ترور شهید فخری زاده و یادآوری چند نکته

0 236

دست استکبار جهانی باری دیگر از آستین تروریسم خارج شد و یک سرباز امام زمان (عج)و رهبری (دام ظله) را به خاک و خون کشید و حاج محسن فخری زاده دانشمند متعهد و توانا را به شهادت رساند و ایران اسلامی را سوگوار و از این توان محروم ساخت. این حادثه و دلایل آن و چگونگی پرداختن به آن از چند زاویه قابل توجه است.

۱- این اولین بار نیست که دشمن با رخنه دست به ترور دانشمندان ایران اسلامی می پردازد و شهادت چهار دانشمند هسته ای در گذشته نزدیک و اکنون ترور شهید فخری زاده ایجاب می کند دستگاه های امنیتی با اتخاذ ترتیبات بیشتر به این پدیده تلخ و جنایتکارانه پایان دهند. البته برای رفع شبهه باید گفت که شهید فخری زاده تحت پوشش حفاظتی بود اما دشمن این بار با آوردن امکانات جدید تسلیحاتی و با عملیات بسیار پیچیده این جنایت را رقم زد و این سرمایه گذاری بیشتر دشمن در این عرصه نشان می دهد که باید با ترتیباتی متناسب از سوی نظام خنثی گردد و نظام ازسرمایه های فکری خود را دفاع کند.

۲- رسانه های معاند در تبلیغاتشان در باره ترور شهید فخری زاده تلاش کردند تا سیستم های امنیتی را زیر سئوال ببرند واز وجود حفره های امنیتی صحبت کنند. اینکه سازمانهای امنیتی باید رویکرد و ملزومات متفاوتی برای جلوگیری از استمرار این اقدامات اتخاذ کنند لازم و ضروری است و نباید کسی در آن شک کند اما نباید فراموش کرد که سازمانهای امنیتی در کنار نیروهای مسلح در حفظ نظام تاکنون نقش بی بدیلی ایفا و ایران را به امن ترین کشور در خاورمیانه تبدیل کرده است. در این میان دستگیری عبدالمالک ریگی، روح الله زم، جمشید شارمهد، حبیب اسیود و شناسایی و دستگیری بسیاری از چهره های گروهک های تروریستی چون منافقین و داعش که به دنبال ایجاد ناامنی، ترور و عملیات های انتحاری بودند نشان از موفقیت های کاری سازمانهای امنیتی شمرده می شود. از اینرو تضعیف سازمانهای امنیتی خواست دشمن است و مردم نباید در دام دشمن قرار گیرند.

۳- مطالبه مردم به ضرورت پاسخ و انتقام یک درخواست احساسی و غیر عقلانی نیست. ظاهرا جلوگیری از اقدامات امنیتی و تروریستی با اقدامات پیشگیرانه تاثیر کامل ندارد و امکانات نظام برای حفاظت از همه دانشمندان نیز محدود است و پاسخ دادن عاقلانه و مؤثر می تواند نوعی بازدارندگی برای حفظ سرمایه های علمی کشور ایجاد کند و دشمن را به محاسبه جدی در باره فایده و هزینه وادار سازد. البته تجربه چند دهه اخیر  نیز نشان داده که معادله بازدارندگی بهترین معادله برای مهار دشمن صهیونیستی است و آنچه جمهوری اسلامی در زمینه نوآوری تسلیحاتی انجام داده یا اقدامات حزب الله در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ مهمترین عنصر بازدارندگی برای جلوگیری از ماجراجویی های دشمن صهیونیستی در ابعاد نظامی بوده است و این ظرفیت امکان تعمیم در ابعاد امنیتی نیز دارد.

