مکرون پیرو چه آئینی است؟

4 287

همایون سامه یح نجف‌‌آبادی نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به توهین به پیامبر اسلام(ص) در کشور فرانسه و حمایت دولت این کشور از این رفتار توهین‌آمیز گفت: این رفتار ناپسند و توهین‌آمیز به هیچ وجه با معیارهای آزادی بیان سنخیتی ندارد و یک توهین به شمار می‌رود.

وی افزود: یک اظهارنظر زمانی در چارچوب آزادی بیان تعریف می‌شود که خدشه‌ای به کسی وارد نکند و موجب بی‌احترامی به دیگران نشود که در این صورت نه آزادی بیان بلکه رفتار اهانت‌آمیز تلقی می‌شود.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس اظهار داشت: آنچه امروز در فرانسه اتفاق افتاد و ما شاهد توهین به پیامبر اسلام در این کشور بودیم، رفتار توهین‌آمیزی بود که متأسفانه با حمایت دولت فرانسه هم همراه بود.

سامه یح خاطرنشان کرد: ‌آزادی بیان تنها در فرانسه نیست بلکه در دیگر کشورها وجود دارد اما اینکه ما فقط در فرانسه به این گستردگی شاهد این رفتارهای توهین‌آمیز هستیم موضوعی است از جانب دولت این کشور حمایت و هدایت می‌شود و آنها به دنبال اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی در سطح جهان هستند.

وی افزود: در کتاب تورات همانند قرآن، اهانت به پیامبران دیگر ادیان الهی اقدامی زشت عنوان شده و ایرانیان کلیمی نیز این رفتار اهانت‌آمیز نسبت به پیامبر اسلام را برخلاف آموزه‌های دین خود می‌دانند و آن را در کشور فرانسه محکوم می‌کنند.

نماینده کلیمیان ایران در مجلس در پایان گفت: این رفتار اهانت‌آمیز در فرانسه در واقع نادیده گرفتن تعداد قابل توجهی از مردم این کشور و حتی جهان یعنی مسلمانان است و این رفتار اهانت‌آمیز در واقع یک نوع ترور شخصیت به شمار می‌رود که اقدامی محکوم است.

از طرف دیگر میدانیم مسیحیان جهان همواره احترام خاصی برای پیامبر اسلام قائل بوده اند و تا امروز یک مسیحی به خود اجازه نداده که پیامبران خدارا مورد استهزاءِ قرار دهد.

ولی مانوئل مکرون گستاخانه به پیامبر اسلام توهین می کند در حالیکه به شدّت با پوشش زنان مسلمان فرانسه که میلیون ها نفر از جمعیّت این کشور هستند مخالفت می کند و زنان فرانسوی مسلمان را از حقوق مدنی خود محروم می سازد بلکه سطح اختناق و خفقان در این کشور به جائی رسیده که هرکس دست به پژوهش و تحقیق درباره بعضی از مسائل تاریخی بزند دستگیر و بزندان محکوم می شود.

کاملاً آشکار است که او نه به لیبرالیسم اعتقاد دارد و نه به مسیحیّت و نه حتی به آئین حضرت موسی (ع) ولی بویژه با مسلمانان دشمن است چرا؟ او پیرو چه آئینی است؟

 

4 نظرات
 1. مهدی می گوید

  کاملاً موافقم

 2. همایون می گوید

  غرب و آمریکا دنبال بی دین کردن مردم هستند.

 3. سمانه می گوید

  او پیرو هیچ دینی نیست

 4. فاطمه می گوید

  بسیار عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.