۳ شهید در حملات توپخانه‌ای ائتلاف سعودی به «الحدیده» یمن

0 3
۳ شهید در حملات توپخانه‌ای ائتلاف سعودی به «الحدیده» یمن

به دنبال حملات توپخانه ای متجاوزان سعودی به «الحدیده» یمن ۳ نفر شهید و شماری دیگر به شدت زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله جنایت‌های ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن همچنان ادامه دارد. در همین راستا، توپخانه‌های متجاوزان سعودی، الحدیده یمن را گلوله باران کردند.

بر اساس این گزاش، در حملات توپخانه ای متجاوزان سعودی به الحدیده یمن شهر «حوک» در این استان هدف قرار گرفته شد. به دنبال این حملات ۳ غیرنظامی یمنی شهید و شماری دیگر به شدت زخمی شدند.

پس از این حملات بود که استاندار الحدیده اقدام سعودی‌ها در هدف قرار دادن نظامیان در الحدیده را دردناک توصیف کرد و گفت: متأسفانه سازمان ملل و جامعه جهانی در قبال این جنایت‌ها سکوت پیشه کرده اند. از زمان امضای توافق استکهلم که بر لزوم برقراری آتش بس در الحدیده تأکید دارد، ائتلاف متجاوز سعودی کوچک‌ترین پایبندی به این توافق نداشته است.

جامعه جهانی نیز تاکنون هیچ اقدامی در قبال اقدام ریاض در زیر پای گذاشتن توافق استکهلم که بر لزوم برقراری آتش بس در الحدیده تأکید دارد، انجام نداده است. پیشتر هم انصارالله با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود: عربستان سعودی و ائتلاف تحت رهبری آن در یمن همچنان به نقض گسترده آتش بس در استان الحدیده ادامه می‌دهند و تاکنون کوچک‌ترین پایبندی به این آتش بس نداشته‌اند.

جنبش انصارالله در ادامه بیانیه خود تأکید کرد: عربستان سعودی نه تنها استان الحدیده را هدف حملات هوایی گسترده قرار می‌دهد بلکه هواپیماهای جاسوسی آن نیز به صورت مداوم در حال پرواز بر فراز آسمان این استان هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.