یک ائتلاف منطقه‌ای باید در مقابل طرح صلح عربی تشکیل شود

0 2

حسین نوش آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به حمایت پادشاه عربستان از طرح صلح عربی” با هدف حل اختلاف میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، گفت: توافق امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی یک ننگ سیاسی و خیانت علیه ملت فلسطین بود. آمریکایی‌ها پس از این توافق تلاش می‌کنند برای از بین بردن قبح این اتفاق حمایت سایر کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس با طرح صلح عربی را با خود همراه کنند.

توسعه روابط با کشورهای عربی، استراتژی آمریکا در منطقه است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: استراتژی آمریکا در منطقه توسعه روابط با کشورهای عربی است. سعودی‌ها نیز دست نشانده آمریکایی‌ها در منطقه هستند و از حمایت کشورهای عضو همکاری خلیج فارس برخوردارند. در حقیقت عربستان نقش عروسک خیمه شب بازی را بازی می‌کند و به نوعی در پشت پرده منشاء این سازش و خیانت هستند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر توافق امارات و رژیم صهیونیستی و همراهی سعودی‌ها با سیاست‌های آمریکا در منطقه موجب نزدیکی گروه‌های فلسطینی به یکدیگر شده است و در مقابل هم پس از سال‌ها اختلاف و دوری بین احزاب مختلف رژیم صهیونیستی در لبنان و فلسطین شاهد همگرایی هستیم که ناشی از خیانت کشورهای عربی است.

ترامپ دنبال استفاده از لابی صهیونیست در انتخابات ریاست جمهوری

نوش آبادی با تاکید بر اینکه ترامپ برای پیروزی در انتخابات و نفوذ در خاورمیانه به دنبال حمایت کشورهای عربی است، تصریح کرد: لابی صهیونیست نیز در آمریکا قوی است و در ایام انتخابات می‌تواند برای ترامپ موثر واقع شود بنابراین ترامپ تلاش می‌کند با افزایش نفوذ اسرائیل در منطقه، از کمک آنها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری اسالات متحده استفاده کند.

ائتلاف منطقه‌ای باید تشکیل و مانع پیوستن شرکای جدید به آمریکا شود

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: جبهه مقاومت باید در برابر این اجماع واکنش نشان دهد و ضمن محکوم کردن حمایت سعودی‌ها از طرح صلح عربی به یک اجماعی دست یابند که کشورهای خیانت بار منطقه هراسان شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران نیز باید با کشورهای هم سو در منطقه یک ائتلاف منطقه‌ای شکل دهد. این ائتلاف هم نباید اجازه دهند که قبح این حرکت ننگین از بین رود یا شرکای دیگری به آمریکا بپیوندند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.