دانش‌بنیان‌ها استانداردهای جهانی را رعایت کردند و انواع مکمل‌های صنعت دام و طیور به تولید رسید

0 25

شرکتی فناور تولید انواع مکمل‌های صنعت دام و طیور را هدف قرار گرفت تا با تولید این محصولات کیفیت غذای مصرفی این صنعت ارتقا یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، شرکت داروسازی رشد دانه گرگان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه تولید انواع مکمل معدنی، مکمل ویتامینه و مکمل درمانی برای استفاده در خوراک دام و طیور است. این شرکت از سال ۷۸ فعالیت خود را آغاز کرد و طی دوره‌های متوالی با اجرایی کردن طرح‌های توسعه‌ای مختلف محصولات تولیدی خود را در زمینه محصولات دارویی دام و طیور و همچنین تولید مواد اولیه آن ارتقا داد. پودر مخلوط در دان، پودر محلول در آب و محلول‌های خوراکی مهم ترین تولیدات این شرکت است.

به گفته سید حسن شریعت مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، در حال حاضر شرکت با استفاده از سه خط تولید پودرهای مخلوط در دان، پودرهای محلول در آب و محلول‌های خوراکی، توان تولید سالیانه ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن انواع محصولات دارویی، ویتامینه و مکمل برای دام و طیور را دارا است.

وی افزود: فعالیت ما در حوزه دارو و فرآورده های پیشرفته حوزه تشخیص و درمان سنتتیک، گیاهی و طبیعی سلولی و مهندسی بافت و بیوتکنولوژی است. مطابق با برنامه راهبردی شرکت، این واحد تولیدی دو فاز مختلف توسعه را طی کرده است در فاز نخست توسعه، شرکت از تولیدکننده مکمل تبدیل به تولیدکننده داروهای پرمیکس دامی و پرمیکس طیوری تبدیل شد.

این فعال دانش بنیان ادامه داد: در فاز دوم توسعه خط تولید فرآورده های پودرهای محلول در آب را راه‌اندازی کردیم. در این فاز، شرکت پخش فرآورده‌های دارویی جهان دام دارو را تاسیس کردیم که ۱۸ شعبه در سراسر کشور دارد و محصولات آن به ۸ کشور حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

شریعت همچنین بیان کرد: دورنمای برنامه سوم توسعه شرکت ما تولید مواد اولیه خام دارویی و ویتامین ها، تولید فرآورده های مایع منحصر به فرد در ایران، تولید فرآورده های بیولوژیک و پروبیوتیک ها، کسب استانداردISO17025  و افزایش تعداد نمایندگی های داخلی و خارجی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.