ریاض اتهامات مرتبط با نقشه ترور «الجبری» را رد کرد

0 4
ریاض اتهامات مرتبط با نقشه ترور «الجبری» را رد کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک منبع نزدیک به دیوان پادشاهی سعودی در پاسخ به احضاریه دادگاهی در واشنگتن برای «محمد بن سلمان» و ۱۳ شخصیت سعودی دیگر، مدعی شد که اتهامات «سعد الجبری» در این خصوص بی پایه و اساس است.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «ریاض حاضر است تا پاسخ خود را به شکایت سعد الجبری بدهد و ادعای الجبری که در ۱۰۷ صفحه تنظیم شده، واهی و بدون هیچ ادله‌ای است.»

این مقام ناشناس سعودی همچنین «سعد الجبری» را به دست داشتن در فسادهای چندین میلیارد دلاری در زمان مسئولیتش در وزارت کشور متهم کرد.

دادگاه واشنگتن دوشنبه گذشته در حکمی خواستار حضور «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی و ۱۳ شخصیت سعودی در این دادگاه برای پاسخ به سؤالاتی در خصوص تلاش برای ترور «سعد الجابری» از مقامات سابق اطلاعاتی سعودی شد.

الجبری روز  پنجشنبه هفته گذشته با حضور در یک دادگاه آمریکایی در شهر واشنگتن از «محمد بن سلمان» به دلیل تلاش برای ترور او شکایت کرد.

در دادخواست الجابری آمده بود که ولی‌عهد سعودی در سال ۲۰۱۸، تیم تروری را برای کشتن وی و قطعه قطعه کردنش به کانادا اعزام کرده است. به همان روشی که «جمال خاشقچی» در دوم اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول ترور شد.

«سعد الجابری» که  معاون «محمد بن نایف» پیش از کودتای بن سلمان در ژوئن ۲۰۱۷ بود و ریاست سازمان اطلاعات سعودی را بر عهده داشت، گفته می‌شود اسنادی در دست دارد که «محمد بن سلمان» به دنبال آن‌هاست. (جزئیات بیشتر)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.