اردکانیان به سوالات نمایندگان پاسخ داد/از دلایل فرسودگی شبکه‌های برق تا عدم تکمیل نیروگاه بادی سیستان و بلوچستان

0 8

فریدون عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز(سه شنبه ۲۸ مردادماه) کمیسیون انرژی مجلس از حضور وزیر نیرو در این کمیسیون جهت پاسخگویی به سوالات نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند و نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در تشریح سوالات نمایندگان و پاسخ‌های وزیر به آن‌ها، افزود: آقای دهمرده نماینده زابل در مورد “دلایل تاخیر در تکمیل نیروگاه بادی برق میل نادر در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان”، رضا اردکانیان را مورد سوال قرار داد.

وی اضافه کرد: به گفته این نماینده، اگر زیرساخت‌ها برای ورود بخش خصوصی فراهم شود استان سیستان و بلوچستان به تنهایی می‌تواند برق چندین استان را تامین کند و مزرعه بادی میل نادر موجب توسعه استان و افزایش امنیت منطقه خواهد شد.

این نماینده مجلس با اشاره به پاسخ‌های وزیر نیرو به پرسش نماینده زابل، گفت: آقای اردکانیان با پذیرش تاخیر در انجام این مهم، توضیح داد؛ بخشی از این تاخیر به کمبود بودجه و بخشی دیگر به مشکلات فنی و عدم ظرفیت موجود در کارخانه‌های ساخت تجهیزات مربوط می‌شود، لذا با توجه به پیشرفت صورت گرفته در تکمیل این نیروگاه، مقرر شد؛ تا آخر شهریورماه ۵ مگاوایت برق از ۵۰ مگاوایت برنامه‌ریزی شده به شبکه وصل شود.   

به گفته وی، نماینده زابل تاکید دارد وزارت نیرو برای تکمیل نیروگاه فوق تا پایان دولت دوازدهم اقدام جدی انجام دهد تا نیروگاه با ظرفیت کامل به شبکه وصل شود.

عباسی خبر داد: مقرر شد؛ برنامه ریزی یک ماهه برای راه‌اندازی ۵ مگاوایت اول و برنامه ریزی ۲ ماهه برای بتن ریزی جهت ایجاد دکل‌های بعدی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شواری اسلامی ادامه داد: “فرسودگی شبکه‌های انتقال برق” محور سوال رسول فرخی نماینده لاهیجان و سیاهکل بود که بر این اساس مقرر شد؛ این سوال منطقه‌ای که جنبه ملی نیز دارد ظرف دو هفته توسط وزرات نیرو بررسی و جهت رفع فرسودگی شبکه‌های انتقال برق و کابل‌ها قدم‌های موثری برداشته شود./

پایان پیام    

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.