جهادگران همه فن حریف/ از توزیع ماسک و دارو تا اهداء کتاب و بادکنک

0 9
جهادگران همه فن حریف/ از توزیع ماسک و دارو تا اهداء کتاب و بادکنک

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجن، از اسفند ماه کرونا وارد کشور شد، از همان روزها برخی ایستاده در خطر، در میدان حاضر شدند و در مقابل کرونا سینه سپر کردند.

در اوایل روزهای کرونایی سفره‌های مردم تنگ شد، دل‌ نگران عدم وجود ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده، سردرگم در پی اطلاعاتی از ویروس کرونا بودند، اما باز هم گروه‌های جهادی سر بزنگاه رسیدند، در گزارش زیر از حماسه‌ آفرینی قرارگاه  مدافعان سلامت بروجن می‌خوانیم.

علیرضا خدیوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بروجن با بیان عدم وابستگی به مجموعه‌ای خاص، گفت: برای یک مسئله مشخص و با هدف حل آن مسئله گرد هم آمدیم و تمامی فعالیت‌ها مردمی و هزینه‌ها توسط خیرین انجام می‌شود.

مسئول قرارگاه مدافع سلامت شهرستان بروجن، با اشاره به فعالیت‌های پیشگیرانه در اوایل شیوع کرونا، بیان کرد: ۱۰ ایستگاه توزیع مواد ضدعفونی در سطح شهر صورت گرفت، گندزدایی و پاکسازی معابر عمومی و محلات و تولید ۳۰ هزار ماسک انجام شد.

خدیوی ادامه داد: بچه‌های جهادی شب‌ها به ضدعفونی جایگاه‌های سوخت و عابر بانک‌ها می‌پرداختند و در کنار خودپردازها خلال چوبی قرار می‌دادند.

وی با بیان خدمات حمایتی توسط این قرارگاه، اظهار کرد: بیماران مشکوک معرفی به مراکز درمانی می‌شدند و به خانواده بیماران مشاوره داده و در صورت نیاز دارو برای بیماران کرونا تهیه می‌شد.

خدیوی ادامه داد: فعالیت‌های آموزشی با محوریت خودکفایی خانواده و محله، آموزش قرنطینه و درمان بیماری عمومی صورت گرفت.

وی با اشاره به برنامه نذر قربانی مهدوی به مناسبت نیمه شعبان، گفت: از تاریخ ۱۳ فروردین تا ۲۱ فروردین جهت نذر سلامت امام عصر(عج) با همت مردم ۸۶ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان جمع آوری و ۵۶ گوسفند قربانی شد، این گوشت به هزار و ۴۵۰ بسته تقسیم و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

خدیوی بیان کرد: عید غدیرهم قرارگاه پای کار بود و مسافتی را دوچرخه سواران طی کردند، توزیع بادکنک و طرح هر خانه یک پرچم را داشتیم و حدود هزار و ۲۰۰ جلد کتاب و در اطعام غدیر هم ۵۰۰ پرس غذا توزیع شد.

وی در پایان تصریح کرد: جهاد ادامه دارد، این ظرفیت مردمی با تکیه بر احساس مسئولیت عمومی در جهت حل یک معضل  می‌تواند هویت جدیدی را ایجاد کرده و به صحنه آید، جهاد تمام شدنی نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.