دانش نظامی خود را می‌توانیم در اختیار کشورهای منطقه قرار دهیم

0 7

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای امضای معاهدات نظامی و امنیتی با کشورهای منطقه، گفت: بعد از جنگ تحمیلی و خسارات زیادی که به خاطر تأمین اطلاعاتی و امنیتی عراق از سوی کشورهای غربی، متحمل شدیم تلاش کردیم در حوزه دفاعی به خوداتکایی برسیم و علوم نظامی خود را بر اساس دانش جدید بروز کنیم.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه در کنار خرید سلاح به مشابه سازی تجهیزات نظامی نیز مشغول هستیم، عنوان کرد: اکنون کشورمان به مرحله ای رسیده که می توانیم دانش نظامی خود را در اختیار کشورهای منطقه قرار دهیم، کشورهایی که به لحاظ تسلیحاتی یا به غربی ها وابسته اند و یا با اندک روابطی با روسیه، سلاح خود را تأمین می کنند.

جلیل رحیمی جهان آبادی

وی ادامه داد: میزان تجربه و توانایی نظامی جمهوری اسلامی در منطقه آنچنان است که می تواند جایگزین دو ابرقدرت در منطقه برای تأمین سلاح شود.

رحیمی جهان آبادی در ادامه با اشاره به تفاوت رفتاری ایران در ارائه تجهیزات نظامی به کشورهای منطقه عنوان کرد: همکاری های نظامی جمهوری اسلامی صرفا در حوزه صادرات سلاح نخواهد بود بلکه دانش نظامی تولید و ساخت آن را نیز در اختیار کشورهای همسایه قرار می دهد تا خوداتکایی را نیز برای آنها به ارمغان آورد.

وی در ادامه به نفوذ هرچه بیشتر رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره و بیان کرد: اسرائیل تلاش دارد با نفوذ به منطقه از طرفی تسلیحات خود را به کشورها بفروشد و از سوی دیگر بر امور اطلاعاتی، امنیتی و نظامی آنها تسلط یابد که این موضوع در دراز مدت خطرات زیادی برای امنیت منطقه و خلیج فارس در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آنهایی که تصور می کنند به واسطه ارتباط با رژیم صهیونیستی امنیت خود را در منطقه تأمین می کنند باید بدانند این رژیم حتی به هم پیمانان خود رحم نمی کند چنانچه بارها از مقامات ارشد آمریکایی نیز جاسوسی کرده و با نفوذ در کنگره و سنا به دنبال تأمین منافع خود بوده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.