تروریست‌های داعش در موزامبیک شرکت توتال را مجبور به توقف فعالیت کردند

0 22
تروریست‌های داعش در موزامبیک شرکت توتال را مجبور به توقف فعالیت کردند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، افراطگرایان وابسته به داعش در موزامبیک شرکت فرانسوی «توتال» را مجبور به تعلیق کار در پروژه گاز طبیعی مایع چند میلیارد دلاری در استان «کابو دلگادو» در شمال موزامبیک  کردند.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» شرکت توتال روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد با توجه به اوضاع امنیتی در استان کابو دلگادو، شمار پرسنل حاضر در این منطقه کاهش می‌یابد. توتال اعلام کرده که تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از ایمنی کارکنان و پیمانکاران خود انجام می دهد. این شرکت همچنین عملیات را به حداقل ممکن کاهش داده و کارکنان و پیمانکاران را از منطقه با هواپیما خارج می‌سازد.

این در حالی است که افراطگرایان وابسته به داعش از شب کریسمس حملات مختلفی را انجام داده و به محل ساخت و ساز توتال نزدیکتر شدند.

شورشی‌های موزامبیک  تحت عنوان «الشباب» که ارتباطی با گروه الشباب در سومالی ندارند  از ماه آگوست گذشته بندر «موکیمبوا داپریای» در اقیانوس هند را در تصرف خود دارند و ارتش موزامبیک نتوانسته کنترل این منطقه راهبردی را بدست آورد. افراطگرایان برخی از شهرهای اطراف را تصرف کرده و حدود ۵۰ نفر را سر بریدند. بنابر اعلام دولت موزامبیک از سال ۲۰۱۷ تاکنون بیش از ۲۴۰۰ نفر در این کشور بابت حملات تروریست‌ها کشته شده و ۵۷۰ هزار نفر خانه‌های خود را ترک کردند.

چندی قبل ارتش موزامبیک  ازعملیات موفق علیه تروریست‌ها در شمال این کشور و کشته شدن ۳۷ تروریست و مصادره تجهیزات آن‌ها خبر داد.

موزامبیک در جنوب آفریقا واقع و پایتخت آن «ماپوتو» است. جمعیت این کشور نزدیک به ۳۲ میلیون نفر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.