آمریکا چرا دست به دامن دست نشاندگان خودش شده است؟

0 722

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا از نامه اعضای شورای همکاری خلیج فارس برای تمدید تحریمهای تسلیحاتی ایران شدیدا استقبال کرد.

پامپئو در حساب توئیتری خود در این زمینه نوشت: نامه اعضای شورای همکاری به شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریمهای تسلیحاتی ایران یک بیانیه برجسته بود. آمریکا این هفته یک قطعنامه برای تمدید تحریمهای ایران ارائه خواهد کرد. شورای امنیت باید بین مسلح کردن تروریستها یا ایستادن در کنار (کشورهای) خلیج(فارس) یکی را انتخاب کند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد، کشورها در خاورمیانه از خلیج تا اسرائیل از تمدید تحریمهای تسلیحاتی حمایت میکنند. این برای هر یک از آنها بسیار مهم است. عربها و اسرائیلیها با صدایی رسا دارند صحبت میکنند و شورای امنیت باید گوش کند.

شورای همکاری خلیج فارس (GCC) روز یکشنبه در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل با متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به فرقه‌گرایی، خواستار عدم پایان تحریم تسلیحاتی ایران شد.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این شورا، «نایف فلاح مبارک الحجرف» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس، در نامه‌ای به شورای امنیت خواستار تمدید قطعنامه ۲۲۳۱ مرتبط با محدودیت خرید و فروش تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران شد. طبق این قطعنامه محدودیت وضع شده که پنج سال است در ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) آتی پایان می‌یابد.

الحجرف در این نامه بار دیگر همچون مقامات سعودی ایران را به پخش سلاح در منطقه و حمایت از تروریسم و فرقه‌گرایی متهم کرد.

او همچنین ادعا کرد که ممانعت از فروش سلاح به ایران موجب ثبات و امنیت در منطقه خواهد شد.

منظور الحجرف از تروریسم و فرقه گرائی جنبش های آزادی بخش نظیر حزب الله لبنان که از خاک لبنان در مقابل تهاجم اسرائیل دفاع می کند، جهاد اسلامی و حماس که از ملّت فلسطین در مقابل صهیونیست ها دفاع می کنند و انصار الله یمن که  از تجاوزات بی رحمانه عربستان به خاک یمن جلوگیری می کنند، می باشد.

نکته مهم آنکه رؤسای رژیم های حاضر در شورای همکاری خلیج فارس هم از دست نشاندگان آمریکا هستند. پرسش مهم این است که آیا روز و روزگار دولت ترامپ بجائی رسیده که دست به دامن دست نشاندگان خود شده و از آنها استمداد می طلبد؟

نظر شما چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.