زندان ماهشهرمطرح کرد: ضرورت توجه به اشتغال مولد در زندان ها

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در دومین روز سفر به خوزستان، در زندان ماهشهر حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان زندانها واقدامات تامینی و تربیتی کشور، رئیس سازمان زندان ها در بازدید از بخش اشتغال و حرفه آموزی زندان ضمن تاکید بر اشتغال مولد زندانیان گفت: هدف از اشتغال زندانیان علاوه بر کسب درآمد توسط آنان وکمک به معاش خانواده، بهره گیری از آثار اجتماعی و شخصیت سازی شغل برای آنان می باشد.

حاج محمدی در ادامه گفت: فعالیت های اشتغال باید طوری برنامه ریزی و اجرا شود که هم آثار تربیتی بر روی زندانی داشته باشد و هم زندانیان شاغل بتوانند درآمد مکفی کسب نمایند.

وی افزود: باید از ظرفیت انجمن های حمایت زندانیان و دیگر نهادهای مرتبط جهت بازاریابی و عرضه محصولاتی که توسط زندانیان در کارگاه ها تولید می شود استفاده نمود.

عضو شورای عالی قضائی کشور بر ضرورت پاسخگوئی مسئولان و کارکنان زندان به درخواست های زندانیان و رسیدگی به آنها نیز تاکید نمود و خاطر نشان ساخت: رسیدگی به درخواست های زندانیان و حسن رفتار با زندانی یک وظیفه مهم در زندانبانی است.

رئیس سازمان زندان ها در این بازدید چهارساعته از نزدیک با زندانیان به گفتگو نشست؛ سخنان و مسائل مشکلات آنان را استماع نمود و برای رفع موارد عنوان شده دستور پیگیری لازم را صادر نمود.

محمدمهدی حاج محمدی همچنین پس از شرکت در نماز جماعت زندانیان، طی سخنانی قرآن را موجب آرامش قلبی و روحی دانست و گفت: راه سعادتمندی همه در فراگیری قرآن،عمل و تمسک به آن است .

وی با اشاره به عید سعید قربان و دهه ولایت با بیان آیاتی از کلام الله مجید، تدبر در آیات قرآن را موجب تحول در فکر و رفتار توصیف کرد و گفت: برای اینکه به جامعه باز گردید باید تغییر را در خود شروع کنید.

وی تصریح کرد: زندان بهر حال فرصتی است اجباری برای تهذیب نفس، لذا در مدت تحمل حبس تلاش کنید با مطالعه کتب مفید و افزایش معنویت در خودتان، تغییر را در خود موجب شوید تا بتوانید بازگشت سعادتمندانه ای به جامعه داشته باشید.

گفتنی است در حاشیه این بازدید تعدادی از زندانیان شاغل در بخش تولیدات و صنایع دستی مورد تشویق رئیس سازمان زندان ها قرار گرفتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.