مرکز پژوهشی مشترک حوزه و آموزش و پرورش راه‌اندازی می‌شود

0 10

به گفته دبیر ستاد همکاری‌ها طرح‌های مشترک پژوهشی در پاسخ به نیازهای فکری آموزش و پرورش شکل گرفته و حتی مرکز پژوهشی مشترکی در حال سامان یافتن است تا بر اساس آن الگوهای فکری سامان پیدا کرده و یک تبادل فکر و اندیشه میان اندیشمندان حوزوی و کارشناسان و صاحب نظران آموزش و پرورش صورت پذیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت به نقل از وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا حاجیان زاده در نشست کمیته همکاری‌های استان مرکزی که در دفتر آیت الله دری نجف آبادی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: خوشبختانه در تربیت نیروی انسانی از ظرفیت حوزه های علمیه در آموزش های ضمن خدمت فرهنگیان بهره می بریم و چندین دوره مختلف آموزش ضمن خدمت فرهنگیان با مشارکت محتوایی و تولید محتوا از طرف حوزه ها شکل گرفته است. همچنین رشته های تعلیم و تربیت در حوزه های علمیه ایجاد شده و طلابی که علاقه مند هستند و امکان حضور در کلاس را دارند زیر نظر حوزه با هماهنگی دانشگاه فرهنگیان آماده حضور در بدنه آموزش و پرورش می شوند.

مشاور عالی وزیر با بیان اینکه تحقق کامل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیازمند مشارکت نهادهای مهمی از جمله حوزه های علمیه است، افزود: تصویب برنامه پنج ساله، بیانگر اهمیت موضوع و نیت خیر خواهانه هر دو نهاد جهت تحقق تعلیم تربیت مبتنی برآموزه های دینی و اخلاقی اسلام ناب است.

حاجیان زاده با بیان اینکه برنامه پنج ساله کمیته همکاری ها حوزه و آموزش و پرورش فصل نوینی از همکاری ها را رقم می زند اضافه کرد: حوزه علمیه بر اساس رهنمود های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید به دنبال اثر گذاری در بدنه و متن نظام مقدس جمهموری اسلامی است و کمک به نظام را از وظایف خود می داند و از طرفی آموزش و پرورش نیز برای تحقق سند تحول بنیادین نیازمند مشارکت نهادهای مهم است، بر این اساس هر دو نهاد برای تحقق این امر پیش قدم هستند و باید از این ظرفیت و فرصت به نفع تعلیم و تربیت اسلامی بهره برداری نمایند.

وی بیان کرد: توسعه کمی و ارتقای کیفی مدارس وابسته به حوزه های علمیه، ایجاد و توسعه پیش دبستانی و مدارس غیر دولتی، ایجاد و توسعه مدارس خرید خدمت به منظور حضور فعال حوزه در خصوص آموزش مبتنی بر دین و اخلاق، بخشی از برنامه های پیش بینی شده و مصوب با بهره گیری ازسند چشم انداز حوزه و نیز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد.

دبیر ستاد همکاری های حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: شناسایی، سازماندهی، توانمند سازی و بکارگیری روحانیون شاغل درآموزش و پرورش در امرتبلیغ، پژوهش و برنامه ریزی درسی مد نظر این ستاد می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.