۱۷۸ کشته و ۳۰ مفقودی آخرین آمار تلفات انفجار بیروت

0 2

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، سازمان ملل امروز جمعه اعلام کرد کشته‌های انفجار چهارم اوت (۱۴ مرداد) در بندر بیروت به ۱۷۸ نفر رسید، در همین حال ۶ هزار نفر مجروح شده و دست‌کم ۳۰ نفر همچنان مفقود هستند.

آژانس امور بشر دوستانه سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد انفجار، فعالیت‌ها در ۶ بیمارستان را تحت تاثیر قرار داد و به بیش از ۲۰ کلینیک در بخش‌هایی از بیروت که شدیدترین خسارت ناشی از انفجار را متحمل شدند، آسیب زد.

در این گزارش آمده است: ارزیابی سریع اولیه در شعاع ۱۵ کلیومتری محل انفجارها نشان داد از ۵۵ مرکز پزشکی تنها نیمی از آن‌ها به طور کامل عملیاتی هستند و حدود ۴۰ درصد آن‌ها دچار آسیب‌های متوسط تا جدی شده‌اند و نیاز به نوسازی دارند.

بنابر این گزراش، مجموع ۱۲۰ مدرسه که پذیرای ۵۰ هزار دانش‌آموز بودند آسیب دیده‌اند. همچنین بیش از هزار واحد از حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی به شدت دچار خسارت شده‌اند.

در ادامه این گزارش گفته شده دست‌کم ۱۳ پناهجو از جمله دو فلسطینی در بین کشته‌شدگان هستند و آپارتمان‌های بیش از ۱۷۰ هزار ساکن این منطقه خسارت دیده‌اند.

دفتر امور بشر دوستانه سازمان ملل اعلام کرد علیرغم وارد شدن خسارت به سیلوهای بندر بیروت، کمبود غذا پیش‌بینی نمی‌شود.

بنابر گزارش خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، این انفجار در بحبوحه بحران فلج‌کننده مالی و اقتصادی لبنان رخ داد و سازمان ملل پیش‌بینی کرده مردم برای بازسازی خانه‌های خود با مشکل روبرو شوند. اما بنابر این گزارش، دست‌کم ۵۵ درصد ساختمان‌ها اجاره‌ای بودند که ساکنان آن‌ها می‌توانند به جایی دیگر نقل مکان کنند.

در این گزارش همچنین در خصوص خیزش کرونا در این منطقه به دلیل رعایت نشدن مقررات فاصله‌گذاری اجتماعی در کمک‌های داوطلبانه به افراد آسیب‌دیده و همچنین اعتراضات در بیروت هشدار داده شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.