۴- ترور شهید فخری زاده باید به یک بیداری در جهان اسلام تبدیل شود چرا که رژیم صهیونیستی با حمایت غرب تاکنون تنها دانشمندان ایرانی را ترور نکرده بلکه همه نخبگان جهان اسلام را هدف طرح  ترور هدفمند خود ساخته است و با این اقدام تلاش دارد از پیشرفت و توسعه در جهان اسلام جلوگیری کند. این رژیم با تروریسم هسته ای و کشتار دانشمندان فیزیک اتمی در کشورهای مختلف اسلامی و تخریب و بمباران تاسیسات آنها مانع از توسعه فن‌ آوری های بومی آنها در این زمینه شده است. ترور دانشمندان هسته ای چون: نبیل فلیفل از فلسطین، رمال حسن رمال از لبنان، عادل الشویخ از عربستان، دکتر علی حسین کامل از عراق ، اوس عبد الکریم خلیل، نائل الدخیل و نبیل ابراهیم زغیب از سوریه، سمیر نجیب، یحی المشد، عبدالمنعم رمضان و خانم سمیره موسی از مصر و مجید شهریاری، مصطفی احمدی روشن، مسعود علی‌ محمدی، داریوش رضایی‌ نژاد، رضا قشقایی فرد و محسن فخری ‌زاده از ایران و بیش از ۳۵۰ دانشمند هسته ای دیگر نمونه ای از اقدامات تروریستی سازمان امنیتی موساد رژیم صهیونیستی در حذف دانشمندان هسته ای کشورهای  اسلامی است که مردم جهان در باره این زنجیره جنایت خبر ندارند و غرب در گم و گور کردن این حقایق با رژیم صهیونیستی همکاری وسیعی دارد و افشای این واقعیت در سطح جهانی لازم و ضروری است.

۵- اقدامات سازمان جنایتکارانه موساد در ترور دانشمندان مسلمان باید با واکنش جدی و هماهنگ در جهان روبرو شود و هزینه های جدی برای این ماشین کشتار به وجود آورد. به گفته رونین برگمن خبرنگار سابق امنیتی نظامی روزنامه یدیعوت احرونوت اسرائیل تا سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۷۰۰ مورد ترور توسط موساد به ثبت رسیده است. برگمان که ارتباطات نزدیکی با حلقه‌های قدرت، سرویس‌های اطلاعاتی و رهبران اسرائیلی دارد، در کتاب اخیرش”اول بکش؛ تاریخ سری ترورهای اسرائیل” می گوید “از زمان جنگ جهانی دوم، افرادی را که اسرائیل در این عمر کوتاه ترور کرده است بسیار بیشتر از ترورهایی است که یک کشور غربی در خارج انجام داده است”در واقع، دکترین ترور اسرائیل که موساد تحت عنوان “قتل هدفمند” عملیاتی می‌ کند، ریشه در این مقوله تلمودی دارد: “اگر شخصی قصد نفس کشیدن در مقابل تو را داشت، برخیز و او را بکش”؛ مقوله‌ای که تیتر کتاب برگمان از آن الهام گرفته است. نشانه های جدی  وجود دارد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با عملیات ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران ارتباط مستقیمی دارد زیرا او پس از انتشار این خبر، توییتی منتشر کرد و در آن نوشت: “من می خواهم فهرستی از کارهایی را که این هفته انجام داده ام، با شما به اشتراک بگذارم اما نمی توانیم فاش کنیم همه کارهایی که کردم”. همچنین یوسی کوبروسر مدیر کل سابق وزارت امور استراتژیک رژیم صهیونیستی در واکنش به ترور محسن فخری زاده اظهار داشت:فخری زاده ، سلیمانی بزرگ برنامه هسته‌ای ایران بود و حادثه‌ای از این دست تنها به دست اسرائیل و آمریکا انجام میشود. همچنین روشن است که ترامپ از اجرای کردن این عملیات آگاه بوده است زیرا بعد از حادثه ترور فورا به انتشار خبر آن از  طریق بازنشر توییت یک روزنامه نگار اسرائیلی درباره نقش اسرائیل در این ترور اقدام کرد اما مشخص ترین موضوع، گزارش روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو مقام مسئول در سازمان سیا بود مبنی بر اینکه عملیات ترور فخری زاده تلاش مشترک اسرائیل و آمریکا بوده است. از این طرف نظام جمهوری اسامی ایران بنا بر آنچه مقامات عالی‌ رتبه نظام از مقام معظم رهبری تا دیگر شخصیت های سیاسی و نظامی بارها تأکید کردند حفظ امنیت داخلی شهروندان را خط قرمز می‌داند و درجواب هر تعدی به طرف مهاجم پاسخ قاطع و محکمی خواهند داد. این فرهنگ باید در سطح جهان تعمیم یابد وجان همه انسانها خط قرمز جامعه بشری باشد و با این فرهنگ به انزوای سازمانهای ترور و کشتار برویم.

