افزایش اعتبارات سیستان و بلوچستان در بودجه ۱۴۰۰ قابل قبول نیست/این منطقه به اندازه ۴ استان وسعت دارد

0 21

حبیب‌الله دهمرده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به استان سیستان و بلوچستان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مقایسه با بودجه سال گذشته و متناسب با نرخ کنونی تورم افزایش قابل قبولی نداشته است، گفت: افزایش اعتبارات این استان در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مقایسه با بودجه سال گذشته در حالی که با افزایش چند برابری قیمت‌ها در بازار مواجه شده‌ایم، قابل قبول نیست.

رفع مشکلات سیستان‌وبلوچستان با دلسوزی صرف حل‌شدنی نیست

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته ناگفته نماند این استان علاوه بر بودجه‌ای که همچون سایر استان‌ها دریافت می‌کند باید یک ردیف هم جهت رفع عقب‌ماندگی تاریخی که با آن مواجه است و میزان گستردگی که دارد بدان اختصاص داده شود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون استان سیستان و بلوچستان به دلیل گستردگی جغرافیایی آن و مشکلات و محرومیت‌هایی که با آنها مواجه است ۴ استان محسوب شده و باید به همین میزان نیز بودجه دریافت کند.

دهمرده خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان باید از ردیف ویژه‌ای در بودجه سنواتی برخوردار باشد که بتواند به تدریج خود را به متوسط میانگین شاخص کیفیت زندگی در کشور برساند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: استان سیستان و بلوچستان در تمام حوزه‌ها اعم از آب، برق، گاز، جاده‌ها، سلامت، آموزش و ….با مشکلات عدیده‌ای مواجه است.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما انتظار نداریم تنها برای مشکلات این منطقه دلسوزی شود، بلکه باید مشکلات آن احصاء شده و برای برون‌رفت از این محرومیت‌هایی که با آن مواجه است، برنامه‌ریزی شود که بخش اعظمی از آن به نحوه تعیین اعتبارات لازم برای این بخش مربوط می‌شود که تاکنون مغفول باقی مانده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.