ایندیپندنت: ۲۰۲۰ بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود

0 7
ایندیپندنت: 2020 بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود

یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد به علت حملات ائتلاف متجاوز سعودی و اکنون همه‌گیری کرونا ، ۲۰۲۰ بدترین سال غذایی برای مردم یمن خواهد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم،روزنامه انگلیسی ایندینپندنت گزارش داد که از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی در یمن،بیش از ۶۸۰ حمله هوایی صورت گرفته که بر اثر این حملات علاوه بر مناطق مسکونی یمن،زمین‌های کشاورزی در این کشور مورد هدف قرار گرفته اند که منجر به کشته و زخمی شدن ۴۰۰ غیرنظامی شده و همچنین تولیدات محصولات کشاورزی نیز به طور کامل متوقف شده است.

این روزنامه انگلیسی نوشت که سال ۲۰۲۰ وخیم ترین سال از لحاظ قحطی برای یمنی‌ها در سایه تجاوزات ائتلاف سعودی به این کشور و بحران گسترش ویروس کرونا به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش بیش از نیمی از ساکنان یمن به کمک‌های غذایی که از خارج به این کشور ارسال می‌شود،نیاز دارند و بعد از شیوع اپیدمی ویروس کرونا در یمن،اوضاع نسبت به قبل بسیار وخیم‌تر شده است.

بر اساس گزارش‌های سازمان ملل متحد حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار کودک یمنی تا پایان سال جاری میلادی به دلیل جنگ وکاهش بی سابقه کمک‌های بشردوستانه در پی شیوع کرونا در آستانه گرسنگی قرار خواهند گرفت.

مسئولان سازمان ملل برنامه‌های غذایی خود را در یمن و مواردی که سوء تغذیه کودکان را درمان می‌کند به دلیل کمبود بودجه تعطیل کرده اند.

این روزنامه تاکید کرد که گزارش‌های آژانس بین‌المللی مسئله سوء تغذیه در یمن را در سال میلادی جاری را با توجه به جنگ داخلی، حملات ائتلاف عربی، همه‌گیری کرونا و بروز سیلاب‌ها را اسفناک توصیف می‌کند.

در همین راستا سازمان اوکسفام تاکید کرد که تعداد زیادی از ملت یمن با توجه به شیوع اپیدمی کرونا جان خود را از دست خواهند داد.

قیمت بالای مواد غذایی یکی از دلایل اصلی گرسنگی در یمن است. سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد به روزنامه ایندیپندنت گزارش داد که هزینه مواد غذایی مانند آرد از سال گذشته ۴۰ درصد افزایش یافته که این امر به دلیل کاهش شدید مواد غذایی و کمک‌های بشردوستانه به یمن است.

روزنامه ایندیپندنت تأکید کرد که حملات ائتلاف سعودی ضد بخش کشاورزی یمن که نیمی از نیروی کار در کشور بر این بخش فعالیت دارند و ۱۵ ٪ تولید ناخالص داخلی این کشور را تامین می‌کند،قحطی و گرسنگی این کشور را تشدید می‌کند.

همچنین سازمان غذا و دارو و سازمان کشاورزی وابسته به سازمان ملل هفته گذشته اعلام کردند که تولید غلات در یمن امسال به ۳۶۵ هزار تن می‌رسد که این کمتر از نیمی از تولیدات این کشور قبل از جنگ است.

بر اساس گزارش‌های عمومی و محلی از ابتدای جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، حدود ۴ میلیون نخل در این کشور از بین رفته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.