۵۴ پرواز به صورت هفتگی در فرودگاه شهدای ایلام انجام می‌شود

0 8
54 پرواز به صورت هفتگی در فرودگاه شهدای ایلام انجام می‌شود

محمدجواد یگانه مدیر فرودگاه شهدای ایلام ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری  ۴۹ هزار مسافر از طریق فرودگاه ایلام با ۷۸۴ سورتی پرواز( نشست و برخاست) از طریق این فرودگاه به مقصد تهران و مشهد و بالعکس جابجا شده است.

وی افزود: به طور میانگین هفته‌ای ۵۴ پرواز( رفت و برگشت)در فرودگاه شهدای ایلام به مقصد تهران  توسط شرکت‌های هواپیمایی ماهان، آسمان، ایران ایر و زاگرس انجام می‌شود.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام، گفت: همچنین روزانه بیش از ۶۰۰ مسافر از طریق این فرودگاه جابجا می‌شود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته  یکسان است.

یگانه ادامه داد: تاکنون دستورالعمل افزایش نرخ بلیط هواپیما ابلاغ نشده است، در حال حاضر قیمت‌ها بر اساس نرخ قدیم اعمال می‌شود.

وی با اشاره به پیشرفت کاری ۸۰ درصدی ترمینال جدید فرودگاه  ایلام، بیان داشت: در فاز اول و دوم برای ساخت این پروژه حدود ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و برای اتمام ۱۰۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام، گفت: از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور، اعتبار مورد نیاز تامین شده است و تلاش پیمانکار مربوطه این است که تا پایان سال جاری این پروژه تکمیل و به بهره برداری برساند.

وی افزود: ظرفیت ترمینال جدید شهدای ایلام شامل قسمت بار، ترانزیت و ترمینال عمومی ۱۲۰۰ مسافر است.

یگانه ادامه داد: ترمینال کنونی فرودگاه شهدای ایلام به مساحت ۲ هزار و ۴۰۰ متر، ۴۵۰ نفر ظرفیت دارد که با بهره‌برداری ترمینال جدید این مکان به ترمینال پروازهای خارجی اختصاص خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.