۶- یکی از ناهنجارهای عرصه سیاسی تفاوت رفتاری در برابر ترور یک شهروند در غرب یا در شرق است. زمانیکه فردی در فرانسه اقدام تروریستی انجام می دهد همه کشورهای جهان محکوم می کنند از جمله کشور خودمان به عنوان یک اقدام جنایتکارانه علیه مردم غیر نظامی اما در زمانی که عین این جنایت در ایران اتفاق می افتد و یا سردار سلیمانی عزیز در عراق در روز روشن ترور می شود بسیاری از کشورها سکوت می کنند. این دوگانه رفتاری را نه تنها در بعد محکومیت متفاوت است که در بیان علت آن نیز نمایان است. مثلا زمانیکه در فرانسه عملیات تروریستی انجام می شود فورا ماکرون رئیس جمهور فرانسه آن را به اسلام نسبت می دهد ولی زمانیکه موساد در ایران یا دبی یا مالیزی تروری انجام می دهد هیچ کس مثلا جرات ندارد از تروریسم یهودی صحبت کند. البته ما هیچگاه تروریسم را به ادیان نسبت نمی دهیم و ادیان را برای برقراری صلح و عدالت در جهان می شناسیم و صهیونیسم را نیز یک پدیده سیاسی جدا از دین آسمانی یهود می دانیم

۷- اظهارات برخی مسئولان غربی در باره ترور شهید فخری زاده در اینکه جهان بدون دانشمندان هسته ای امن تر خواهد بود یک مغالطه بزرک و یک دروغ فاحشی می شماریم. برنامه هسته ای ایران مسالمت امیز است و اژانس بین المللی هسته ای در دهها قطعنامه این واقعیت را مورد تاکید قرار داده و اگر خطری هسته ای برای دنیا وجود دارد برنامه هسته ای نظامی است که در اختیار قدرت های جهانی است به ویژه که امریکا تنها قدرتی است که از بمب اتمی برای کشتار دستجمعی مردم ژاپن در دو شهر ناکازاکی و هیروشیما از آن استفاده کرد. علاوه بر آن اگر جهان در معرض تهدید هسته ای است چرا چند قدرت جهانی از آن برخوردار شده و با معاهده ان پی تی و آژانس بین المللی هسته ای از گسترش آن جلوگیری می کنند و تحریمهای گسترده بر علیه این یا آن کشور اعمال می کنند. چرا قدرتهای جهانی حاضر به انهدام ذراتخانه هسته ای خود نیستند و در این عرصه علمی حتی در بخش صلح آمیز آن انحصار ایجاد کردند. اما واقعیت این است که جهان امروز واقعا در معرض تهدید هسته ای است چرا که امریکا و روسیه به تنهایی قادرند با سلاحهای هسته ای که در اختیار دارند ده بار زمین را نابود کنند. امروزه نابودی سلاح هسته ای باید به مطالبه جهانی تبدیل گردد و مردم جهان پس از انهدام کامل این سلاح ها احساس امنیت بیشتری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.