مذاکره با زبان تهدید امکان‌پذیر نیست

0 18

محمود عباس زاده مشکینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای نشاندن ایران پای میز مذاکره از طریق افزایش تحریم‌ها، گفت: آنها تا کنون هر فشار و توطئه ای که توانسته اند علیه ایران صورت داده‌اند و تحریم بیشتری نمانده که به انجام برسانند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به برگزاری انتخابات اخیر آمریکا اشاره و بیان کرد: انتظار افکار عمومی دنیا از انتخابات آمریکا این است که تغییری در رویه هیأت های حاکمه به وجود آید که به نظر طبیعی می رسد با این حال جمهوری اسلامی ایران بر اساس رفتار طرف مقابل، سیاست خارجی خود را تعیین می‌کند.

وی در ادامه با یادآوری مذاکره صورت گرفته در زمان برجام، عنوان کرد: جمهوری اسلامی اهل گفت و گوی با منطق است و اگر آنها قصد دارند با تحت فشار قرار دادن، ایران را پای میز مذاکره بنشانند نام آن مذاکره نخواهد بود.

عباس زاده مشیکنی ادامه داد: منافع طرف مذاکره باید در جریان گفتگو تأمین شده و رابطه برد-برد باشد لذا با زبان تهدید نمی توان کسی را پای میز مذاکره نشاند.

آنچه تا کنون ترامپ از مذاکره معنا کرده، محاکمه بوده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آنچه تا کنون ترامپ از مذاکره معنا کرده، محاکمه بوده است لذا ایران هیچگاه در جایگاه متهم پای میز مذاکره با آمریکا نمی نشیند حتی اگر فشار بیش از اینها شود.

به گزارش خانه ملت، الیوت آبرامز نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که در فلسطین اشغالی حضور دارد گفته است: برنامه ما فشار حداکثری از طریق برنامه تحریم‌ها است. این برنامه در ماه‌های نوامبر و دسامبر هم ادامه خواهد داشت، چون ارتباطی با انتخابات ندارد؛ این سیاست خارجی آمریکا است و به رفتار ایران مرتبط است.

وی تأکید کرده که در هر صورت قرار است با ایران مذاکره انجام شود و واقعا اهمیتی ندارد چه کسی رئیس‌جمهور باشد و این موضوع هدف دولت ترامپ هم بود و در این خصوص، اختلاف نظر وجود ندارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.