نمایشگاه ملی صنایع‌دستی به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

0 3

نمایشگاه ملی صنایع‌دستی امسال به‌صورت مجازی برگزار خواهد شد، به‌همین مناسبت ثبت‌نام از هنرمندان صنایع‌دستی برای شرکت در این نمایشگاه مجازی به‌طور رسمی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت میراث فرهنگی، معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی در توسعه اقتصادی صنایع‌دستی کشور بالاخص در پی شیوع مجدد بیماری کرونا و خسارت‌های ناشی از آن، در نظر دارد برای نخستین‌بار،  نمایشگاه ملی صنایع‌دستی را به‌صورت آنلاین برگزار کند.

عبدالحسین کفیری مدیرکل دفتر صادرات صنایع‌دستی درباره این نمایشگاه، گفت: «با برنامه‌ریزی به‌عمل آمده، روند ایجاد و  راه‌اندازی سامانه آنلاین نمایشگاه از طریق شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی و همکاری با بخش خصوصی تکمیل شده و از اول هفته آتی ثبت‌نام برای نمایشگاه یادشده توسط ادارات کل استانی آغاز خواهد شد.

او افزود: «به‌منظور توانمندسازی و حمایت از حضور گسترده فعالان صنایع‌دستی کشور در نمایشگاه، علاوه بر اینکه محدودیت سهمیه‌ای برای ثبت نام وجود ندارد، هیچ‌گونه درصدی نیز از فروش محصولات صنایع‌دستی از هنرمندان دریافت نخواهد شد و اجاره ‌بهای پنل‌های اختصاصی برای تمام مشارکت‌کنندگان در مدت زمان برگزاری رویداد مذکور، بدون هزینه و رایگان خواهد بود.»

اطلاعات کامل برای ثبت‌نام متقاضیان، سه‌شنبه ۲۹ مهرماه ۹۹ به ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها ارسال شده است. فعالان صنایع‌دستی به تفکیک هر استان بر اساس سامانه‌ای که از سوی اداره‌کل اعلام خواهد شد ثبت‌نام و در این نمایشگاه به‌صورت مجازی حضور پیدا می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.