تاکید جدی رهبر انقلاب بر اصلاح ساختار بودجه/ دولت رویکرد عملیاتی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ داشته باشد

0 20

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی با روسای کمیسیون‌های تخصصی که با محوریت اصلاح ساختار بودجه سال ۱۴۰۰ برگزار شد، گفت: موضوع یاد شده از ابتدای آغاز به کار مجلس یازدهم مورد پیگیری و بررسی قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: برای اصلاح ساختار بودجه سال آتی نظرات کارشناسی از سوی مرکز پژوهش های قوه مقننه، کمیسیون های تخصصی و دولتمردان دریافت شده است.

قالیباف تصریح کرد: تاکنون ۱۴ موضوع در خصوص اصلاح ساختار بودجه استخراج شده که مبنای کار نمایندگان و دولت خواهد بود.

رییس قوه مقننه ادامه داد: چهارم شهریورماه طی نامه ای خطاب به رییس جمهور تاکید شد لایحه بودجه ۱۴۰۰ باید بر اساس توافق صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

وی افزود: در این بین این نامه به رهبر معظم انقلاب نیز تقدیم شد از این رو ایشان نیز در دیدار حضوری تاکید جدی بر پیگیری این امر داشتند. بنابراین مجلس شورای اسلامی نیز از اصلاح لایحه بودجه حمایت جدی خواهد داشت زیرا این مهم می تواند در برنامه هفتم توسعه تاثیرگذار باشد.

قالیباف گفت: موضوعات مربوط به صادرات، واردات، بنگاه های اقتصادی و غیره از جمله مواردی است که باید اصلاح شود؛ همچنین باید رویکرد عملیاتی نسبت به لایحه بودجه سال آتی وجود داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه در خصوص موضوع ساماندهی فراکسیون های قوه مقننه، تصریح کرد: همه افراد نسبت به ضرورت ایجاد فراکسیون ها تاکید دارند از این رو اصل این موضوع نباید مورد خدشه قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: فراکسیون ها عمدتا تخصصی، قشری و موضوعی شکل می گیرند لذا باید رابطه جدی بین فراکسیون ها با کمیسیون های تخصصی وجود داشته باشد.

قالیباف افزود: البته اگر قرار باشد فراکسیونی خارج از موضوع مردمی سازی، صرفا به نماینده قشر خاصی تبدیل شود حتما برای قوه مقننه آسیب زا خواهد بود و باید نسبت به شکل گیری این فراکسیون ها پرهیز شود.

رییس قوه مقننه گفت: به نظر می رسد برای ساماندهی فراکسیون ها نباید فرصت چهار ساله مجلس یازدهم را از دست بدهیم لذا این امر باید مورد بررسی کارشناسی قرار بگیرد؛ همچنین کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی نیز باید با نگاه کارشناسی در جریان روند تجدید نظر در آیین نامه داخلی مجلس، ماده ای را برای تشکیل فراکسیون ها در نظر بگیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.